Zagrajmy w...
Dobry komputer - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Dobry komputer (/showthread.php?tid=1109)

Pages: 1 2


RE: Dobry komputer - witcher1998 - 09-03-2012 12:17

KrzysPysio, slaby zestaw, nie patrz na rdzenie, aktualnie na rynku oczywiscie dominuja procesory Intela, wiec niech kupi Intel core i5 2500k. Karte graficzna tez slaba podales.


RE: Dobry komputer - Sou - 09-03-2012 14:08

(09-03-2012 12:17 )witcher1998 Wrote:  KrzysPysio, slaby zestaw,

Słaby? Zestaw rodem z reklamówki TESCO ;] W komputerze liczy się prędkość dysków, chipset, timingi na ramach. Krzys pewnie nawet nie wie o co chodzi w tym co teraz piszę:/


RE: Dobry komputer - krzyspysio - 14-03-2012 14:34

Wiem aż za dobrze ;-)
Jestem informatykiem ;-)


RE: Dobry komputer - Shery - 14-03-2012 15:42

Po pierwsze rezygnować z AMD. Widziałem wiele przypadków, gdzie fanboje kupowali procesor AMD oszczędzając "miliony" bo "przecież i tak jest szybszy od intela i ma mnóstwo bajerów" a potem płakali, że coś nei działa, że się grzeje, blahblahblah. Dobry intel Cie nie zawiedzie, Intel w dobrym wydaniu -> od starszych czasów Pentium MMX, Pentium 4 HT, DUal Quad Core to czołg. No może nie zupełni ale to dobra podstawa, inwestujesz w niezawodność i jednak w moc. Tutaj strzelasz w i7. ;)

Druga sprawa to dysk.
Logicznie rzecz biorąc, nikt normalny nie instaluje wszystkich gier na dysk.
Mniejszy ale szybki, żeby nie zamulał reszty maszyny, tani rozwiązaniem będzie postawienie dwóch tańszych, mniejszych dysków w RAID. Warto pomyśleć o dyskach na jednym talerzu w przypadku dysków magnet.

Płyta główna a raczej chipset to bardzo ważna sprawa. Pozwala ona lepiej obsługiwać to co jest. Na chłopski rozum, lepiej obsługiwać -> wycisnąć wszystkie możliwości z procesora i nie tylko.

Quote:Wiem aż za dobrze ;-)
Jestem informatykiem ;-)

Znam informatyków, którzy piszą do mnie o pomoc i grafików z firm poligraficznych, którzy zlecają mi zrobienie loga a fakultetu (jeszcze) z tego obszaru nie mam...

Pozdrowionka dla autora i udanych zakupów.


RE: Dobry komputer - krzyspysio - 14-03-2012 16:13

Ja mam AMD koledzy też mają AMD
Nikt nie narzeka na to że mu coś nie działa
Oni mają Phenom II x4 ja x6
Żadnych zamulen w grach jak i u mnie tak i u nich
Chcesz procka na 4-5 lat weź najlepiej intel i7
Mi jak przestanie wystarczac kupię sobie AMD FX
Od AMD mam taniej za praktycznie nie widoczne różnice ;-)


RE: Dobry komputer - Wan1Mas - 14-03-2012 16:22

AMD palą się jak ogniska w lesie podczas wakacyjnych wycieczek gimbazjalistów, wybacz, ale nikt nie wmówi mi tego, iż "AMD jest lepsze od Intela". Wybacz, za każdym razem kiedy miałem intela, komp którego złożyłem za równowartość ~6 klocków polskich złotych był wystarczająco dobry, aby móc udźwignąć każdy tytuł który chciałem, jestem w tej chwili posiadaczem 1.5 letniej I7, mój kumpel w tym czasie zdążył już ogarnąć trzeciego AMDeka.


RE: Dobry komputer - krzyspysio - 14-03-2012 16:31

Ja nie mówię że AMD jest lepsze
Tylko twierdzę że za tę samą cenę kupisz lepszego AMD niż Intela
Mój jakoś się nie 'pali jak ognisko'
Nie powiem trochę Watów zżera ale mi to różnicy nie robi


RE: Dobry komputer - appareil - 16-03-2012 12:21

Uwielbiam argumentację "x jest lepsze, bo ja mam x a kumple mieli y i musieli zmieniać". Oczywiście bez żadnych konkretnych, bo jak wiadomo nie jest istotne to, jaki model weźmiemy, a marka ;>
Protip: bazowanie w wyborze na własnym (=niewielkim) doświadczeniu jest głupim zachowaniem.