Zagrajmy w...
Programiści - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Inne (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Forum: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Thread: Programiści (/showthread.php?tid=2568)

Pages: 1 2 3


RE: Programiści - Malix - 12-01-2013 00:21

No tak, prawdziwy programista ma jakiegoś linuxa(najlepiej jak najstarszego, skompilowanego przez siebie) i MUSI pisać program w terminalu! Inaczej jest nubkiem!


RE: Programiści - Rexlu - 12-01-2013 01:43

No nie przesadzajmy, ale zabawa w notepad to nic. ;) c++, c#, java i inne dają zabawę i zmuszają do logicznego myślenia.


RE: Programiści - Elwood - 12-01-2013 01:47

Logicznego myślenia? Może się mylę, ale jak na razie moje doświadczenie z programowaniem opiera się na zapamiętywaniu, co należy wstawić po cout itp.


RE: Programiści - gremlin - 12-01-2013 02:05

To zależy od postanowionego przed Tobą zadania. Jeśli chcesz wyzwania dla szarych komórek, to polecam Projekt Euler.


RE: Programiści - LamaTiVi - 12-01-2013 08:38

(12-01-2013 01:43 )Rexlu Wrote:  No nie przesadzajmy, ale zabawa w notepad to nic. ;) c++, c#, java i inne dają zabawę i zmuszają do logicznego myślenia.

jave i c# można swobodnie pisać w notatniku :) ale co kto lubi


RE: Programiści - punio7 - 12-01-2013 10:18

Programowanie w Javie rzeczywiście daje mnóstwo frajdy w porównaniu do C++. Ot piszesz sobie coś przez pół godziny, uruchamaisz i z grubsza to działa, bez potrzeby przez kolejne pół godziny szukać segmentation faultów.


RE: Programiści - Baldo - 13-01-2013 12:25

Nie wiem skąd ten hejt na mnie. Każdy używa takich programów na jakie go stać, bądź są mu użyteczne. Z racji tego iż w Pascalu już nie siedzę za dużo, a za to dużo piszę w PHP to korzystam z Notepad'a, HateML Pro i Pajączka. Na nic innego mnie nie stać i z resztą jest mi to nie potrzebne.


RE: Programiści - Rexlu - 13-01-2013 20:39

Pascal to badziewie, nie cierpię tego ;)
Hmm Elwood, to mało programowałeś, zabawa się zaczyna jak musisz robić bardzo dużo warunków w warunku i nowe wątki np. do ściągania pliku, by nie zacinało programu.

Najwięcej zabawy jest w zabezpieczaniu programu przed chamskim użytkownikiem,który na siłę próbuje zrobić by program się wysypał ;]


RE: Programiści - gremlin - 13-01-2013 20:48

Test Driven Development sporo ułatwia w tym względzie.