Zagrajmy w...
Poszukiwany mikrofon studyjny - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Poszukiwany mikrofon studyjny (/showthread.php?tid=1255)



Poszukiwany mikrofon studyjny - Tadeo - 05-05-2012 14:11

Witajcie.
Już kiedyś pisałem na forum z prośbą o pomoc przy wyborze nowego mikrofonu, lecz teraz potrzebuję już bardziej zaawansowanego urządzenia.
Chciałbym kupić mikrofon studyjny przeznaczając na niego ok. 200 zł.
Czekam na propozycje i z góry dziękuję za odzew.
Pozdrawiam, Tadeo!


RE: Poszukiwany mikrofon studyjny - Paagan - 06-05-2012 10:33

Obawiam się, że za 200 zł nie kupisz dobrego mikrofonu. Ogólnie najlepszym wyborem byłoby kupienie pojemnościówki (tutaj co do konkretnego modelu Ci nie doradzę, bo akurat zbytnio się w tym nie orientuję) - za 500-600 zł. kupisz taką, która powinna Cię zadowalać, ale sama jakość dźwięku zależna też jest w dużej mierze od karty dźwiękowej, więc jeśli masz słabą, to też jakość będzie niższa niż jak byś nagrywał na karcie wyższej klasy.
Według mnie tylko pojemnościówka się do tego nadaje, ewentualnie możesz spróbować mikrofonu dynamicznego, ale jakiś porządny model kupisz raczej w podobnej cenie co pojemnościówkę. Tak jak mówiłem - nie orientuje się zbyt bardzo w tym temacie, ale tyle ile wiem, to już powiedziałem, mam tylko nadzieję, że choć w minimalnym stopniu Ci to pomogło.


RE: Poszukiwany mikrofon studyjny - ADominacja - 06-05-2012 11:13

Masz dwie opcje:
1. Dalej zbierasz pieniądze (200zł to za mało)
2. Kupujesz Logitech USB Desktop Microphone za ok. 100zł. Myślę, że zaspokoi on twoje potrzeby.


RE: Poszukiwany mikrofon studyjny - Moje Granie - 06-05-2012 12:20

Sinn7 MPod. Mniej niż 200 zł, od razu masz statyw. Ja byłem zaskoczony jakością i jestem bardzo zadowolony z zakupu.