Zagrajmy w...
Szukam programu do tworzenia gier 2 lub 3D - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Szukam programu do tworzenia gier 2 lub 3D (/showthread.php?tid=2449)



Szukam programu do tworzenia gier 2 lub 3D - TheIntelPL - 19-12-2012 14:34

Tak jak w temacie.Szukam programu do tworzenia gier w 2 lub 3D.
Pamiętajcie o tym aby program działał na 64 bitowych systemach operacyjnych w moim wypadku windows 7.
Jakby kogoś interesowało to gra będzie typu "The Elder Scrolls Oblivion"
tylko prawdopodobnie w 2D.
Aktualnie mam już:
-Podkład muzyczny.
-Pomysły na questy.
-Wygląd mobów.
Teraz tylko zarzućcie mnie jakimiś programami do tworzenia gier.
Z góry dzięki.


RE: Szukam programu do tworzenia gier 2 lub 3D - Dawidio - 19-12-2012 15:04

Spróbuj Unity. W tym programie chyba można stworzyć grę.


RE: Szukam programu do tworzenia gier 2 lub 3D - MZLJ - 19-12-2012 16:23

Najlepsze wg mnie.

2D:
(nie jest wymagana znajomość języka programowania; wszystko tworzy się wygodnie za pomocą tzw. zdarzeń)
- Scirra Construct (Teraz nazywa się Construct Classic. Dostępny za darmo. Open Source. Twórcy zajęci rozwijaniem Construct 2. Gry działają tylko w Windows)
- Scirra Construct 2 (Ciągle rozwijany. Darmowa wersja obarczona limitami. Pozwala eksportować gry aby działały na Windows, Windows 8, iOS, Android, w przeglądarce, na facebooku.)

3D:
(Żeby zrobić cokolwiek grywalnego trzeba nauczyć się jednego z obsługiwanych języków do pisania skryptów)
- Unity 4 (Pozwala eksportować na wiele różnych platform i tworzyć gry nie odbiegające jakościowo od tych z wielomilionowym budżetem. Darmowa wersja nie posiada kilku funkcji)


RE: Szukam programu do tworzenia gier 2 lub 3D - Elwood - 19-12-2012 16:25

Do 3D jeszcze oczywiście Blender będzie potrzebny.


RE: Szukam programu do tworzenia gier 2 lub 3D - MZLJ - 19-12-2012 16:28

(19-12-2012 16:25 )Elwood Wrote:  Do 3D jeszcze oczywiście Blender będzie potrzebny.
W samym Blenderze też można tworzyć jakieś tam gry, ale nigdy nie miałem z tym osobiście styczności. Do samego modelowania jeśli ktoś lubi kraść lub ma dużo pieniędzy poleciłbym Luxology Modo.