Zagrajmy w...
Mikrofon USB - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Mikrofon USB (/showthread.php?tid=1227)



Mikrofon USB - Regolasek - 23-04-2012 15:11

Witam Drodzy Państwo,
Mam pewien problem natury technicznej, otóż kupiłem nowy mikrofon pod USB i z racji że to USB nie mogę ustawić Stereo Miksa co podczas nagrywania jest potrzebne. Czy ktoś z was zna sposób na jego włączenie? Jeśli nie to powie mi ktoś jak zacząć nagrywanie w tym samym momencie Frapsa (Obraz i dźwięk z gry) oraz Audacity (Mój głos) albo podobnego programu? Proszę o jakieś rady :)
Pozdrawiam Regolasek :)


RE: Mikrofon USB - MugoX - 23-04-2012 19:40

We Frapsie jeżeli Ci nie łapie mikrofonu, a odgłosy gry tak jak powinno to nic nie zmieniaj. W audacity znajdź taki pasek:
[Image: 1KQkQ.png]
U Ciebie, w rozwijanej liście powinien znajdować się Twój mikrofon (prawdopodobnie sprzęt z USB w nazwie). Wybierz go. Ta da! Gotowe, powinno hulać.


RE: Mikrofon USB - Regolasek - 24-04-2012 16:06

A da się zrobić tak by oba programy zaczęły jednoczesne nagrywanie?


RE: Mikrofon USB - MugoX - 24-04-2012 16:19

Nie da się, audacity nie ma globalnych bindów. Plus jak to Kern3l niegdyś pisał, fraps lubi co nieco zamulić na początku nagrywania, więc nawet jeśli rozpocząłbyś nagrywanie jednocześnie to i tak musiałbyś synchronizować pliki.

Przy okazji domyślam się, że audacity nagrywa Twój mikrofon, mam rację?


RE: Mikrofon USB - Regolasek - 24-04-2012 17:28

Tak Audacity zajmuje się nagrywaniem mojego głosu...


RE: Mikrofon USB - MugoX - 24-04-2012 17:32

Jeśli chcesz nagrywać komentarz i dźwięki z gry przy pomocy frapsa, możesz się zainteresować czymś co się nazywa Audio Repeater. Twój system operacyjny to WinXP?


RE: Mikrofon USB - Regolasek - 24-04-2012 19:10

Tak, Windows XP...
Możesz mi powiedzieć coś więcej o tym programie?


RE: Mikrofon USB - MugoX - 24-04-2012 20:24

Jego działanie jest takie, że natychmiastowo odtwarza to co powiesz, więc dźwięk z mikrofonu przepuszczany jest przez Stereo MIX i by Ci się nagrywał we Frapsie. Problemem jest to, że program nie jest darmowy, a darmowa wersja Trial co jakiś czas odtwarza dźwięk "Trial". Ale możesz sprawdzić tę Trialową wersję, czy takie rozwiązanie by Cię interesowało, a następnie zastanowić się nad zdobyciem pełnej wersji


RE: Mikrofon USB - Regolasek - 25-04-2012 16:50

Nie to nie, pozostanę przy Audacity i dzięki za pomoc :)


RE: Mikrofon USB - Regolasek - 26-04-2012 17:10

I jeszcze jedno, gdy włączam Audacity, normalnie wszystko nagrywa, jednak gdy później nagrywam Frapsem, Audacity zaczyna nagrywać odgłosy z gry zamiast mnie, po wyłączeniu Frapsa wszystko wraca do normy...
Jakieś pomysły by Audacity działał normalnie?