Zagrajmy w...
hack'n'slash a action rpg - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Dyskusje (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Thread: hack'n'slash a action rpg (/showthread.php?tid=1261)

Pages: 1 2


hack'n'slash a action rpg - KrzychuuuPe - 06-05-2012 18:52

no właśnie, to są dwa różne gatunki, a wrzucane są do jednego worka, może się mylę? jakieś opinie?


RE: hack'n'slash a action rpg - Gik - 06-05-2012 20:21

Lol. Jakbym się przeniósł w czasie do roku 2000. Terminu "action RPG" nie słyszałem od baaaardzo dawna. Czemu to są 2 różne gatunki? Uzasadnij.


RE: hack'n'slash a action rpg - KrzychuuuPe - 06-05-2012 20:30

no dobrze, może gatunki, to niefortunne słowo, chodzi mi oto, że h'n's często w opisach, czy tzw. tagach jest oznaczona jako rpg akcji


RE: hack'n'slash a action rpg - Vedoos - 07-05-2012 13:16

Mogę być w błędzie, najwyżej ktoś poprawi mnie, lecz wydaję mi się, ze Hack'n'Slash to gry podobne w sumie do Torchlight czy Diablo, z tym widokiem z lotu ptaka/izometrycznym, które w większości polega na ścinaniu kolejnych serii wrogów w dużej ilości (często gracz vs 3-10 potworów).
Action RPG? Hm, teraz "TERA Online" się nazwała takim mianem, MMO ActionRPG. Najprościej mówiąc: dzieje się więcej akcji, gracz musi wykonać więcej rzeczy niż stanie i czekanie na to, żeby statystki same zadziały na unik czy parowanie jak to mamy w typowych RPG'ach.


RE: hack'n'slash a action rpg - pasiur123 - 07-05-2012 21:05

A to nie jest tak, ze jak wyszlo diablo to ludzie nie wiedzieli co to za rodzaj i nazwali to actionRPG, a potem z biegiem czasu stało sie to H'n'S??


RE: hack'n'slash a action rpg - Vedoos - 07-05-2012 21:38

Nie, to z góry nazwano Hack & Slash, ze względu... że zwyczajnie wyżynano kolejne hordy demonów i innych potworów :D


RE: hack'n'slash a action rpg - Rangy - 07-05-2012 21:48

Darkspore ma kamerę z góry i jest action RPG'iem, wyjaśnienie?


RE: hack'n'slash a action rpg - Infelicity - 08-05-2012 06:51

A Mass Effect podobno jest "erpegie". Że nie? No cóż, niestety jest taka powszechna świadomość.


RE: hack'n'slash a action rpg - Selevan - 08-05-2012 09:17

Hm. Wydaje mi się, że wszelkie action rpg, to są gry typu ME, gdzie elementów rpg jest bardzo mało. Myle się ?

Za to w takim Diablo nie ma wcale rpga.


RE: hack'n'slash a action rpg - appareil - 08-05-2012 13:26

To jest jedno i to samo, tak samo jak kiedyś ludzie FPS-y nazywali "FPP".
Jedyne, co warto wziąć pod uwagę to pochodzenie gry. Na dalekim wschodzie nie używa się terminu hack'n'slash, dlatego np. Kingdom Hearts nazywa się raczej action RPG właśnie.