Zagrajmy w...
Komentarz - 'Ja Ci pokażę, co zrobiłbym inaczej i oczywiście lepiej!' - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Inne (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Forum: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Thread: Komentarz - 'Ja Ci pokażę, co zrobiłbym inaczej i oczywiście lepiej!' (/showthread.php?tid=120)

Pages: 1 2


Komentarz - 'Ja Ci pokażę, co zrobiłbym inaczej i oczywiście lepiej!' - MrZupapl - 16-02-2011 15:16

Tak obserwuję komentarze, które ja otrzymuję i komentarze, które otrzymują inni Zagrajmerzy. Wydaje mi się, że warto poruszyć pewne, dość powszechne zjawisko. Wytykania 'błędów' w sposobie grania. Jaki cel ma osoba, która będzie mówiła np.
'to mogłeś zrobić w ten sposób...' albo 'tak się nie robi, bo można robić lepiej. Ja robię...'
I jeszcze taki znawca jest na tyle 'szlachetny', że poda Ci co do sekundy miejsce w Twoim filmie gdzie coś 'spartaczyłeś'.
Wg. mnie celem takich komentarzy jest utwierdzenie siebie w przekonaniu, że jest się 'lepszym' - oczywiście cudzym kosztem. Uważam, że jeżeli coś zrobiłeś inaczej w grze niż podają najlepsze poradniki, ale udało Ci się przejść / wykonać jakąś misje, to też zrobiłeś to dobrze.

A jakie jest wasze zdanie? Odbieracie to krytycznie czy raczej jako porady?


RE: Komentarz - 'Ja Ci pokażę, co zrobiłbym inaczej i oczywiście lepiej!' - SeedPL - 16-02-2011 16:41

Quote:Wg. mnie celem takich komentarzy jest utwierdzenie siebie w przekonaniu, że jest się 'lepszym' - oczywiście cudzym kosztem.
Błąd.
Celem takich komentarzy jest uświadomienie grającego, ze popełnił jakiś błąd, coś ominął.
Zwracanie uwagi niekoniecznie jest równe wywyższaniu się.

Quote:Odbieracie to krytycznie czy raczej jako porady?
Tnę się bułką tartą, jak takie coś ujrzę.


RE: Komentarz - 'Ja Ci pokażę, co zrobiłbym inaczej i oczywiście lepiej!' - appareil - 16-02-2011 20:04

Tak na prawdę to tylko kolejny wątek o reakcji na krytykę. Tym razem jednak jest to jej określony rodzaj, w przypadku let's play jeden z najważniejszych.

Quote:Wg. mnie celem takich komentarzy jest utwierdzenie siebie w przekonaniu, że jest się 'lepszym'
Generalizujesz. Bardzo. Zwracanie uwagi z czystej złośliwości to niewielki margines tego typu wypowiedzi, przy tym nie musi być ona uwarunkowana chęcią wywyższenia się.


RE: Komentarz - 'Ja Ci pokażę, co zrobiłbym inaczej i oczywiście lepiej!' - MrZupapl - 16-02-2011 20:56

Troszkę chaotycznie zabrzmiał mój post...
(16-02-2011 15:16 )MrZupapl Wrote:  Wydaje mi się, że warto poruszyć pewne, dość powszechne zjawisko. Wytykania 'błędów' w sposobie grania. Jaki cel ma osoba, która będzie mówiła np.
'to mogłeś zrobić w ten sposób...' albo 'tak się nie robi, bo można robić lepiej. Ja robię...'

(16-02-2011 15:16 )MrZupapl Wrote:  Uważam, że jeżeli coś zrobiłeś inaczej w grze niż podają najlepsze poradniki, ale udało Ci się przejść / wykonać jakąś misje, to też zrobiłeś to dobrze.

Chodziło mi o ten specyficzny rodzaj komentarzy do gier, w których jest wiele możliwości i ścieżek, którymi możemy podążyć. Chodzi mi dokładnie o te komentarze, które mówią, że w sposób w jaki Ty przeszedłeś dany etap jest gorszy od sposobu osoby komentującej.

Chciałem poznać wasze zdanie na temat tych komentarzy, jak je odbieracie, jak sobie poradzić z takimi komentarzami (olać, 'zaatakować', skasować?, a może podziękować?), a w ostateczności... zna ktoś jakieś dobre pomysły na życzliwe zniechęcenia 'wspomagacza'?


RE: Komentarz - 'Ja Ci pokażę, co zrobiłbym inaczej i oczywiście lepiej!' - appareil - 16-02-2011 21:05

Czemuż kogoś zniechęcać do wyrażania opinii? Skurcz zwieracza zewnętrznego czy coś?


RE: Komentarz - 'Ja Ci pokażę, co zrobiłbym inaczej i oczywiście lepiej!' - MrZupapl - 16-02-2011 21:13

Gdybanie 'mogłeś tego potwora zabić mieczem, a nie toporem bo ja tam robię' nie jest opinią. Film już jest nagrany więc broni nie zmienię. Nie jest to opinia na temat mojego komentowania, jakości filmiku, czy też gry.

Co innego, gdy powiedzą w komentarzu 'tam czegoś zapomniałeś ważnego dla fabuły' - wtedy to jest mój błąd i komentarz ma sens.


RE: Komentarz - 'Ja Ci pokażę, co zrobiłbym inaczej i oczywiście lepiej!' - appareil - 16-02-2011 21:19

Trzeba więc się wyrażać jasno. Wrzucasz do jednego worka czepialstwo i uargumentowane zastrzeżenia.


RE: Komentarz - 'Ja Ci pokażę, co zrobiłbym inaczej i oczywiście lepiej!' - MrZupapl - 16-02-2011 21:22

Mam kłopoty z jasnym wyrażaniem swoich myśli, gdy mówię ważna jest moja intonacja, gdy piszę to akcentuję cudzysłowem.

No ale to taki mały offtop...

No to jakie macie zdanie na temat takich komentarzy?


RE: Komentarz - 'Ja Ci pokażę, co zrobiłbym inaczej i oczywiście lepiej!' - RomanPL79 - 16-02-2011 22:15

Moim zdaniem każdy ma prawo do wyrażenia opinii / powiedzenia jak on sobie z tym poradził, ale bez komentarzy w stylu "nie umiesz grać, bo nie zrobiłeś tak, tak i tak".

Czasem takie komentarze się przydają (mówię o tych 2 pierwszych :P) i czasem ktoś poda jakiś ciekawy sposób na rozwiązanie jakiegoś problemu, o którym nie ma się pojęcia :P


RE: Komentarz - 'Ja Ci pokażę, co zrobiłbym inaczej i oczywiście lepiej!' - Lavos - 17-02-2011 19:52

Quote:Gdybanie 'mogłeś tego potwora zabić mieczem, a nie toporem bo ja tam robię' nie jest opinią.

Jak to nie? Ktoś uważa, że mogłeś to zrobić za pomocą innej broni. To jest jego opinia. Boli?

Ciekaw jestem:
Quote:Film już jest nagrany więc broni nie zmienię. Nie jest to opinia na temat mojego komentowania, jakości filmiku, czy też gry.

oraz:

Quote:Co innego, gdy powiedzą w komentarzu 'tam czegoś zapomniałeś ważnego dla fabuły' - wtedy to jest mój błąd i komentarz ma sens.

...błąd, którego nie zmienisz. Nie nagrasz chyba od początku, prawda?
Założyłeś temat, bo bolą takie komentarze? To skasuj i po sprawie. Na razie tylko bełkoczesz bez sensu, pokazując, że wybiórczo wszystko traktujesz. Bo ktoś napisał, że MOGŁEŚ (nie musisz, nie wyzywa etc.) ubić cośtam inną bronią. Łał.