Zagrajmy w...
Faktyczna szybkość download'u i upload'u - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Faktyczna szybkość download'u i upload'u (/showthread.php?tid=1205)



Faktyczna szybkość download'u i upload'u - Ziajowaty - 13-04-2012 20:22

Mam Neostradę 6Mb/s... Ale mam mały problem :s.

Sprawdzając na speedtescie, dowiedziałem się, że upload wynosi 0.4 Mb/s. Okej. Ale po krótkich obliczeniach, okazuje się, że tak nie jest?
Nagrywam filmi na YouTube. Średnio plik waży po ~1000 Mb, to sobie policzyłem:
1000 : 0.4 = 2500 sekund
2500 : 60 ~ 41 minut.

Fałsz. Te pliki wklejam na YouTube po 4~h! I strasznie mnie to irytuje, bo naprawdę kocham nagrywać różne materiały! Dlaczego tak się dzieje? Czy może jest jakiś program, który szybciej prześle pliki?

P.S. Maksymalna prędkość ściągania wynosi ~650 kb/s, jeżeli kogoś to interesuje.


RE: Faktyczna szybkość download'u i upload'u - MugoX - 13-04-2012 20:45

Zwracaj uwagę na wielkość liter. Mb oznacza megabity, a MB oznacza megabajty, jednostki te się różnią. Plus niektórzy zapisują jednostki informatycznie (mega = 1024 kilo), a niektórzy według standardu (mega = 1000 kilo). Wykonując swoje obliczenia zwracaj na to uwagę.

Na dodatek, niektórzy dostawcy w umowach piszą "Prędkość DO 6Mb/s", to znaczy, taka prędkość może, ale nie musi zostać osiągnięta


RE: Faktyczna szybkość download'u i upload'u - Matornen - 14-04-2012 16:29

Prosty błąd w dzieleniu. Powinieneś podzielić wagę filmu przez ilość MB/s, a nie Mb/s. Skoro twoja prędkość uploadu wynosi 0,4 Mb/s, to twoja prędkość MB/s wynosi 0,4:8=0,05 MB/s (1MB=8Mb)


RE: Faktyczna szybkość download'u i upload'u - Ziajowaty - 14-04-2012 17:30

Właśnie chciałem pisać, że po obliczeniach na liczbach wyszło mi, że mój upload to ~45 kb/s. Wtf, co to za prędkość. Mogę to jakoś zwiększyć? Czy są specjalne umowy na internet z wyższym uploadem?
Niby jak ściągam po 600, to powinienem być w stanie uploadować 600, szkoda, że to tak nie działa :/.
Szkoda też, że kiedy uploaduję to mój ping skacze z 50 na 200, a ja gram praktycznie w League i DF'a tylko, ale DF się nudzi szybko, ile można patrzeć na te pocieszne krasnale :p.


RE: Faktyczna szybkość download'u i upload'u - Sou - 16-04-2012 05:26

Niektórzy providerzy mają w swoich usługach dodatkowy upload a do niektórych trzeba dzwonić i to ustalać. Na pewno za darmo tego nie dadzą;) Licz, że jak płacisz 50zł za neta to nawet dodatkowe 2Mbit uploadu może cię wynieść drugie 50zł...


RE: Faktyczna szybkość download'u i upload'u - carving85 - 16-04-2012 18:00

Prędkość pobierania niema żadnego związku z prędkością wysyłania ja mam prędkość pobierania 13Mb/s A wysyłania już 4Mb/s .


RE: Faktyczna szybkość download'u i upload'u - Sou - 19-04-2012 11:51

Wystarczy sobie wklepać w googla "łącze symetryczne asymetryczne";>