Zagrajmy w...
Jakość filmów. - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Jakość filmów. (/showthread.php?tid=1793)



Jakość filmów. - PDymon - 31-08-2012 15:58

Otóż mam pytanie. Nagrywam filmy frapsem i gdy wrzucam do Movie Markera jeszcze odpalam i jakość Full HD. Ale gdy zapiszę plik na moim dysku to jakość jest mniejsza niż 360p.
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
PlayingDymon


RE: Jakość filmów. - Parada - 31-08-2012 16:11

Jaki ustawiasz bitrate podczas renderowania i rozdzielczość ?


RE: Jakość filmów. - BrzeziO - 31-08-2012 16:15

Z tego co wiem, żeby wyrenderować film w Movie Makerze w HD, trzeba mieć odpowiednie pluginy. Radzę Ci zmienić program do montowania, bo obecny jest beznadziejny.


RE: Jakość filmów. - PDymon - 31-08-2012 16:16

No i w tym problem że nie mogę tego znaleźć. A nawet jeśli to nie wiem jaki bitrate i rozdzielczość ustawić.

Może doradzicie jakiś program do montowania.


RE: Jakość filmów. - WinterWolf - 04-09-2012 01:05

Jeśli masz Windows XP i używasz Windows Movie Maker to pobierz odpowiedni plik ze strony (polecam pliki z wartościami 1280x720 dla rozdzielczości panoramicznych i 960x720 dla rozdzielczości niepanoramicznych - niektóre stare gry nie mają panoramy):
http://emproductions.webs.com/downloads.htm
z folderu WMM in HD.
Znajdź gdzie masz zainstalowany program WMM (prawdopodobna lokalizacja to: C:\Program Files\Movie Maker\Shared\Profiles).
Podczas zapisywania filmu w punkcie Inne ustawienia powinny pojawić Ci się opcje renderowania w 1280x720 i 960x720 (jeśli pobrałeś oba pliki).

Jeśli masz Windows 7 i używasz Windows Live Movie Maker to polecam poradnik Ragnaroka u niego na kanale (kanał Hatithemanagarmr). Wyjaśnia tam jak on sam pracuje nad swoimi filmami w tym programie.

Edit: Zapomniałabym.

Programy do renderowania:
- Sony Vegas (płatny, dostępny trial)
- Corel Video Studio (płatny, dostępny trial)
- Camtasia Studio (j.w.)
- Lightworks (ma darmową wersję)
- Adobe Premiere (płatny, dostępny trial)