Zagrajmy w...
Problem z mikrofonem - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Problem z mikrofonem (/showthread.php?tid=1838)



Problem z mikrofonem - Dimitri - 08-09-2012 19:47

Siemka. Mam problem z mikrofonem/ frapsem.. Otóż od jakiegoś czasu mam taki problem z mikrofonem, że w programie volume control mogę mieć zaznaczone np. wyciszony a i tak nie jest wyciszony, ponieważ sterować nim mogę dopiero gdy wejdę w opcje>Właśiwości>Nagrywanie i tam zaznaczę microphone.. Kiedyś tak nie było.. Pewnie przez to fraps nie nagrywa mi dźwięku z mikrofonu...


RE: Problem z mikrofonem - Empirator - 08-09-2012 19:50

Spróbuj nagrać głos programem Auda City.


RE: Problem z mikrofonem - Dimitri - 08-09-2012 20:15

Troche dużo z tym roboty i wolałbym nagrywać frapsem.. Kiedyś robiłem Auda City, a teraz używam Gold Wave. Jednak jak bym nagrywał frapsem to lepiej dźwięk by był dopasowany ( nie cierpie się z tym bawić...)


RE: Problem z mikrofonem - WinterWolf - 10-09-2012 22:58

Program Free Sound Recorder może spróbuj. W przeciwieństwie do Audacity można ustawić w nim skrót klawiszowy, który pozwoli nagrać Twój głos z mikrofonu idealnie w tym samym momencie co nagranie Frapsa (wystarczy, że ten sam klawisz będzie uruchamiał nagranie w Frapsie i nagranie w Free Sound Recorderze). Powinien Ci odejść problem z synchronizacją, a zawsze możesz dodatkowo poddać swój komentarz jakiejś obróbce dźwiękowej.


RE: Problem z mikrofonem - skkf - 11-09-2012 14:11

Zrób tak jak WinterWolf mówi. Większość osób które znam właśnie tak robią. Wciskasz klawisz, zaczyna ci się jednocześnie nagrywać audio i video.
Plusy są takie, że możesz potem taki dźwięk odszumić, albo jak np. gra będzie za głośno to możesz bez problemu ściszyć w postprodukcji nie naruszając głosu z mikrofonu.
Trochę będziesz miał z tym więcej roboty, ale myślę, że warto :)


RE: Problem z mikrofonem - Dimitri - 14-09-2012 21:40

Dzięki. Będę tego używał :)