Zagrajmy w...
Prośba o doradzenie - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Prośba o doradzenie (/showthread.php?tid=2374)

Pages: 1 2 3


RE: Prośba o doradzenie - FikSsu - 22-12-2012 01:13

Mistrzu nie kupuj już złożonego ,to jest najgorsze co może być .. Wypisują np miliard ramu ,miliard rdzeni a co do czego to mało wydajne (nie mówie oczywiście że i7 nie wydajna czy coś ,ale chodzi mi że za taką kase coś o wiele lepszego będziesz miał).


RE: Prośba o doradzenie - Malix - 22-12-2012 01:21

4 tys... To ja kiedyś koledze dałem wycenę kompa za 2k. Było tam chyba 8GB ramu, Phenom II X4 965 BE, Radeon HD 6670(Chyba), AsRock 970 Extreme 4, jakiś zasilacz 700W obudowa. 500zł więcej i by miał monitor ;P

Do tego zestawu mógłbyś jedynie dokupić 8GB ramu - 16GB miałbyś, Phenom II x4 965 jest całkiem niezły, ale mógłbyś sobie zakupić jakiegoś FXa i miałbyś spoko komputer ;)


EDYTA: http://www.benchmark.pl/strefa/najlepsze-produkty tutaj masz fajny spis, głównie na benchmarku się wzoruje zakupując nowy sprzęt ;)


RE: Prośba o doradzenie - FikSsu - 22-12-2012 01:28

To słabego poleciłeś kompa koledze :(

Żadne AMD nie jest wydajniejszy od i7.
Phenom jest wydajniejszy od FX'ów (Nie patrz na rdzenie a wydajność)
16gb ramu ,podstawa jak na kompa za 4kafle.


Ja bym Ci polecał tak na szybko bo nie chce mi się wypisywać dokładnie bo nie mam czasu

i7 -z lepszym chłodzeniem niż randomowe
karta graf HD6990 ,lub nowy GTX
gram 16gb z taktowaniem 1660+
zasilacz 700W+ (dobrej filmy jak OCZ)
Dysk (zależy co bd nagrywał ale myśle że..) - 1TB
No i jakaś obudowa która ładnie powietrze 'przewodzi?' - popatrz na google
to chyba wsio :)


RE: Prośba o doradzenie - WinterWolf - 22-12-2012 01:52

Gotowca nie kupuj. Nie masz gwarancji, że części, które zostaną tam wsadzone są coś warte. Mój stary komp kupowany lata temu jeszcze przez ojca też ładnie wyglądał na papierze. Później okazało się, że tylko procesor i dysk twardy są coś warte - reszta to były produkty firmy krzak (np. karta graf. firmy FORSA, płyta główna producenta, który nie raczył się nigdzie pochwalić jak się nazywa, kabel SATA, który nadawał się tylko na ozdobę choinkową, a nie do podłączenia dysku twardego etc. Obecnie ze starych części w tamtym pudle został procesor - reszta się spaliła i została wymieniona).

Od siebie, na szybko proponuję coś podobnego do tego:
CPU: Intel Core i7-3770K
Płyta główna: GIGABYTE GA-Z77-D3H Z77
Cooler: Thermalright HR-02 Macho Black White
RAM: Corsair Vengeance 4x4GB, DIMM,1600MHz, DDR3
GPU: ASUS GTX670 2048MB 256bit PCI-E DirectCU II
HDD: WD Caviar Black WD1002FAEX 1TB sATA III 64MB
Obudowa: Aerocool Xpredator X1 Evil Black
PSU: Enermax Triathlor FC ETA650AWT-M 650W 80+ Bronze
Napęd: DVD-REC LG GH24NS95

Cena tego w konfiguratorze na stronie sklepu Proline wyszła 4801 zł.


RE: Prośba o doradzenie - FikSsu - 22-12-2012 08:41

@WinterWolf

Z tego co patrze to ładny sprzęt ,ale ta płytka ma max rozbudowę 32gb.
Jeżeli już taki sprzęt składa niech sobie 32gb walnie ,jeżeli wyszło 4800 to lepiej dołożyć te kilkaset złoty na kości 8mio gigowe :)

Ale jak już napisałem ,widzę że sprzęt ładny.

A co do autora ,nie kupuj gotowców jak to powiedział kolega wyżej.
Za dobrą cenę powypisują a np dostaniesz coś nie znanej firmy ,albo zasilacz Ci jakiś do kitu dadzą który spali Ci maszynę.
A co do procesora ,od pana wyżej ..
Jeżeli chcesz go podkręcać lepiej kup lepsze chłodzenie .. Bo przy maksymalnym obciążeniu ,na chłodzeniu intelowskim .. bardzo się grzeje ,bo to słabe chłodzenie :(


RE: Prośba o doradzenie - WinterWolf - 22-12-2012 11:21

@FikSsu: Pozwolę sobie na maleńką korektę ;) koleżanka wyżej* Wiem, że kobiety interesujące się komputerami to rzadkość, ale jednak się zdarzamy tu i tam.

Wybierając 16 GB RAM zamiast 32 GB RAM kierowałam się głównie ceną - chciałam się zmieścić w tych 5k zł, ale faktycznie można wybrać wpierw pamięć 2x8 zamiast 4x4 i później po prostu dołożyć dwie kości, gdy dozbiera się kasy, albo pojawi się taka potrzeba. Ew. od razu wziąć 4x8 tylko, że wtedy budżet 5k zostanie przypuszczalnie przekroczony o jakieś 100 zł.

Chłodzenie do procka uwzględniłam w powyższej konstrukcji. Mieści się w granicach cenowych do 200 zł. Jeśli w tej cenie jest coś o czym wiadomo, że jest lepsze od Thermalrighta to oczywiście wszelkie sugestie są mile widziane - niestety dawno nie przeglądałam żadnych informacji na temat coolerów i ich osiągów. Może nawet da się ciut oszczędzić na tym (w sensie b.dobre chłodzenie znajdzie się taniej) i nie trzeba będzie dopłacać ponad budżet do RAMu.

EDIT: A, zapomniałam dodać: Windows 7 Home Premium 64-bit ma limit do 16 GB RAM, więc posiadacze tego systemu nie mają potrzeby inwestować w kości dające więcej pamięci. Od Windowsa 7 Professional 64-bit i wyżej opłaca się cała inwestycja.


RE: Prośba o doradzenie - AviciiPL - 22-12-2012 12:01

Kurde... zawzorowałem się gotowcem, by wiedzieć jakie parametry byłyby dobre, oraz czy szło by kupić coś lepszego. Za chiny NIE CHCĘ AMD! AMD mam aktualnie, i grzeje mi się komp...
Z gotowcami to przez całe życie miałem źle składanego. Aktualny komp, który mam składałem sobie sam... jak na tamte czasy, to komp był dość dobry, a teraz to prawie Pegasus xD
Procesor to zastanawiam się pomiędzy i7 czy i5, aktualnie mam AMD Phenom 3x2.1 GHz, 8450
Ramy aktualnie mam 4gb (z Kingston) (2x2), a chce miec wiecej, czyli 16gb+
Grafika aktualnie Palit 450GTS, 1gb GDDR5
Płyta główna: ASUS M3N78-EM
HDD 1,5tb z Seagate


RE: Prośba o doradzenie - MZLJ - 22-12-2012 12:16

Na co komu 32GB RAMu do nagrywania gier?


RE: Prośba o doradzenie - AviciiPL - 22-12-2012 12:19

16gb+
16gb albo więcej (nie koniecznie)
chodzi również o to, by mi się to nie renderowało godzinami...
oraz by w tym czasie mógłbym sobie grać w inna grę, lub coś tam porobić


RE: Prośba o doradzenie - WinterWolf - 22-12-2012 12:21

@AviciiPL: Pisałeś, że Twój budżet wynosi do 5k zł. Zaproponowana przeze mnie wyżej maszyna mieści się w tej granicy i nie ma w niej nawet śladu produktów AMD :P
Generalnie jeśli zachowasz ze starego sprzętu budę (o ile jest przewiewna oczywiście), napęd i masz w środku starego kompa dobre chłodzenie, które możesz przenieść do nowej maszyny, to do tej proponowanej przeze mnie wyżej konstrukcji możesz prawdopodobnie dorzucić jeszcze dysk SSD na system i programy.