Zagrajmy w...
Zarabianie na YT - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Dyskusje (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Thread: Zarabianie na YT (/showthread.php?tid=1095)

Pages: 1 2 3 4 5 6


Zarabianie na YT - kubn2 - 25-02-2012 00:38

I jest to temat inne niż wszystkie. Zarabiam i chciałbym się spytać czy macie jakąś "formułę" by potwierdzić że macie prawa autorskie do filmiku? No jak się wysyła film i dodaje się go do programu to trzeba:
("Opisz swój materiał poniżej. W przypadku odpowiedzi „Tak” na którekolwiek z powyższych pytań koniecznie dołącz szczegółowe informacje o posiadanych prawach lub wyraźnym pozwoleniu na komercyjne wykorzystanie całego materiału wideo. Musisz mieć wszystkie niezbędne prawa do dystrybucji całej treści.")
Niby opisuje, ale rzadko kiedy zatwierdzają na google szukałem ale nie znalazłem jak to trzeba dokładanie opisać by zawsze lub prawie zawsze zatwierdzili.


RE: Zarabianie na YT - appareil - 25-02-2012 06:44

A co to za materiały?


RE: Zarabianie na YT - Wan1Mas - 25-02-2012 09:19

Zgaduję, że chodzi mu o widełka z gier, inaczej nie zakładałby tematu tutaj, tylko na forum ogrodniczym, lub jakimś dla autorów "bardziej" ciekawych widełek ale vlogi.

Myśl, Conquer. Materiał z gry materiałowi z gry nierówny. Co innego lecplej, co innego recenzja - apparatus

Myśl Apparatusie, każde widełko z gry to WIDEŁKO Z GRY.


RE: Zarabianie na YT - kubn2 - 25-02-2012 11:39

materiały to typowe let's playe z gier


RE: Zarabianie na YT - Sou - 25-02-2012 15:29

(25-02-2012 11:39 )kubn2 Wrote:  materiały to typowe let's playe z gier

Na "typowych" let's playach zgier nie wolno ci zarabiać. Formułkę wpisz jaką chcesz. Jak będziesz się starał o partnera to wszystkie filmy stracą możliwość zarabiania, przy okazji tobie też zablokują możliwość monetyzacji czegokolwiek a o partnerstwie będziesz mógł zapomnieć;)

Wyraźnie jest napisane na YT że nie wolno takich materiałów monetyzować.

Tutaj masz tutorial na ten temat: http://youtu.be/nZaLZ4Y64FE?hd=1

Nie umiesz angielskiego? Babka tłumaczy, że żeby monetyzować film z Minecrafta, musi on być "edukacyjny" albo twój komentarz musi mieć szczególną wartość. "Wideo pokazujące zwykłe granie w grę lub używanie programu przez wydłużony okres (etended time) nie może być monetyzowane".

Czyli jak już masz film z Minecrafta UCZĄCY jak zrobić farmę grzybów np to wpisujesz w Claimie "Ten film przedstawia instrukcję jak krok po kroku zbudować farmę w minecrafcie. Film zawiera ciągły komentarz tego co dzieje się na ekranie. Oto link do licencji gry Minecraft:"

coś nie mogę znaleźć tej licencji ale może to wystarczy: http://www.minecraft.net/brand-guidelines

I tyle;]


RE: Zarabianie na YT - kubn2 - 25-02-2012 20:21

to jakim cudem rockalone2k na swoich filmach gdzie jest gameplay zarabia i ma reklamy? I na YT jest napisane że jeżeli nie posiadam zgody to mogę tylko takie ala poradniki robić, a jeżeli mam zgodę to mogę wykorzystywać materiał komercyjnie.


RE: Zarabianie na YT - appareil - 25-02-2012 22:19

Quote:to jakim cudem rockalone2k na swoich filmach gdzie jest gameplay zarabia i ma reklamy?
Quote:jeżeli mam zgodę to mogę wykorzystywać materiał komercyjnie
Sam sobie odpowiadasz.


RE: Zarabianie na YT - kubn2 - 25-02-2012 23:28

Tylko ja się nie pytam czy mogę, tylko co napisać by zatwierdzili mój film do zarabiania.


RE: Zarabianie na YT - Sou - 26-02-2012 16:48

Stary, napisz cokolwiek i ci zatwierdzą bo nikt tego nie czyta. Jak w końcu zaczniesz zarabiać i ktoś się pofatyguje przeglądnąć twój kanał to po prostu zablokują ci możliwość zarabiania i nie wiem co tam jeszcze.

Rock chyba coś tam miał wspólnego z Agora? Jak tak to oni na pewno mają umowy z polskimi wydawcami gier i jako ich pracownik może sobie na tym zarabiać.


RE: Zarabianie na YT - Gimper - 26-02-2012 18:03

Quote:Stary, napisz cokolwiek i ci zatwierdzą bo nikt tego nie czyta.
Bullshit.