Zagrajmy w...
Jak nagrywać z kamerką? - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Jak nagrywać z kamerką? (/showthread.php?tid=2444)



Jak nagrywać z kamerką? - TheIntelPL - 18-12-2012 20:09

Jak nagrywać "zagrajmy w" z kamerką? Jeśli ktoś nie wie o co chodzi to chodzi o taką kamerkę jak w tym filmiku.
http://www.youtube.com/watch?v=smniSzfz_9Y
(Nie mam na celu nikogo rozreklamować.)
Czy są jakieś programy umożliwiające nagrywanie z kamerką? Jeśli tak to jakie?


RE: Jak nagrywać z kamerką? - tomo2005 - 18-12-2012 20:14

Jak masz kamerkę internetową, to powinieneś dostać do niej sterowniki, programy itp. Jak nie masz, to ściągnij ze strony producenta. Przy pomocy tych programów powinieneś móc nagrać obraz z kamery. Później w programie do montażu synchronizujesz kamerę z grą. Jeżeli masz jakąś kamerę cyfrową to włączasz nagrywanie, później zrzucasz to na PC i montujesz.


RE: Jak nagrywać z kamerką? - TheIntelPL - 18-12-2012 21:08

No właśnie chodzi mi jak to zmontować, bo w live movie makerze chyba nie ma takiej opcji.


RE: Jak nagrywać z kamerką? - seklerek - 18-12-2012 21:11

W movie makerze nie ma funkcji pip (picture in picture), więc tego nie zrobisz. Polecam jakiś bardziej ogarnięty program do edycji wideo, np Premiere Elements 11.


RE: Jak nagrywać z kamerką? - Mrpati - 18-12-2012 22:19

Zależy czym chcesz nagrywać, czasami zdarza się że kamerka nie potrafi działać po podłączeniu do kompa, przez co musisz nagrywać oddzielnie z możliwą sporą desynchronizacją, natomiast jeżeli twój sprzęt na to pozwala, to możesz zrobić to w programie przez co łatwiej jest ci to zsynchronizować + masz możliwość korzystania z tej opcji na live'ach.


RE: Jak nagrywać z kamerką? - fszeker - 19-12-2012 04:17

ManyCam, Webcam Recorder... Nie chcę nikogo obrażać ale wpisujesz record webcam i masz pierwszy wynik w google -,-
XSplit da też radę :P Movie Maker się nie nadaje to montowania filmów.. Już lepiej się zaopatrzyć w tanie Pinnacle Studio dla amtorów (swego czasu sam miałem)