Zagrajmy w...
Zanikanie filmu - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Zanikanie filmu (/showthread.php?tid=1828)



Zanikanie filmu - Bunio - 07-09-2012 20:48

Witam!
Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić żeby na początku i końcu klipu rozjaśnić lub przyciemnić go. Wiedziałem na wielu filmach jak filmiki użytkowników rozjaśniają się na początku i przyciemniają na końcu. U mnie po prostu obraz pojawia się i znika. Proszę o szybką pomoc. Dodam jeszcze że program jakiego używam do obróbki i renderowania filmu nazywa się Camtasia Studio 8.
Z góry dzięki za pomoc


RE: Zanikanie filmu - Grzybiarz - 17-09-2012 02:14

Może i nie powinienem się wypowiadać z racji tego, że ja nie używam Cantasii Studio 8 a poczciwego Windows Movie Maker, ale podejrzewam, że wszystko znaleźć można wciskając przycisk "Transitions" znajdujący się na pasku bezpośrednio nad ścieżką audiowizualną. Naprawdę lepiej by było, gdybym zostawił to użytkownikom programu, ale z racji tego, że od kilku dni nikt nic nie odpisał postanowiłem się wtrącić.
Tu masz link do pierwszego, lepszego poradnika, jaki udało mi się znaleźć odnośnie tej kwestii:
PORADNIK


RE: Zanikanie filmu - ADominacja - 17-09-2012 18:18

Camtasia nie ma takiej funkcji. Sony Vegas potrafi, spróbuj wersji Trial (wszystkie funkcje, przez 30 dni) albo poszukaj darmowego odpowiednika.


RE: Zanikanie filmu - tomo2005 - 17-09-2012 19:20

Ma, ma trzeba tylko pomyśleć :P. Ja jak używałem Camtasii 7 to na początek i koniec filmu dodawałem czarną planszę na sekundę o rozdzielczości odpowiedniej do nagrywanej (w moim przypadku to 1280x720). Następnie dodawałem przejście z czarnego tła do filmu. Myślę że pomogłem :P


RE: Zanikanie filmu - ADominacja - 17-09-2012 19:52

(17-09-2012 19:20 )tomo2005 Wrote:  Ma, ma trzeba tylko pomyśleć :P. Ja jak używałem Camtasii 7 to na początek i koniec filmu dodawałem czarną planszę na sekundę o rozdzielczości odpowiedniej do nagrywanej (w moim przypadku to 1280x720). Następnie dodawałem przejście z czarnego tła do filmu. Myślę że pomogłem :P

Ale czy podczas przejścia film się nie zatrzymuje?


RE: Zanikanie filmu - tomo2005 - 17-09-2012 20:38

Aktualnie nie używam camtasii, ale z tego co pamiętam czasami się zatrzymywał, czasami nie (nie wiem jak w camtasii 8, ja używałem 7). Ale sposób jest :P. Generalnie też polecam przesiąść się na coś innego, np. vegas lub adobe premiere.