Zagrajmy w...
Mikrofon za cicho - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Mikrofon za cicho (/showthread.php?tid=1524)



Mikrofon za cicho - McSayerPL - 20-07-2012 00:37

Mimo iż głośność mojego mikrofonu wzrosła od początku mojego nagrywania, to nadal mnie nie zadowala, mimo iż mówię głośno. Czy istnieje jakiś aspekt techniczny który mnie ominął, a mogę go użyć, by uzyskać chociaż trochę podobny efekt do przykładowo gimpera, CTSG czy reszty tej bandy złoczyńców? :P


RE: Mikrofon za cicho - Parada - 20-07-2012 06:14

Pobierz program GoldWave, jak go zainstalujesz, uruchom go i kliknij w opcję "Match Volume" i następnie ok. Po takim zabiegu twój głos z mikrofonu będzie o wiele głośniejszy, tylko, że będą lekkie szumy, ale naprawdę nie małe i można je tym samym program jeszcze usunąć, opcją "Noise reduction" :)


RE: Mikrofon za cicho - McSayerPL - 20-07-2012 13:56

Dzięki Parada, jesteś boski :D
Przy okazji, czy można tego używać w ten sam sposób co audacity, czyli autoduckowanie, itp?


RE: Mikrofon za cicho - Parada - 20-07-2012 14:15

(20-07-2012 13:56 )McSayerPL Wrote:  Dzięki Parada, jesteś boski :D
Przy okazji, czy można tego używać w ten sam sposób co audacity, czyli autoduckowanie, itp?

Tego już nie wiem, głos nagrywałem używając AudaCity, a potem plik ten obrabiałem w GoldWave.


RE: Mikrofon za cicho - Voodek - 23-07-2012 18:45

Nie wiem czy takie zabiegi są dobre, ale w mikserze urządzeń można podkręcić wydajność mikrofonu, dzięki czemu lepiej odbiera dźwięk. Próbowałeś tego?


RE: Mikrofon za cicho - Parada - 23-07-2012 18:48

(23-07-2012 18:45 )Voodek Wrote:  Nie wiem czy takie zabiegi są dobre, ale w mikserze urządzeń można podkręcić wydajność mikrofonu, dzięki czemu lepiej odbiera dźwięk. Próbowałeś tego?

Nie, ponieważ wtedy będą duże szumy. Lepiej robić tak jak pisałem w tym temacie.


RE: Mikrofon za cicho - Dj244 - 23-07-2012 21:56

A według mnie lepiej jest dodać te +10dB, a następnie obrobić to. Jak porównywałem swój głos na +0dB, obrabiany w GoldWave - był dość zniekształcony. A jeżeli dam te +10, a nawet obrobię w AudaCity, to śmiga jak po maśle. Mikrfon jest dość głośno, a szumów prawie nie ma (oczywiście po obróbce).


RE: Mikrofon za cicho - Voodek - 24-07-2012 01:22

Dzięki Parada, miałeś rację z tą wydajnością mikrofonu, następne materiały na moim kanale będą lepsze jakościowo dzięki Tobie, wielki szacun. :D