Zagrajmy w...
Mikrofon z niwelacją szumów i zakłóceń w czasie rzeczywistym - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Mikrofon z niwelacją szumów i zakłóceń w czasie rzeczywistym (/showthread.php?tid=1490)



Mikrofon z niwelacją szumów i zakłóceń w czasie rzeczywistym - lanceq - 15-07-2012 05:26

Witam,
poszukuję taniego mikrofonu który będzie usuwał szumy i zakłócenia już w czasie nagrywania. Any ideas ?


RE: Mikrofon z niwelacją szumów i zakłóceń w czasie rzeczywistym - Parada - 15-07-2012 13:32

Logitech USB Desktop Microphone, nagrywa głośno i praktycznie bez szumów, jednak musiałbyś na niego wydać jakoś 70 zł.


RE: Mikrofon z niwelacją szumów i zakłóceń w czasie rzeczywistym - lanceq - 15-07-2012 19:18

Właśnie już wcześniej nad nim myślałem, i wydaje się być dobrym wyborem. Tylko jest to mikrofon wolno stojący więc boje się tego że czasem będzie mnie słychać głośniej a czasem ciszej, i czy jest jakiś sposób na pozbycie się dźwięcznych głosek na tym mikrofonie (p, b itd.), czy jest on na tyle czuły że można by go oddalić tak daleko od twarzy aby mocniejsze strumienie wiatru czy jak to się tam specjalistycznie nazywa nie dochodziły ?


RE: Mikrofon z niwelacją szumów i zakłóceń w czasie rzeczywistym - Parada - 16-07-2012 07:53

(15-07-2012 19:18 )lanceq Wrote:  Właśnie już wcześniej nad nim myślałem, i wydaje się być dobrym wyborem. Tylko jest to mikrofon wolno stojący więc boje się tego że czasem będzie mnie słychać głośniej a czasem ciszej, i czy jest jakiś sposób na pozbycie się dźwięcznych głosek na tym mikrofonie (p, b itd.), czy jest on na tyle czuły że można by go oddalić tak daleko od twarzy aby mocniejsze strumienie wiatru czy jak to się tam specjalistycznie nazywa nie dochodziły ?

Myślę, że tak. Mikrofon ładnie łapie dźwięk i słychać go głośno, nawet jak stoi pół metra od ciebie, choć wiadomo, że im bliżej stoi tym lepiej.


RE: Mikrofon z niwelacją szumów i zakłóceń w czasie rzeczywistym - witcher1998 - 17-07-2012 14:08

lanceq Wrote:czy jest jakiś sposób na pozbycie się dźwięcznych głosek na tym mikrofonie (p, b itd.)

Zrob popfilter, zobacz co to jest (na zdjeciu) i w domowym zaciszu mozna to zrobic w 5 min. Potrzebujesz kolka krawieckiego (5zl w sklepie krawieckim) i skarpetki damskiej (rajstopy). naciagasz rajstope na to i masz.