Zagrajmy w...
Zakaz ujawniana zarobków YT? - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Zakaz ujawniana zarobków YT? (/showthread.php?tid=1260)

Pages: 1 2 3


Zakaz ujawniana zarobków YT? - Sou - 06-05-2012 13:10

Dużo jutuberów zasłania się tym "zakazem" i nie mówi ile zarabia. Ja czytam kontrakt i nie widzę tego zakazu ;o Ogólnie nie wolno ujawniać tej umowy stronom 3cim ale o ujawnianiu wysokości zarobków na adsense nic nie ma albo jestem ślepy.

Ktoś coś wie na ten temat?


RE: Zakaz ujawniana zarobków YT? - Gimper - 06-05-2012 13:57

"Nie powiem wam ile zarabiam bo nie mogę" = "Nie powiem wam ile zarabiam bo nie chcę żebyście wiedzieli ile kasy się na tym zarabia bo jestem durnym polaczkiem i nie chcę żeby inni dopchali się do koryta" lub "Nie powiem wam ile zarabiam bo mnie będziecie hejtować i chcieć konkursy chlip chlip"


RE: Zakaz ujawniana zarobków YT? - KrzychuuuPe - 06-05-2012 14:20

pieniądze to drażliwy temat, nie wiem po co wyskakiwać z tekstem, ja zarabiam tyle a tyle, to działa negatywnie na otoczenie, ale w sumie mnie to lata xD istota LP to sama gra, dawanie przyjemności widzom, zabranie ich w podróż, podobnie jak w filmach czy coś a kasa to tak chyba drugorzędnie, mogę się mylić, ja mam takie zdanie ;]


RE: Zakaz ujawniana zarobków YT? - Sou - 06-05-2012 14:44

KrzychuuuPe, tu nie chodzi o to żeby ktoś chwalił się ile zarobił tylko żeby mówił prawdę. Większość osób coś pierdzieli "nie wolno mi powiedzieć". Kiedyś myślałem, że tak jest ale jak czytam te umowy to nigdzie nie widzę zakazu.

Można napisać przecież "zarobki to moja prywatna sprawa"...


RE: Zakaz ujawniana zarobków YT? - KrzychuuuPe - 06-05-2012 15:28

yhym, yhym, rozumiem, masz rację, trochę się zagrzałem po gimperze ^^ pewnie wynika to z tego, że ludzie nie czytają umów, albo źle interpretują, no nie wiem dokładnie, może im ktoś powiedział, że nie mogą ^^ najważniejsze przecież jest w umowie (chyba, że trzeba zwiększyć czcionkę albo użyć dobrej lupy, bo może jest to napisane bardzo małym druczkiem)


RE: Zakaz ujawniana zarobków YT? - appareil - 06-05-2012 19:18

art. 8, art. 18 § 1, § 2, art. 183b § 1 pkt 3, art. 183c, art. 100 § 1, § 2 pkt 2, § 2 pkt 4, art. 104 § 1, art. 1041 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94, ze zm.),
» art. 1 ustawy z 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (Dz. U. nr 55, poz. 236, ze zm.).

Tyle do polurkania odnośnie zakazów ujawniania zarobków.

tl;dr takie zakazy są niezgodne z prawem


RE: Zakaz ujawniana zarobków YT? - Sou - 07-05-2012 06:23

Nie wiem co to za artykuły ale raczej bez bycia pracownikiem nie można korzystać z kodeksu pracy ;d


RE: Zakaz ujawniana zarobków YT? - Vedoos - 07-05-2012 13:30

Także nie zauważyłem by było coś takiego jak zakaz mówienia o zarobkach. LAG TV w swoim Livestreamie, na którym odpowiadał na różne pytania, wspomniał jakie to mogą być zarobki w przybliżeniu i od czego zależą.
Osobiście śmieszy mnie, gdy ludzie się zasłaniają wymówką "nie mogę wam powiedzieć bo mi zabronili". I zgadzając się z Sou, dziwi mnie że ludzie nie potrafią zwyczajnie powiedzieć wprost i szczerze: "Nie czuję obowiązku by wam to wyznawać." czy "Wybaczcie, ale to już moja prywatna sprawa."
Nie wiem jak za granicą, chociaż taki PewDiePie w wywiadzie przyznał się do tego, że zarobki ma takie, że w sumie nie musi pracować. Podobnie MaximusBlack z LAG TV, może nie dosadnie ILE zarabia, ale no cóż: http://www.youtube.com/watch?v=Q8IVMLXKGHs wystarczy posłuchać.


RE: Zakaz ujawniana zarobków YT? - GunslingerP - 16-05-2012 20:27

Dżentelmen nie mówi o pieniądzach, dżentelmen pieniądze ma ;)


RE: Zakaz ujawniana zarobków YT? - Wan1Mas - 16-05-2012 21:19

Ludzie nie muszą mówić o tym ile hajsu przygarniają, to jak się tłumaczą - ich sprawa, na pewno nie wypada mówić o tym ile się zarabia robiąc coś hobbystycznie, to że ktoś zarabia 1600 PLN czy 1600 funtów to inna sprawa.
Nie wiem po co się tłumaczyć, ale niektórzy wolą nie mówić - spieprzaj dziadu nie powiem ci ile zarabiam, wolą powiedzieć iż im nie wolno, niewinne kłamstwo.