Zagrajmy w...
Pomocy Fraps i Windows XP - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Pomocy Fraps i Windows XP (/showthread.php?tid=302)

Pages: 1 2


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - punio7 - 29-05-2011 16:50

Okna 1, 2, 3 nie mają żadnego znaczenia, one tylko odpowiadają za wyświetlanie odpowiednich elementów w oknie "Regulacja głośności", tam ustawiasz właściwe źródła. W tych oknach zaznacz wszystko a kombinuj w oknie Regulacji głośności. Oczywiście kombinuj aby wyciszyć mikrofon a nagrywać z miksera stereo.


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - KumandoS - 29-05-2011 19:28

Właśnie to ma do rzeczy bo tam pozaznaczałem i po przekręcałem coś że mi się teraz tak zdupiło . Powiedz jak przywrócić ustawienia domyślne karty dźwiękowej .


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - punio7 - 29-05-2011 19:49

Ośmielę się nie zgodzić, przejrzyj obrazki poniżej. Jeżeli tak bardzo chcesz zresetować kartę dźwiękową to możesz spróbować ją wyjąć (włączyć komputer i wyłączyć) a następnie włożyć ją z powrotem. Reinstalka sterowników da podobny efekt.


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - KumandoS - 30-05-2011 17:28

Już wiem jak wszystko zrobić . Niestety mam nie odpowiednią kartę dźwiękową (Realtek AC97) i mogę nagrywać jednocześnie albo mikrofon albo dźwięk z gry . Już sobie z tym poradziłem . Teraz nagrywam pierw dźwięk z gry potem komentarz . Mam nadzieję ,że efekty są zadowalające . Dziękuję za pomoc i zachęcam do oglądania moich filmów .
Tutaj wstawiam link do 4 odcinka w którym mam dobre ustawienia . :

http://www.youtube.com/watch?v=KU2fsVxsZNg


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - Flasher18 - 02-06-2011 17:51

Ja niestety mam inny problem, a raczej dwa problemy.

Pierwszy polega na tym, że dźwięk z mikrofonu (jeżeli już uda się ustawić tak aby był jednocześnie komentarz + głos z gry) jest głośniej, a z gry praktycznie w ogóle niesłyszalny. Nie wiem jak się z tym uporać. Działam na systemie XP.


Drugi problem to problem dotyczący charakterystycznych zacięć w grze, polega to na tym, iż w momencie, kiedy gra się dzieli na party (przykładowo po minucie i dwudziestu sekundach) w grze następuje zacięcie (lag) co powoduje spadek fpsów. Dzieje się tak za każdym razem, gdy powstają kolejne części, czasami później, czasami wcześniej. Zawsze w drugim parcie jak sprawdzam czy wyszedł w porządku, nie ma synchronizacji dźwięku z obrazem, i wydaje mi się, że jest to wina tych zacięć. Nie wiem co robić. Sprawdziłem dla przykładu na Windows 7, tam takich problemów nie mam, a dlaczego tak się dzieje, to już nie mam bladego pojęcia.


Jeśli ktoś orientuje się, dlaczego tak się dzieje, i wie w jaki sposób uporać się z tym problemem, będę wdzięczny.


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - punio7 - 02-06-2011 18:58

1. Zmniejsz głośność gry.

2. Ile masz wolnego miejsca na partycji z Frapsem? Jeżeli mniej niż 40 GB to postaraj się zwolnić trochę miejsca. Zdefragmentuj również ową partycję.


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - Flasher18 - 02-06-2011 19:42

Co do pierwszego pytania, miałem na myśli to, iż to co mówię, jest 10x głośniej niż dźwięk w grze.


Co do drugiego, jestem świeżo po formacie, a tam, gdzie nagrywam filmiki, gdzie są zapisywane mam świeżą, 390GB'ową partycję - E, więc wątpię, aby partycja była winna.

Sam Fraps zainstalowany jest na partycji systemowej - C, a tam mam 150GB.


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - punio7 - 02-06-2011 20:07

Możesz przyciszyć mikrofon w opcjach nagrywania, być może masz włączone wzmocnienie mikrofonu.

Co do drugiego to nie mam pojęcia.


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - Flasher18 - 02-06-2011 21:21

Dobra, dzięki za rady, chyba sobie odpuszczę.