Zagrajmy w...
Rozliczanie się z adsense - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Rozliczanie się z adsense (/showthread.php?tid=2396)



Rozliczanie się z adsense - Verti - 15-12-2012 19:00

Czy ktoś rozliczał się kiedyś z przychodu z adsense ? Czy jest jakiś na to określony % od podatku ? Bo nigdzie nie potrafię znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, a jak pytam osoby które już wypłaciły kasę z adsense to mówią, że jestem pierwszą osobą która o to pyta. Chciałbym by wszystko było w pełni prawnie i nikt się do mnie nie przyczepił potem z jakimiś większymi kwotami xd. Jak ktoś się zna, ma już te doświadczenia to proszę o pomoc ;)


RE: Rozliczanie się z adsense - WinterWolf - 15-12-2012 21:34

Polecam tę lekturkę http://www.adsense.miniserwis.pl/
Na tej stronce jest też prosty kalkulatorek, który pomoże Ci to wszystko poobliczać.

Dodam, że warto udać się dla pewności przed pierwszą wypłatą do swojego urzędu skarbowego i po prostu tam spytać. Tak, żeby na pewno nie było później problemów. Bo szczerze mówiąc słyszałam o jeszcze innych metodach rozliczania się


RE: Rozliczanie się z adsense - Verti - 16-12-2012 23:06

Bardzo przydatna strona :) Dzięki !
Aczkolwiek wpadłem na pomysł by wysłać kasę na paypal, i tam na swoje konto przesłać np 200 zł (bo do 200 zł sie nie liczy podatek przecież) i tak jakby ominę ten podatek prawda ? :D


RE: Rozliczanie się z adsense - WinterWolf - 16-12-2012 23:14

Jak Ty chcesz mieć problemy z Urzędem Skarbowym to Twoja sprawa, a nie moja, więc rób jak chcesz. Tylko potem nie płacz ;P


RE: Rozliczanie się z adsense - JudiMakeFun - 17-12-2012 08:36

Nie, twój zabójczo dziwny plan zawiedzie... Jest coś takiego jak minimalny próg wypłaty. Wynosi on 70 euro, czyli w przeliczeniu na nasze to gdzieś 287 zł, więc kwota ta będzie większa od 200 i nie masz prawa wypłacić sobie tylko niecałych 50 euro. Dodatkowo nie można bodajże od razu kasy na paypal przesłać. Musisz najpierw na zwykłe konto bankowe, potem możesz tam. Więc radzę nie kombinować, zrobić wszystko zgodnie z prawem, powypełniać te PITy i mieć przynajmniej spokój, że nie dostaniesz jakiegoś listu informującego, byś pojawił się na komisariacie za łamanie prawa :)