Zagrajmy w...
Prośba o radę co do karty graficznej - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Prośba o radę co do karty graficznej (/showthread.php?tid=1943)



Prośba o radę co do karty graficznej - Ervoy - 07-10-2012 14:57

Witam, przedstawie moją sytuację.
Planuje już w niedalekim czasie zakupić nową kartę graficzną i jeżeli ktoś się na tym zna, prosiłbym o radę.
Obecnie posiadam GeForce 9600 GT (NVIDIA) i jest to totalna porażka. Kompletnie nie kompatybilna z windowsem 7, nie nadąża w wielu grach, wiele by o tym mówić, ale to już nie ważne.
Reszta mojego sprzętu to:
Płyta główna: Gigabyte EP45-DS3
Procesor: Intel Core 2 Duo E7200 @ 2,53GHz
Chodzi mi o to, aby nowa karta współgrała z resztą (najlepiej, jakby była też z NVIDII), a także nie została daleko w tyle, gdy będę zmieniał reszte.
Planuje wydać do około 350zł (może i ciut więcej bym wyłożył, gdyby na prawdę było warto).
Nie znam się kompletnie na tym, a nie chciałbym kupić następnego gniotu.
Z góry dziękuje za wszelaką odpowiedź.


RE: Prośba o radę co do karty graficznej - Andzia639 - 07-10-2012 16:19

Zasadnicze pytanie:

Chcesz nówkę czy może być także używana (allegro) ?


RE: Prośba o radę co do karty graficznej - Ervoy - 07-10-2012 16:37

Ogólnie wolałbym nową, z gwarancją.
Na allegro nie dają zazwyczaj większej, niż miesiąc, czy dwa, choć wyjątkowo, jakby coś było kuszącego, to i bym z allegro wziął.


RE: Prośba o radę co do karty graficznej - WinterWolf - 07-10-2012 20:35

Na Twoim miejscu zainteresowałabym się kartą nVidia GeForce GTS 450. Wymaga zasilacza min. 400 W. Z tego co czytam w sieci nówka kosztuje do 350 zł i ciągnie większość dostępnych obecnie gier na sensownych ustawieniach graficznych.

Przejrzałam opinie w sieci o niej i generalnie są bardzo pozytywne. Szczególnie sporo widziałam optymistycznych opinii mówiących o możliwości podkręcania tej karty.

Na Allegro z kolei znalazłam kartę GTX 460: http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-460-oc-1gb-na-gwarancji-i2684895619.html


RE: Prośba o radę co do karty graficznej - Ervoy - 07-10-2012 21:08

Karta wydaje się godna uwagi, to już mam potężną kandydatke co do zakupu.
Najprawdopodobniej niedługo sobie taką sprawię, o ile nie znajdę lepszej, lecz w co wątpie.
Dzięki za poradę.


RE: Prośba o radę co do karty graficznej - Ervoy - 07-11-2012 00:03

Cześć, uznałem, że jednak warto kupić sobie nieco lepszą kartę.
Mam na oku GB NVidia GTX 650, jej cena to około 450 złotych za wersję z 1GB ramu, a 600 skłonny jestem przeznaczyć na nowy sprzęt.
I tu z kolei moje następne pytanie, co sądzicie o tej karcie, są lepsze w podobnej lub troche wyższej cenie? Jeżeli nie, to czy opłaca się dołożyć ponad 100 zł na model z 2GB ramu?
Będę wdzięczny za pomoc.