Zagrajmy w...
synchronizacja audacity i frapsa - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: synchronizacja audacity i frapsa (/showthread.php?tid=1459)

Pages: 1 2


synchronizacja audacity i frapsa - szakal666 - 10-07-2012 22:00

j/w jak to zrobic zeby podczas nagrywania dzwiek i obraz sie rownoczesnie pokrywaly ?


RE: synchronizacja audacity i frapsa - ogm - 10-07-2012 22:18

Istnieje tak magiczna sztuczka :)
1. Zamierzasz nagrać odcinek
2. Włączasz Fraps i Audacity
3. Odpalasz nagrywanie Obrazu w Fraps i dźwięku Audacity
4. I teraz jest kilka opcji:
a) najlepsza; jeżeli gra ma menu, to wchodzisz w nie i mówisz nazwy zakłądek na które najeżdżasz myszką np. Wznów; Opcje; Wróć do gry itp.
b) mówisz co robisz w danej chwili postacią np. skaczę; lewo(idę); prawo(idę) itp.
5. Przy montowaniu ustawiasz sobie ścieżkę audio tak aby pasowała Ci to tych testów.
6. Kiedy stwierdzasz, że wszystko jest zsynchronizowane, usuwasz(wycinasz) ten test aż do momentu, w którym zaczyna się odcinek

I to chyba tyle :D
Przynajmniej ja tak robię :)


RE: synchronizacja audacity i frapsa - Ziajowaty - 14-07-2012 08:16

Albo stary dobry klaps.
Odpalasz nagrywanie audacity, potem cisza, cisza, cisza... I nagle nagrywania Frapsem odpalasz, robisz "cmok" albo inny głośny odgłos... Gotowe.


RE: synchronizacja audacity i frapsa - Bogs - 14-07-2012 09:47

Albo odpalasz audacity i stoper w tym samym momencie, przechodzisz do gry i klikasz klawisz nagrywania i zatrzymanie stopera w tym samym momencie, przez co odmierzysz czas, jaki pozostaje do usunięcia z audio i go dokładnie, nawet co do setnych sekund możesz usunąć.


RE: synchronizacja audacity i frapsa - Andzia639 - 14-07-2012 13:28

http://www.youtube.com/watch?v=_aolur4Oluk

Tutaj masz filmik Kernella od tych spraw, który wszystko tłumaczy jak synchronizować obraz do mowy


RE: synchronizacja audacity i frapsa - appareil - 14-07-2012 15:20

Ja osobiście preferuję inny rodzaj klapsu. Wydaję dźwięk do mikrofonu przed włączeniem nagrywania i przestaję dokładnie w momencie wciśnięca klawisza F9. To samo na końcu, tylko odwrotnie. Widać wtedy jak na dłoni, gdzie przyciąć dźwięk, a także ewentualne desynchronizacje.


RE: synchronizacja audacity i frapsa - Kranczer - 14-07-2012 21:19

[spoiler]Po prostu móisz: 3, 2, 1, Witjacie dzisiaj z tej strony - czy cos podobnego. I usuwamy 3,2,1[/spoiler]


RE: synchronizacja audacity i frapsa - Tylak21 - 15-07-2012 10:06

Jeśli nie chcesz się bawić w synchronizację to polecam Ci program Free Sound Recorder. Możesz go zbindować z frapsem, przez co w tym samym momencie zacznie się nagrywać dźwięk z gry i twój głos. Tym samym przyciskiem przestajesz nagrywać i masz bardzo mało roboty, po prostu wklejasz głos do programu. Zapewniam, że ten sposób jest dużo wygodniejszy ;)


RE: synchronizacja audacity i frapsa - JokeV4 - 16-07-2012 16:55

[spoiler]Ja robię tak :
Włączam nagrywanie Audacity i jest cisza póki nie włączę gry. Gdy jest włączona mówię 3, 2, 1, i zaczynam nagrywanie. Potem w Sony Vegas wszystko ładnie przycinam i wuala![/spoiler]


RE: synchronizacja audacity i frapsa - Kranczer - 17-07-2012 12:14

[spoiler]
(16-07-2012 16:55 )JokeV4 Wrote:  Ja robię tak :
Włączam nagrywanie Audacity i jest cisza póki nie włączę gry. Gdy jest włączona mówię 3, 2, 1, i zaczynam nagrywanie. Potem w Sony Vegas wszystko ładnie przycinam i wuala!

Napisane dokładnie to samo co ja.. niepotrzebny spam jak dla mnie. A dodatkowo ja za napisanie tego dostałem warma.[/spoiler]