Zagrajmy w...
Prawa - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Prawa (/showthread.php?tid=2526)

Pages: 1 2


Prawa - KubikowPlay - 27-12-2012 21:39

Siema
Dzisiaj wrzuciłem zakończenie gry FarCry3 i od razu zarzucili mi jakieś prawa autorskie.
'Twój film może zawierać klipy, które są własnością strony trzeciej'
Dokładnie w 0:32, czyli czas rozpoczęcia scenki.
Wiecie może jak mogę to rozwiązać ?
(Filmik wrzucałem 2 raz ale i tak nie poskutkowało )


RE: Prawa - Rexlu - 27-12-2012 21:58

Podczas scenki najprawdopodobniej jest muzyka. Wgl jest taka akcja ze let's play możesz wrzucać, lecz kiedy znajdzie się w nim cutscenka z muzyką wykupioną przez firmę, to my już tego nie możemy wrzucić ;(


RE: Prawa - KubikowPlay - 27-12-2012 22:10

Zaczyna się wtedy dialog Jason'a. (bez żadnej muzyki)
Zauważyłem, że jest dużo zakończeń tej gry na YouTube, a praw nie mają.


RE: Prawa - TheIntelPL - 27-12-2012 22:20

W opisie daj link do strony autora lub wytwórni danego klipu i powinno wystarczyć.


RE: Prawa - KubikowPlay - 27-12-2012 22:33

Czyli w przypadku FarCry3 mam dać link do Ubisoftu ?


RE: Prawa - Baldo - 28-12-2012 00:43

Najlepiej i najsendowniej dodać link do Ubisoftu, a najlepiej opisujący tę właśnie produkcję na ich oficjalnej stronie.


RE: Prawa - Dzyogi - 28-12-2012 08:17

A ja mam pytanie. Jaki wpływ mają takie rzeczy na kanał?


RE: Prawa - KubikowPlay - 28-12-2012 10:51

Po wrzuceniu filmiku i po wykryciu jakichś praw twoja opinia się psuje.
W ustawieniach masz 'Stan konta' i jeśli będziesz miał jakieś problemy z prawem to zielone kropki zamienią się na czerwone i zamiast 'Ma dobrą opinię' będzie 'Nie ma dobrej opinii'.
Potem z tego co wiem jeśli będziesz ubiegał się o partnerstwo to te 'czerwone kropki' będą przeszkodą.


RE: Prawa - Dzyogi - 28-12-2012 12:11

Damn...już w 3 filmikach mam takie coś a to same let's play'e. Czyli mam dac w opisie link do...właśnie jak temu zapobiec? Czy w ogóle się da? I ocb jak taki Rojo użyje w intrze kawałka muzyki, za którą ja bym miał jakieś problemy a on sobie wrzuca normalnie?


RE: Prawa - WinterWolf - 28-12-2012 12:43

Rojo jest w sieci partnerskiej. Znaczy to, że oni załatwiają dla swoich partnerów pozwolenia i udostępniają partnerom info z jakich utworów mogą korzystać bez strachu, że YT im konto uwali. Sieć ma większą siłę przebicia niż pojedynczy użytkownik YT, więc po prostu zyskali licencje. I tak np. sieci typu Machinima czy TGS mają pozwolenia na umieszczanie i monetyzowanie materiałów z gier, przez co partnerzy są chronieni przed takimi kwiatkami z doczepianiem się do cutscenek etc. Będąc partnerem samego YT nie możesz monetyzować wszystkich gier jak leci niestety, bo nawet regulamin YT podaje, że nie wolno tego robić (Blizzard jednakże udostępnia swoje Video Policy, w którym zaznacza, że dopuszcza monetyzację filmików z ich gier na portalach typu YT).