Zagrajmy w...
Jaki mikrofon ? - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Jaki mikrofon ? (/showthread.php?tid=1815)



Jaki mikrofon ? - john - 03-09-2012 20:04

Jako że mam laptopa prawie że "Kamilowego" bo za 5200zł, a karta dźwiękowa to oczywiście Realtek High Definition Audio to jaki mikrofon do niego? Chodzi o nagrywanie zagrajmy itp i głównie o jakość głosu. Cena nie gra roli, dlatego proszę o mikrofony z bardzo dobrą jakością dźwięku oczywiście uwzględniając jaką mam kartę dźwiękową tak aby nie było że wydałem 500zł a jakość jak na moim majku za 69,90zł który całkiem dobrze mi się sprawuje.


RE: Jaki mikrofon ? - skkf - 03-09-2012 20:46

W zależności od tego jaki masz budżet poleciłbym:
- samson go mic,
- samson c01u,
- mxl 990 (też ma wersję na usb),
- samson g-track.

Ogólnie samson jest dość solidną firmą, a na twoim miejscu, biorąc pod uwagę, że masz integrałkę to nie bawiłbym się w miksery, tylko wziął coś na usb.


RE: Jaki mikrofon ? - john - 04-09-2012 04:39

dzięki za odp myślę nad tym g-trackiem lub blue yeti bo ma też dobre opinie no i rock na nim nagrywa


RE: Jaki mikrofon ? - john - 09-09-2012 22:34

Dzięki skkf za polecenie majka, kupiłem G-Tracka i jestem zadowolony :) Nie wiedziałem za bardzo jak się to składa bo nie pasowała ta "pałka" do tego "zginacza" ale okazało się że trzeba wykręcić ze środka to "coś", a w instrukcji nie było napisane - to do jakiegoś statywu jest opcja chyba. No i pająka nie dostałem, chyba osobno się kupuje.


RE: Jaki mikrofon ? - skkf - 10-09-2012 10:36

(09-09-2012 22:34 )john Wrote:  ale okazało się że trzeba wykręcić ze środka to "coś", a w instrukcji nie było napisane

Miałem to samo ;)

A koszyk musisz oddzielnie dokupić, np. z amazonu (ja tam kupowałem, jeśli to coś zmienia ;).


RE: Jaki mikrofon ? - kaszub - 10-09-2012 10:48

Blue Yeti do samego nagrywania głosu? Bez sensu. Wszystkie te Rocki, Beczki i inni kupili Yeti bo była swego czasu dobra promocja na Amazonie chyba na ten mikro. Ale normalnie nie warto wydawać 600zł na mikro do samego nagrywania głosu. Chyba, że trafi Ci się promocja za połowę ceny - wtedy warto. ;)