Zagrajmy w...
Głos - ocena - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Głos - ocena (/showthread.php?tid=1253)



Głos - ocena - Akai - 04-05-2012 21:58

Witam wszystkich. Z tej strony Akai, chciałbym was poprosić o konstruktywna ocenę mojego głosu. Podczas nagrywania tego tekstu byłem po 8h jechania samochodem, wiec podczas nagrania będzie on mniej zmulony. Również pytam - czy podkład, który znajduję się w tym nagraniu zagłusza mnie, i czy gry mogą mieć taki stopień głośności. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.






RE: Głos - ocena - ADominacja - 04-05-2012 22:23

Aż mi smutno, że nie mam się specjalnie do czego przyczepić. Jakość mikrofonu może nie jest najwyższych lotów, ale i tak wyjątkowo dobrze się słucha.


RE: Głos - ocena - Akai - 06-05-2012 20:20

Czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć?

@up. dzięki za przychylną opinię


RE: Głos - ocena - KrzychuuuPe - 06-05-2012 21:15

wszystko ok, jeżeli to po wyjeździe, to pewnie będzie lepiej, masz dobry głos, chciałbym mieć taki, serio xD (bo wiem, jak mnie słychać), co do szumów, to da się obrobić i będzie przyjemniej, czekam na Twoje zagrajmy w.


RE: Głos - ocena - Akai - 06-05-2012 21:18

Dzięki, zw pojawi sie na tym samym kanale co test oczywiscie ;)


RE: Głos - ocena - Akai - 07-05-2012 12:53

Sorka z dbl. posta - Jak poprawnie odszumic nagranie - bo wygląda to tak, ze szum sie usuwa, ALE jest jakby metaliczny pogłos w momentach kiedy mówi coś postać z gry lub w momentach kompletnej ciszy. z góry dzięki za pomoc


RE: Głos - ocena - Vedoos - 07-05-2012 13:09

Ogólnie, nie ma do czego się przyczepić. Szumy można spokojnie usunąć w programach takich jak Audacity. Dobry tutorial znalazłem tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=mIbnWWC__D0
Postaraj się jedynie nie mieć za blisko mikrofonu, by nie było słychać plucia przy "P, b" czy oddechu.

Jeżeli chodzi o metaliczny dźwięk, powiedz jaki masz system? XP, vista, Win7? Ja miałem podobny problem z głosami ludzi ze Skype, TS3 czy z samych gier, który brzmiał metalicznie i jakby pod wodą. Problem można rozwiązać w ustawieniach k.muzycznej, a tego sporo na Youtube do znalezienia. Jeżeli dobrze pamiętam, chodzi o miks stereo, który musisz ustawić tak by nagrywał dzięki z gry, ORAZ twój głos z mikrofonu.
Jeżeli masz k.muzyczną Realtek, to w menadżerze w zakładce mikrofon ODHACZ opcje: Tłumienie Echa Akustycznego (AEC) oraz Formowanie Wiązki (BF) - (Nagrywanie kierunkowe).

Tak czy siak, czekam na odpowiedź to chętnie pomogę.


RE: Głos - ocena - Akai - 07-05-2012 13:54

Mam Relatek HD Audio, XP, i dopiero po odszumieniu pojawia się lekki, ale to bardzo lekki, metaliczny pogłos w momentach ciszy. Wieczorem, przetestuje wszystko co tu napisałeś i napisze co i jak ;)


RE: Głos - ocena - Vedoos - 07-05-2012 14:31

Jeżeli to możliwe, wrzuć gdzieś próbkę tego nagrania przed i po. Osobiście, w niektórych grach nie używam tej funkcji odszumienia, gdyż muzyka w tle zagłusza na tyle samo szumienie, zarazem nie zagłuszając mnie samego ;)


RE: Głos - ocena - ADominacja - 07-05-2012 16:39

Za pomocą Audacity nagrywa się sam głos- wtedy z odszumianiem nie ma problemu.