Zagrajmy w...
Nagrywanie w Xbox 360 - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Nagrywanie w Xbox 360 (/showthread.php?tid=181)

Pages: 1 2


Nagrywanie w Xbox 360 - Nihilus3211 - 01-04-2011 19:10

Wiem, ze to temat stary jak świat, ale ja tego nie wiem niestety. Chciałbym jakoś zacząć Zagrajmy w... (jakąś tam grę), ale nie wiem jak nagrywa się filmy z gier na konsoli Xbox 360. Może mi ktoś z tym pomóc?


RE: Nagrywanie w Xbox 360 - punio7 - 01-04-2011 20:14

Niestety do czegoś takiego potrzeba specjalnego sprzętu. Jest na YT sporo filmików opisujących co należy mieć i jak i gdzie to podłączyć, oto pierwszy lepszy z listy: http://www.youtube.com/watch?v=LbLdlUPHpyU .


RE: Nagrywanie w Xbox 360 - Nihilus3211 - 01-04-2011 20:25

Aha, szkoda, bo akurat ostatnio wydałem całą kasę na nową kartę graficzną i nie mam jak kupić tych wszystkich kabli i urządzeń jakie ten facet na filmiku doradza. Ale i tak dzięki za odpowiedź.


RE: Nagrywanie w Xbox 360 - appareil - 02-04-2011 22:11

Amerykańskich filmików na ten temat nie polecam oglądać, bo ich wiedza z reguły ogranicza się do "albo Dazzle albo półprofesjonalne systemy".
Tymczasem tunerów i grabberów, które są w stanie nagrywać konsole jest masa.
Warunek jest jeden - jakiekolwiek złącze używane w konsolach, czyli composite (chinch) czy też ostatnio także HDMI. Podejrzewam, że karta graficzna z modułem ViVo też by się do tego nadawała, ale to tylko hipoteza.
Hint: domyślne oprogramowanie tunerów jest z reguły ograniczone lub przestarzałe, szczególnie jeśli kupujesz tuner używany. Lepiej używać do tego celu VirtualDuba.

Tak więc w skrócie: Tuner tv z wejściem chinch (może być tylko wejście video, dźwięk można podłączyć przez przelotkę chinch > minijack do wejścia liniowego) lub HDMI. Możliwe, że gpu z ViVo także się nada.


RE: Nagrywanie w Xbox 360 - Xardiman - 06-04-2011 20:03

Jeśli chodzi o nagrywanie filmów z x-boxa 360 to można kupić EasyCap. Takie tanie urządzenie za 40 zł nagrywające rozdzielczością 800 x 600. Tak, to nie zadowala, ale dobrym programem jakość można polepszyć. A nie wszystkie gry potrzebują HD. Mam to urządzenie ale niestety są pewne problemy. Nie zgrywa mi dźwięku tylko jakieś piszczenie.


RE: Nagrywanie w Xbox 360 - MrZupapl - 06-04-2011 22:00

Też mam niezłe problemy z EasyCap'em z tym, że ja chciałem gry na Wii nagrywać...
Ogólnie tego sprzętu nie polecam, ale znając życie po prostu nie umiem go obsłużyć.


RE: Nagrywanie w Xbox 360 - ShurikanPL - 25-04-2011 15:55

Jeśli nie chcesz kupować specjalnego sprzętu, wystarczy karta telewizyjna. Nawet taka 40 zł
(chyba że chcesz nagrywać w jakości HD wtedy musi być lepsza) i kabel który masz w komplecie z konsolą czyli component. Żółtą końcówkę podłączasz do karty a dwa pozostałe po przez rozgałęziacz jack do wejścia od mikrofonu.


RE: Nagrywanie w Xbox 360 - Czaroxxx - 06-05-2011 16:25

Słyszałem, że da się jeszcze nagrywać podłączająć kamerę do tv i zgrywać obraz i dźwięk z niego. Sam nie próbowałem ale efekty podobno są zadowalające.


RE: Nagrywanie w Xbox 360 - TaboretPL - 07-05-2011 22:03

Dlatego w jednej dyskusji PC vs Konsole dałem plus dla PC że na nim łatwiej się robi zagrajmy w... bo PC to tylko parę odpowiednich programów i gotowe a na konsoli to trza kable,srable i inne badziewia :P


RE: Nagrywanie w Xbox 360 - appareil - 08-05-2011 21:36

Quote:bo PC to tylko parę odpowiednich programów i gotowe a na konsoli to trza kable,srable i inne badziewia
Hm, ciekawe co jest tańsze: dobry tuner czy konfiguracja, która pociągnie dowolny program do nagrywania i grę jednocześnie?