Zagrajmy w...
YT nas kocha.... - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Dyskusje (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Thread: YT nas kocha.... (/showthread.php?tid=217)

Pages: 1 2


YT nas kocha.... - kawalekw - 16-04-2011 20:59

Mam małe pytanie, "Czy ktoś z was dostał mniej więcej taką wiadomość?"

"Drogi użytkowniku [Nick],

Twój film wideo [Let's Play] może zawierać treść, która należy do właściciela SevenOne lub jest przez niego licencjonowana.

Nie są wymagane żadne działania. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, jak to wpływa na film, odwiedź sekcję konta dotyczącą dopasowań identyfikatora filmu wideo, aby uzyskać więcej informacji.

Sincerely,
Zespół YouTube"

Pytam się, ponieważ chciałbym by zniesiono mi limit (Raz znieśli ale usunąłem filmiki), czy to będzie jakiś problem?


RE: YT nas kocha.... - punio7 - 16-04-2011 21:16

Ja dostałem roszczenia odnoście Prince of Persia od bodajże UK media, czy coś takiego. Zgłosiłem spór, napisałem iż na prawach cytatu nie łamię żadnych praw autorskich i ostrzeżenie zniknęło.


RE: YT nas kocha.... - Kern3l - 17-04-2011 00:03

Ja miałem tak przy "Zagrajmy" z SC2 - QuizGroupMedia wielokrotnie "był właścicielem" moich odcinków. Zgłoszenie sporu zakończyło problem (dla każdego filmu osobno).


RE: YT nas kocha.... - Lavos - 17-04-2011 13:27

@Punio
Z ciekawości, jaki to cytat? Pierwszy raz słyszę, że szmatiub idzie na rękę użytkownikowi.


RE: YT nas kocha.... - punio7 - 17-04-2011 13:39

Nie "cytat", tylko "prawo cytatu". Prawo pozwalające ci dla pewnych celów zacytować czyjąś własność intelektualną bez zgody autora czy uiszczania jakiejkolwiek opłaty. Ponoć tworzenie wideo poradników do gier również można podpiąć pod to prawo. Temat jest dosyć grząski i w sumie trudno ocenić kiedy coś jest a kiedy nie jest cytatem. Odsyłam do googla jeżeli bardziej Cię to interesuje.


RE: YT nas kocha.... - Kern3l - 17-04-2011 14:48

Tak, to jest nieścisłe prawo o "dozwolonym użyciu". W końcu to nie film, to gra - aby zagrać, musisz ją kupić.


RE: YT nas kocha.... - kawalekw - 17-04-2011 19:22

Przepraszam za takie "noobostwo", ale mogli byście mi pomóc zgłośić spór. Rozumiem google nie gryzie, ale nie jestem zbyt dobry w rozwiązywanie problemów prawnych.

Edit: Wysłałem spór, zobaczymy co się stanie...


RE: YT nas kocha.... - Kern3l - 17-04-2011 20:10

Prawdą jest, że link "dowiedz się więcej (...)" jest bardzo nieintuicyjny. Widzę, że dałeś radę ;] Zazwyczaj natychmiast po zgłoszeniu sporu roszczenie znika i nic poza tym. Nie kontaktował się ze mną nikt w sprawach moich zgłoszeń.


RE: YT nas kocha.... - appareil - 17-04-2011 21:03

UKmedia (z tego co tu czytam to nie tylko oni) są znani z wyłudzeń pieniędzy na let's playerach. Dozwolony użytek do dość grząski teren, zwłaszcza dla nie amerykanów, i wiele firm próbuje to wykorzystać. Administracja YT w dużej mierze w ogóle nie czyta zgłoszeń o naruszenie praw autorskich ślepo je przyjmując. Kontrzgłoszenia też z reguły od ręki przyjmują, na szczęście.
Dlatego warto je zgłaszać, gdyż takie firmy po prostu zarabiają waszym kosztem.


RE: YT nas kocha.... - RomanPL79 - 18-04-2011 05:20

Hmmm, a mi "prawa autorskie" od UKmedia i Ubisoft'u same zniknęły (olałem to, że je miałem, bo jestem leniwy na wysłanie sporu), więc wychodzi na to, że można to olać - same znikną