Zagrajmy w...
Windows XP Problem z nagrywaniem - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Windows XP Problem z nagrywaniem (/showthread.php?tid=1690)



Windows XP Problem z nagrywaniem - SoDaR - 16-08-2012 15:49

Siema mam problem od samego początku z Frapsem i nagrywaniem ;/ chciałbym by fraps nagrywał tylko obraz lub Obraz i dźwięk z gry, a pogram Free sound Recorder tylko dźwięk z mojego mikrofonu czemu tak właśnie ?? bo ma słaby mikrofon a nie zamierzam wydać kasy na nowy jak wiem ze można temu jakoś zaradzić :D na windows 7 jest to bardzo łatwe do zrobienia ale ja jednak posiadam XP i ni jak nie potrafię tego zrobić, kombinowałem w ustawieniach dzięków z tym Mixem Stereo i nic.. zawsze wychodzi tak jak bym nie chciał ;/ POMOCY może tu znajdzie się osoba która będzie umiała mi pomóc !!


RE: Windows XP Problem z nagrywaniem - WinterWolf - 17-08-2012 00:29

Jaką masz kartę dźwiękową? Niektóre ponoć pozwalają jakoś obejść ten problem na Windows XP, ale głowy za to nie dam (słyszałam o jednym takim przypadku, że kolesiowi się udało). Ale jeśli masz Realtek HD to jednak zainwestuj albo w Windows 7 albo nowy mikrofon albo zewnętrzną kartę dźwiękową.


RE: Windows XP Problem z nagrywaniem - maskowski - 17-08-2012 09:21

We właściwościach mikrofonu masz wszystko włączone?


RE: Windows XP Problem z nagrywaniem - SoDaR - 17-08-2012 17:35

kurde ;/ no jednak mam Realtek, słyszałem o tej zewnętrznej karcie dźwiękowej ale nie wiele ;] tylko tyle ze podpinasz ja pod USB chyba i odpowiednio ustawiasz :D ile takie coś kosztuje i czy jest to pewne ze mi pomoże ??


RE: Windows XP Problem z nagrywaniem - WinterWolf - 17-08-2012 21:01

Najtańsza zewnętrzna karta dźwiękowa jaką widziałam na Allegro kosztuje 10 zł. Podłącza się ją przez USB. Poszukaj tu na forum - o ile mnie pamięć nie myli kiedyś był tu taki temat dotyczący ustawienia takiej karty. Niestety sama nigdy nie użerałam się z tym problemem - obchodziłam go np. przy pomocy laptopa ojca - więc nie będę w tej kwestii w stanie więcej pomóc.


RE: Windows XP Problem z nagrywaniem - SoDaR - 17-08-2012 22:53

dziękuje ci bardzo ten sposób wydaje się najbardziej pomocny w mojej sprawie ;] jeszcze tylko 1 pytanko, czy to nagrywa dźwięk z mikro ?? Nagrywa tak bym mógł to potem odsłuchać w kompie i dać na PC, widziałem filmiki z tym na YT i u nich to działało ale jednak ciekawi mnie jak takie małe coś może zmieścić np: 30min mp3 bo z wyglądu nie przypomina sprzętu zaawansowanego technologicznie


RE: Windows XP Problem z nagrywaniem - WinterWolf - 26-08-2012 17:31

Sama karta dźwiękowa nie nagrywa niczego. Ona tylko pozwala Ci osobno nagrywać dźwięki i obraz z gry oraz Twój komentarz (zintegrowana karta dźwiękowa w kompie będzie dostarczała do Frapsa czy innego programu dźwięk z gry, a zewnętrzna karta, do której podłączysz mikrofon pozwoli Ci w osobnym programie - np. Audacity - nagrać swój komentarz). Nie jestem w stanie podać Ci szczegółów, bo jak mówiłam ominęłam ten problem.