Zagrajmy w...
Nowy wygląd strony głównej YouTube - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Dyskusje (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Thread: Nowy wygląd strony głównej YouTube (/showthread.php?tid=2049)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Nowy wygląd strony głównej YouTube - MrChmielOO - 25-10-2012 23:35

Nie wiem czy ktoś dodał więc wam skrobnę, jeśli ktoś jest zainteresowany przetestowaniem nowego layoutu to wystarczy podążać za tą instrukcją:

1. Wejdź http://www.youtube.com
2. IJeśli używasz Google Chrome, naciśnij "CTRL+SHIFT+J". Jeśli używasz Firefox, naciśnij "CTRL+SHIFT+K"
3. Skopiuj i wklej poniższy kod do konsoli: document.cookie="VISITOR_INFO1_LIVE=jZNC3DCddAk;"
4. Pociśnij enter
5. odśwież stronę
Jeśli chcecie wrócić to o ile dobrze pamiętam przeczyszczenie cookiesów przywraca stary wygląd.


RE: Nowy wygląd strony głównej YouTube - Grzybiarz - 25-10-2012 23:38

Przyzwyczajajcie się. Niedługo wszystkie strony będą modyfikowane w taki sposób, by wygodnie można je było przeglądać na smyrpadach, a biedni, niekochani użytkownicy "odchodzących w zapomnienie" blaszaków nie będą mieli innego wyjścia jak tylko przeklinać nowoczesne rozwiązania technologiczne (Kiedy powstawały pierwsze, w 1980-którymś?) na podobnych temu forach próbując jednocześnie myszką emulować ruchy pociągnięcia palcem po ekranie.
Dziś przeglądanie stron internetowych bez myszki graniczy z cudem (próbowałem), wkrótce i z nią będzie zapewne diabelnie niewygodne, czy nam się to podoba czy też nie.


RE: Nowy wygląd strony głównej YouTube - appareil - 26-10-2012 10:29

Nawigacja będzie irytująca. Brak rozwijanego paska z playlistami na górze (utrudniony dostęp do ulubionych, np.), brak linka do kanału w menu w prawym górnym rogu i pewnie jeszcze wiele innych rzeczy, które bym zauważył, gdyby samoistnie nie zniknęła.

Ale coś długo ją wprowadzają, słyszę o niej od kilku miesięcy, a tyle z youtube z niczym jeszcze nie czekał. Może, sugerując się postem wyżej, będzie to strona tylko pod tablety i smartfony?


RE: Nowy wygląd strony głównej YouTube - Empirator - 26-10-2012 14:15

Wątpię żeby tak zrobili. Wtedy to wszyscy użytkownicy by odeszli z tej strony.

Swoją drogą znalazłem (kolejny) błąd nowego wyglądu. Otóż po lewej stronie dam gdzie są przyciski "Strona Główna, Społecznościowe, Wybrane dla Ciebie, Moje subskrybcje" widnieje napis z nickiem konta. Jak się w niego kliknie to przenosi na stronę "http://www.youtube.com/feed/?feature=guide". Więc kolejny zresztą błąd.

Poza tym nie ma opcji skasowania aktywności użytkownika i zostawienia samych filmów z subskrybcji, więc lipa. W ostateczności będziemy musieli ściągnąć wtyczkę do przeglądarek aby zmienić te gówno.


RE: Nowy wygląd strony głównej YouTube - MrChmielOO - 26-10-2012 15:32

Po pierwsze to to jest jeszcze beta, dlatego nie mają jej wszyscy, po drugie pewnie to jeszcze ulepszą, po trzecie na obecny wygląd też ludzie psioczyli, też tak jak kolega wyżej pisze mówiono że poodchodzą, że portal padnie, a jakoś ma się dobrze, ba! Byłem wielkim przeciwnikiem obecnego wyglądu, ale jakoś przywykłem i nawet mi się zaczął podobać.


RE: Nowy wygląd strony głównej YouTube - Lugia007 - 26-10-2012 18:28

Nie sądziłam, że ten problem zdążył poruszyć do tego stopnia, by wkońcu to zaowocowało dyskusją tutaj. Dziwi mnie to trochę, ponieważ kiedy mnie to spotkalom (pierwszy weekend pażdziernika), to nie natknęłąm się na jakiś większy odzew np. od popularniejszych youtuberów tak jak to bylo przy nadejściu "Cosmic Panda". A YT w tym stanie utrzymywał się przez prawie tydzień o co o dziwo na Operze. Na Chromie YT wyświetlało jak do tej pory normalnie co jest odwrotną sytuacją do tej, kiedy wchodziła w grudniu "Cosmic Panda".

http://www.youtube.com/watch?v=DdL8HrlrGVE - jedyne video, które znalazłam o tych zmianach

Przy Becie nie zauważyłam zmian dotyczących zmiany wyglądu samego kanału. Jedynie jeszcze większe powiązanie kanału z kontem g+.

Jak do tej pory teraźniejszy wygląd mnie irytuje (bo do bardziej pokaleczonej nawigacji nie da się przyzwyczaić), ledwie ratuje go parę dodatkowych opcji i nieco grafika to o nowym wyglądzie tego powiedzieć się nie da. Kolejny raz YT dobija siebie kolejnymi wpadkami jeśli chodzi o nawigację zamiast zająć się naprawą starych, ciągnących się od kilku lat. Standart.

Jako, że to mój pierwszy wpis, pragnę się przywitać z waszym forum. Poczytuję was już od dłuższego czasu i raczej szykowałam się na konfrontację na inne tematy i w innym czasie, ale skoro tym razem temat mnie w jakiś sposób bardziej dotknął to przełamałam się szybciej.


RE: Nowy wygląd strony głównej YouTube - WinterWolf - 27-10-2012 16:48

Mnie niestety nowy wygląd YT dotyczy już prawdopodobnie na stałe. Tzn. całą nawigację mam po lewej stronie bez względu na to w jakiej przeglądarce otwieram. Co gorsza pierwszy z linków w tym menu po lewej prowadzi do nikąd... Niby ma prowadzić na mój kanał do zakładki Feed. Otóż nie prowadzi. W nowym wyglądzie utrudniono dostęp właściwie wszędzie - trzeba się naklikać. I czemu My subscriptions jest na samym dole listy w tym menu to nie wiem... dla mnie jest najważniejsze - chętnie zamieniłabym je miejscami z tym Now playing.

Na szczęście mogę jeszcze dotrzeć do tego starszego widoku subskrypcji - wystarczy kliknąć w koło zębate, na górze po prawej i ze znajomego panelu opcji przejść w zakładkę Subscriptions, albo rozwinąć menu na górze, by dokopać się do Video Managera i zmienić zakładkę.

Czy Google nie potrafi już zbudować strony o prostej architekturze informacji? I przede wszystkim z funkcjonalnym menu?


RE: Nowy wygląd strony głównej YouTube - gremlin - 27-10-2012 17:52

@WinterWolf
UX to trochę śmieszna działka. Musisz skonfrontować wymagania biznesowe z oczekiwaniami użytkowników, przy czym pracując przez jakiś czas przy danym projekcie tracisz świeże spojrzenie i to, co Tobie się wydaje dobrym rozwiązaniem niekoniecznie musi takie być w oczach zwykłego użytkownika. Dlatego najcenniejszy feedback pochodzi od samych użytkowników. Google właśnie teraz zbiera takie opinie, to prawdopodobnie nie jest ostateczna wersja, dlatego nie wszyscy uświadczyli spotkania z nowym designem serwisu. Rzecz przy takich testach jest o tyle skomplikowana, że trzeba odsiać zwykłe marudzenie od słusznych zarzutów.


RE: Nowy wygląd strony głównej YouTube - KlawaQwerty - 01-11-2012 21:06

Właśnie samoczynnie włączył mi się ten layout, paskuda. Jednak w kwestii funkcjonalności jest jak dla mnie ok. Na pewno na urządzeniach mobilnych się sprawdzi, ale komputer? Zdecydowanie niewykorzystane zaplecze graficzne, które na dużych ekranach gra dużą rolę w przekonaniu użytkownika do serwisu i zbyt dużo klikania myszką.

EDIT: No dobra, skiepszczona zakładka subskrypcji...


RE: Nowy wygląd strony głównej YouTube - Empirator - 02-11-2012 08:29

A ja wam powiem że się przyzwyczaiłem już do tego layouta, i nie narzekam. W każdym razie teraz bo większość błędów naprawione jest.