Zagrajmy w...
Logitech USB Desktop Microphone a odległość od ust - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Logitech USB Desktop Microphone a odległość od ust (/showthread.php?tid=1757)



Logitech USB Desktop Microphone a odległość od ust - Parada - 26-08-2012 17:27

Mam pytanie głównie do użytkowników, którzy posiadają mikrofon podany w temacie. Jaka powinna być odległość mikrofonu od naszych ust, w sensie ile cm ?


RE: Logitech USB Desktop Microphone a odległość od ust - Ervoy - 26-08-2012 22:46

Ja mam zazwyczaj około 20-30cm i ~70% głośności mikrofonu. Tak sprawuje się mój całkiem nieźle.
Nie polecam podgłaszać go na 100% i trzymać dalej, bo wtedy wypałuje różne ciekawe dźwięki z otoczenia (o szumie nie mówie, jego można pozbyć się potem).

Tak jest akurat w moim przypadku, każdy mikrofon jest inny i może działać inaczej, najlepiej odkryć to na własnym doświadczeniu, kiedy słychać najlepiej na własnym egzemplarzu.


RE: Logitech USB Desktop Microphone a odległość od ust - kaszub - 26-08-2012 23:24

To co napisał Ervoy to prawda. Każdy ma inny głos. Ktoś ma wyższy, ktoś niższy. Ktoś mówi donośniej albo ciszej. Spróbuj samemu dostosować odległość nagrywając próbki dźwięku i porównując je.