Zagrajmy w...
Podpisywanie odcinków. - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Dyskusje (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Thread: Podpisywanie odcinków. (/showthread.php?tid=190)

Pages: 1 2 3


RE: Podpisywanie odcinków. - appareil - 09-04-2011 12:18

Quote:Punio ja mówię również o tych nagranych na kompie.
Nazywasz filmy na komputerze? Najbardziej odpowiednią nazwą dla takich, stojącą w harmonii z naturą i wodą Saguaro jest oczywiście "Untitled.mp4"


RE: Podpisywanie odcinków. - Revom23 - 09-04-2011 15:14

Na komputerze to ja np. podpisuję numerami. Potem patrzę co się w danym odc. dzieje i daję jakąś nazwę opisującą mniej więcej odcinek. Taki tytuł. Macie rację, teraz jest lepiej, kiedy filmy są dłuższe i nazywanie 300 odc. nie jest konieczne. Niemniej jednak każdy robi co chce, tak samo jak nie czytamy z kartki podczas grania w gry, tylko mówimy co chcemy. Musimy być różnorodni ;)


RE: Podpisywanie odcinków. - Kern3l - 12-04-2011 02:29

(09-04-2011 12:18 )apparatus Wrote:  Nazywasz filmy na komputerze? Najbardziej odpowiednią nazwą dla takich, stojącą w harmonii z naturą i wodą Saguaro jest oczywiście "Untitled.mp4"

Ja nazywam na lokalu z bardzo prostych przyczyn: nazwane raz w edytorze są renderowane z tą samą nazwą, a potem przy uploadzie od razu YT wpisuje to samo. Dodatkowo wszystkie finalne wersje archiwizuję.

"Untitled.mp4" - podaj mi zalety takich nazw.


RE: Podpisywanie odcinków. - appareil - 12-04-2011 19:19

Quote:"Untitled.mp4" - podaj mi zalety takich nazw.
Przy wrzucaniu i tak trzeba usunąć rozszerzenie, więc edycja nazwy jest nieunikniona (nie wspominając o edycji tagów).
Ponadto do nazwy pliku, w przeciwieństwie do nazwy filmu na YouTube, nie można wpisać wszystkich znaków.
Długie nazwy będą skracane na jakimkolwiek innym widoku niż Lista lub Szczegóły. Widząc w eksploratorze cztery pliki, przykładowo, "Zagrajmy w Medieval: Total War II part ileśtam" nie zobaczę numerka odcinka.
Szukając najnowszego odcinka na dysku trzeba użyć łepetyny i zadać sobie pytanie "Co ja teraz nagrywam?", "Które odcinki już wrzuciłem?". Używając "Untitled.mp4" (nieprzypadkowo mp4, a nie przestarzałe avi) mam już w głowie zakodowane, że to jest najnowszy odcinek. Może wydawać się to błahostką, ale jest bardzo wygodne.


RE: Podpisywanie odcinków. - Kern3l - 12-04-2011 20:35

(12-04-2011 19:19 )apparatus Wrote:  
Quote:"Untitled.mp4" - podaj mi zalety takich nazw.
Przy wrzucaniu i tak trzeba usunąć rozszerzenie, więc edycja nazwy jest nieunikniona (nie wspominając o edycji tagów).
Ponadto do nazwy pliku, w przeciwieństwie do nazwy filmu na YouTube, nie można wpisać wszystkich znaków.
Długie nazwy będą skracane na jakimkolwiek innym widoku niż Lista lub Szczegóły. Widząc w eksploratorze cztery pliki, przykładowo, "Zagrajmy w Medieval: Total War II part ileśtam" nie zobaczę numerka odcinka.
Szukając najnowszego odcinka na dysku trzeba użyć łepetyny i zadać sobie pytanie "Co ja teraz nagrywam?", "Które odcinki już wrzuciłem?". Używając "Untitled.mp4" (nieprzypadkowo mp4, a nie przestarzałe avi) mam już w głowie zakodowane, że to jest najnowszy odcinek. Może wydawać się to błahostką, ale jest bardzo wygodne.

Widzisz, dla Ciebie jest wygodnie, a wypowiedziałeś/aś się, jakby była to prawda absolutna. Ja widzę całe nazwy, jak są długie wystarczy włączyć widok listy... Ostatni odcinek zawsze jest na dole, bo jest numerowany. Rzadko używam bardzo specjalnych znaków w nazwie. Z kolei czasem zdarza się fail przy wrzucaniu i trzeba ponownie wrzucić - nie muszę całej nazwy od nowa wpisywać i sprawdzać na YT który to odcinek. Rozszerzenie ".mp4" usuwa się z użyciem dwóch klawiszy - mi tak wygodniej ;>

No i ja w razie czego archiwizuję wszystko, więc o "unnamed" nawet mowy nie ma.

A o tagach nie bez powodu nie wspominamy ;>

Btw. ciekawostka: w ".avi" także można zastosować algorytmy stosowane w ".mp4". Samo ".avi" to jedynie kontener na audio-video, kompresowane jednym z wielu algorytmów. Wiem, o co Tobie chodzi, jedynie zwracam uwagę, abyś precyzyjniej się wypowiadał(/a) (np.: "kompresuję do .mp4 z H.264, bo jest zajebisty" - byłoby o wiele trafniejsze ;]).

Pozdrowienia,
K.


RE: Podpisywanie odcinków. - Xardiman - 12-04-2011 21:10

Jeśli chodzi o podpisywanie odcinków na dysku to robię to tak. "Risen 1, Risen 2, Risen 3" mi tak wygodnie, polecam właśnie dawać skrót gry lub całą jeśli nie jest długa i dodać cyferkę.


RE: Podpisywanie odcinków. - appareil - 13-04-2011 12:58

Quote:Widzisz, dla Ciebie jest wygodnie, a wypowiedziałeś/aś się, jakby była to prawda absolutna.
Naprawdę? Sądzisz, że ktoś wypowiada się w pełni poważnie powołując się na tanią wodę mineralną z Lidla?

Quote:A o tagach nie bez powodu nie wspominamy ;>
Nie łapię tej ironii, mimo usilnych chęci.

Quote:No i ja w razie czego archiwizuję wszystko, więc o "unnamed" nawet mowy nie ma.
To mnie zawsze zastanawiało. Po co archiwizować?

Kern3l, wiem o czym mówisz, ale ja mówię o kontenerze. Choćby VBR, VFR, multichannel na niskich bitrate czy możliwość zaimplementowania DRM, przedewszystkim NATYWNE wsparcie dla H.264 i Atrac. Większość ulepszeń AVI z reguły powstaje drogą okrężną, poprzez exploity i hacki. Po co używać półśrodków?


RE: Podpisywanie odcinków. - Kern3l - 13-04-2011 13:57

Haha, w takim razie już nie biorę Twojej lidlowej wypowiedzi na poważnie ;]

Co do tagów, to chodziło mi o to, że u mnie są wrzucane metodą Kopiego-Pasta. Czasem dodam ze dwa słowa, jeśli dzielę odcinki na misje. Tagi przechowuję w nazwach pustych plików tekstowych przy odcinkach. Więc naciskam na taki plik -> F2 -> ctrl+c -> escape -> przechodzę do FFx -> ctrl+v. Dla mnie wygodnie. Być może gdzieś można w projekcie umieścić, by renderowane pliki miały to na stałe i samo się uzupełniało, ale nie kombinowałem (może jeszcze nadejdzie czas).

Archiwizuję na wypadek, gdyby YT zachciało się coś mi usunąć. Kiedyś u Bunga widziałem, że jakieś odcinki musiał reuploadować, bo mu wyrzucili. Sama taka możliwość czyni, że wolę ich nie wyrzucać (miejsce na dysku mam), a nie będę musiał tracić czas nagrywając ponownie i odstawiać kaszany gdy podział między odcinkami nie jest sprzyjający powtarzaniu nagrywania (np. w WoWie...). Po prostu podchodzę do sprawy poważnie ;]

Widzę, że każdy ma swoje, wygodne dla siebie, sposoby, jednakże warto dyskutować - a może ktoś stwierdzi, że może coś u siebie poprawić ;]

Pozdrowienia!
K.


RE: Podpisywanie odcinków. - appareil - 13-04-2011 17:51

Quote:Archiwizuję na wypadek, gdyby YT zachciało się coś mi usunąć.
Prawdę mówiąc spodziewałem się takiej odpowiedzi. Filmów na yt nie usuwa się bez przyczyny ;)


RE: Podpisywanie odcinków. - Kern3l - 13-04-2011 21:23

(13-04-2011 17:51 )apparatus Wrote:  
Quote:Archiwizuję na wypadek, gdyby YT zachciało się coś mi usunąć.
Prawdę mówiąc spodziewałem się takiej odpowiedzi. Filmów na yt nie usuwa się bez przyczyny ;)

Wyżej napisałem, że u Bunga skasowali, a przecież to były zwyczajne odcinki. I, co najlepsze, jedynie kilka zamiast całej serii. Nigdy nie pokładaj zbyt wielkiej wiary w zdrowy rozsądek osób trzecich ;] I zawsze rób backupy.