Zagrajmy w...
synchronizacja audacity i frapsa - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: synchronizacja audacity i frapsa (/showthread.php?tid=1459)

Pages: 1 2


RE: synchronizacja audacity i frapsa - TheEurola - 17-07-2012 23:21

Osobiście najpierw włączam nagrywanie dźwięku. Chwila ciszy (dla pobrania próbki szumu), a później naciskam klawisz do nagrywania tak, aby dokładnie było słychać kiedy to robię.
Można co do sekundy zsynchronizować.


RE: synchronizacja audacity i frapsa - matsd - 18-07-2012 10:12

Ja nie używam audy tylko frapsa samego.Potem oddzielam głos od obrazu i głos wrzucam do goldwave i usuwam szum.Potem wyczyszczony głos wrzucam do programu do obróbki,łączę z obrazem i gotowe.


RE: synchronizacja audacity i frapsa - appareil - 19-07-2012 02:12

@up; Czyli, że odszumiasz ścieżkę zarówno z głosem i dźwiękiem gry, czy też tego drugiego w ogóle nie nagrywasz?


RE: synchronizacja audacity i frapsa - Tobickan - 19-07-2012 07:40

Więc:
1. Jeśli masz Win7, a twój mikro nie potrzebuje odszumiania zalecam zaznaczyć opcję Record Win7 Sound, a w tym Steareo, potem zostaje odpowiednio dopasować głośność dźwięku gry do Twojego głosu.
[spoiler][Image: 18056100.png][/spoiler]
2. Jeśli potrzebujesz odszumiania możesz odznaczyć opcję Record Win7 Sound i przed włączeniem gry zaczynasz nagrywać głos przed lub po włączeniem nagrywania Frapsem musisz wykonać jakąś synchronizację głosu.
3. Osobiście polecam inny duet= Audacity + MSI AfterBurner Studio. Robimy tak samo jak z Frapsem tylko różnica jest w klatkach:
np.
Quote:Bez nagrywania: 60 FPS
Z nagrywaniem Frapsem: 25-30
Z nagrywaniem MSI: 40- 50
[spoiler][Image: 31144217.png][/spoiler]

Dlatego właśnie ogółem zalecam trzecią opcję, ponieważ nasz głos jest lepiej nagrywany przez Audacity, niż przez Frapsa.

Mam nadzieję, że moją wypowiedzią rozwiałem czyjeś wątpliwości- w razie czego pytać :D