Zagrajmy w...
Echo podczas nagrywania frapsem - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Echo podczas nagrywania frapsem (/showthread.php?tid=2300)

Pages: 1 2


Echo podczas nagrywania frapsem - under - 11-12-2012 16:53

Witam posiadam od dłuższego czas problem z nagrywaniem, mianowicie jak chce nagrać z kimś jakiś filmik (np. coop) to osoba siedząca ze mną na danym komunikatorze posiada echo.
Nie wiem czemu tak jest ale tylko podczas aktywacji mikrofonu(mojego)
2 osoba słyszy "miks stereo".




Posiadam:
Win XP 32bit. service pack 3
Karta dźwiękowa to: VIA HIGH HD AUDIO

Proszę o pomoc ponieważ kiedyś nagrywałem z kumplem serie z gry to nie było takiego problemu.

Pozdrawiam Under.


RE: Echo podczas nagrywania frapsem - gremlin - 11-12-2012 17:38

Pewnie używasz miksu stereo w mikserze do nagrywania, więc skoro podajesz ten sam input w komunikatorze, to nic dziwnego.


RE: Echo podczas nagrywania frapsem - under - 11-12-2012 18:00

W mikserze do nagrywania mam zaznaczony "mikrofon"
A są jakieś możliwe inne miksery do nagrywania tego typu rzeczy ?


RE: Echo podczas nagrywania frapsem - gremlin - 11-12-2012 18:10

Tylko i wyłącznie mikrofon?
Najlepiej wklej screenshoty zarówno z miksera (trochę na wyrost jest to nazwane - po prostu regulacja głośności nagrywania) jak i ustawień dźwięku komunikatora.

Nie wiem jak w przypadku Twojej karty dźwiękowej, ale niektóre oferują własne miksery (m.in. karty Realteka), więc jeśli Twoja ma coś takiego, to też warto tam zajrzeć.


RE: Echo podczas nagrywania frapsem - under - 11-12-2012 23:12

Ogólnie teraz zauważyłem że mam mikser ale raczej on jest taki sam jak od tego systemowego.


[Image: mmmcv.jpg]


RE: Echo podczas nagrywania frapsem - Rangy - 11-12-2012 23:21

Podczas nagrywania Fraps przełącza Ci na "miks stereo", jestem tego pewien.


RE: Echo podczas nagrywania frapsem - under - 12-12-2012 15:49

Monitorowałem to i nie przełącza mi. Chodzi o to że jak chce z kimś coś nagrać to ta 2 osoba ma echo.
Chciałbym podczas nagrywania mieć dźwięk mnie + drugiej osoby i gry.


RE: Echo podczas nagrywania frapsem - WinterWolf - 12-12-2012 17:58

Używasz Windowsa XP. Co za tym idzie osoba, z którą grasz będzie przez komunikator słyszała i Ciebie przez Twój mikrofon i dźwięki z Twojego komputera przez Mix Stereo (a Mix Stereo musi być włączony, by nagrać Frapsem dźwięki z gry). Teoretycznie możesz to rozwiązać używając mikrofonu na USB lub zewnętrznej karty dźwiękowej na USB. Jeśli masz znajomego, który korzysta z mikro na USB albo takowy gdzieś się po domu wala lub masz gdzieś zewnętrzną kartę dźwiękową na USB to potestuj.


RE: Echo podczas nagrywania frapsem - under - 15-12-2012 13:47

A nie ma innego sposobu nie wymagającego pożyczania lub zakupu? (mikrofonu lub karty zewnętrznej) Nie wiem jak, ale kiedyś mi to działało bez zarzutów.


RE: Echo podczas nagrywania frapsem - WinterWolf - 15-12-2012 22:31

Być może jest, ale z przykrością stwierdzam, że go nie znam. Kiedyś w necie natknęłam się na jakąś informację, że kolesiowi z kartą dźwiękową inną niż Realtek HD udało się obejść ten problem bardzo dzikimi kombinacjami, niestety nie pamiętam już gdzie to było. Ja mam Realtek HD właśnie, więc wtedy jego rozwiązanie było dla mnie nieprzydatne.