Zagrajmy w...
Windows Live Movie MAker - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Windows Live Movie MAker (/showthread.php?tid=2162)



Windows Live Movie MAker - daniello008 - 18-11-2012 22:58

Czy da się w WLMM zapisać film by był na yt pełny ekran ?
I jeśli tak to jak ?


RE: Windows Live Movie MAker - Kazaod - 19-11-2012 11:04

W projekcie mozesz ustawic z tym ze i tak nie beda na pelny ekran, poprostu nagruwaj w innej rozdzielczosci.


RE: Windows Live Movie MAker - Miwoli - 19-11-2012 21:54

Zależy od rozdzielczości w jakiej nagrałeś i masz czy ma być obraz panoramiczny czy kwadratowy. Też montuje w WLMM a mam pełen ekran. :D


RE: Windows Live Movie MAker - LickWed - 27-11-2012 20:35

Dołączę się do wątku. Gram w grę w rozdzielczości 1920x1080 nagrywam frapsem wszystko ładnie. Otwieram w WLMM zapisuje w 1280x720, wrzucam na YT i co widzę? Widzę paski po bokach i na górze, i na dole. Da się coś z tym zrobić w WLMM czy muszę ściągać jakiś inny program?


RE: Windows Live Movie MAker - Davidb9310 - 27-11-2012 21:35

można jeszcze w tagach na Yt wpisać żeby ekran nie miał czarnych pasków trzeba wpisać:
yt:quality=high yt:stretch=16:9 yt:crop=16:9
i to tyle :)


RE: Windows Live Movie MAker - LickWed - 27-11-2012 21:57

Niby paski po bokach zniknęły, ale zostały te na górze i na dole. Mam nietypowy monitor bo jest wyższy od standardowego 16:9, czyli prawdopodobnie 16:10 (nie mam w tym momencie dostępu do monitora, więc sprecyzuję późnym wieczorem), żeby nagrać grę w HD (16:9) muszę grać z malutkimi paskami na górze i na dole. W grze to nie przeszkadza, ale nagrywa razem z tymi paskami. Teraz moje pytanie: Czy mogę ustawić jakimś programem sceny, które nagra mi fraps? Za ich pomocą chciałbym ominąć te 2 paski i fraps nagrałby zwykłe 16:9.


RE: Windows Live Movie MAker - WinterWolf - 27-11-2012 23:59

Hm, jak zmieniasz rozdzielczość w grze to pojawiają Ci się paski na górze i na dole? Z ciekawości spytam - jaki masz monitor? Bo szczerze mówiąc u mnie tylko zmiana rozdzielczości na pulpicie sprawia, że pojawiają się te paski, ale na nagraniach się one nie pojawiają, w grach obraz się rozciąga w pionie, przez co gdy nagrywam to czasem mnie na śmiech zbiera tak niekiedy zniekształcone są twarze postaci (mam monitor w proporcjach 16:10, niestety rozdziałka tylko 1680x1050).


RE: Windows Live Movie MAker - LickWed - 28-11-2012 14:01

Monitor to Samsung SyncMaster T240HD na pulpicie działam sobie w rozdzielczości 1920x1200.
Zaraz sprawdzę co się stanie kiedy ustawie pulpit na 1920x1080 i w takiej samej rozdzielczości nagram grę. Wydaje mi się, że wtedy powinno być ok.

EDIT:
Meh, nagrywając w standardowej rozdzielczości HD grę i pulpit, dalej mam te paski, więc zostaje mi chyba wierzyć ze potencjalny odbiorca będzie oglądał mój film na 16:9 i nie będzie miał pasków. Nie wiem tylko czy wtedy jemu jeszcze bardziej nie wytnie się film. Powiecie mi jak to wygląda jeśli wrzucę 5 sekundowy filmik?


RE: Windows Live Movie MAker - LickWed - 28-11-2012 21:38

http://www.youtube.com/watch?v=-opdAEHEefU
Widzicie paski na górze i na dole?
Wpisałem te tagi, YT powiedział mi, że może mi wykadrować film. Klikam ok i widzę, ze jakość z 720p spadła do 480p. Czemu tak?


RE: Windows Live Movie MAker - WinterWolf - 29-11-2012 12:03

A sprawdź czy będzie ten problem jeśli grę ustawisz w rozdziałce 1280x720 i tak ją nagrasz i wyrenderujesz w WLMM. Wiem, że gra nie będzie tak dobrze wyglądała jak w wyższej rozdziałce, ale może to naprowadzi nas na jakiś nowy ślad.
A wynalazków YT do kadrowania i poprawiania oświetlenia etc. lepiej nie stosować. Więcej zepsują niż naprawią. Nie wiem po co to tam jest.