Zagrajmy w...
Ciągłe bezzasadne roszczenia na YouTube - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Dyskusje (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Thread: Ciągłe bezzasadne roszczenia na YouTube (/showthread.php?tid=2577)



Ciągłe bezzasadne roszczenia na YouTube - yoji720 - 01-01-2013 13:03

Witam. Od jakiegoś czasu ciągle dostaje roszczenia na YouTube po dość długim czasie kiedy filmik osiągnie dość dużą oglądalność.

Np. tutaj.
[Image: beztytuuvkp.png]

Niby Fullscreen ma problem o muzykę z 19 sekundy. Najlepsze jest to, że muzyka użyta w tym intrze jak w każdym z moich filmów jest na darmowej licencji z możliwością komercyjnego wykorzystania (stosowne informacje są pod każdym filmem w opisie). Czytałem trochę na forach i ludzie piszą, że takie firmy po prostu wyłudzając własność do nich, aby na nich zarabiać.

Oczywiście wysłałem stosowną informację do YouTube, jednak zawsze kończy się tak samo. Czekam miesiąc, a po miesiącu YouTube przesyła mi informacje, że mam za mało dowodów i nie da się już nic z tym zrobić.

Np. tutaj kolejne chore roszczenie:
[Image: 59573508.png]
Tym razem od jakiegoś niemieckiego kanału który ma dużo widzów. Sprawdzam daną minute i co ? W grze jest wtedy dialog z gry w Polskiej wersji. Kanał, który zgłaszał spór zapewne nawet słowa po Polsku nie potrafi wymówić. Na reakcje YouTube czekam na maksa długo i nic.

Czy jest na to sposób jakiś, aby YouTube podejmował szybciej decyzje i w końcu korzystne dla mnie ?


RE: Ciągłe bezzasadne roszczenia na YouTube - Andzia639 - 01-01-2013 18:01

DieSuperHomies to wspólny kanał Gronkha i Sarazara czyli największego i jednego z największych pod względem subskrypcji let's player'ów w Niemczech, z tego co mi wiadomo to ten pierwszy jest programistą i lubi się bawić w różne pierdy związane z YT, podejrzewam że znów coś mu nie wyszło ^^ ale to nie pierwsza jego wpadka, lepsze to niż jakieś pseudo-wojny :D

Swego czasu temat był poruszany, przez ze mnie i paru innych osób m.in. od CTSG (ale to już dawno temu) jak wtedy Agora zaczynała oblegać wszystkich let's playerów roszczeniami w wyniku błędu w systemie.

Quote:"Czytałem trochę na forach i ludzie piszą, że takie firmy po prostu wyłudzając własność do nich, aby na nich zarabiać."
i trafiłeś w sedno, firmy dają roszczenia zaraz po publikacji filmiku, tak by wziąść zarobki zagrajmera dla siebie a w wyniku nowych procedur na YT firmy mają miesiąc czasu na rozpatrzenie wniosku o zakwestionowaniu roszczenia. Dla dużych YT'rów jest to problematyczna rzecz bo większość wyświetleń pojawia się w ciągu pierwszych 3 dni po publikacji.


RE: Ciągłe bezzasadne roszczenia na YouTube - Lastlighter - 01-01-2013 21:27

Quote:Czytałem trochę na forach i ludzie piszą, że takie firmy po prostu wyłudzając własność do nich, aby na nich zarabiać.
i trafiłeś w sedno, firmy dają roszczenia zaraz po publikacji filmiku, "tak by wziąść zarobki zagrajmera dla siebie a w wyniku nowych procedur" na YT firmy mają miesiąc czasu na rozpatrzenie wniosku o zakwestionowaniu roszczenia. Dla dużych YT'rów jest to problematyczna rzecz bo większość wyświetleń pojawia się w ciągu pierwszych 3 dni po publikacji.
[/quote]

*Wziąć


RE: Ciągłe bezzasadne roszczenia na YouTube - Empirator - 01-01-2013 23:16

WMG i inne wytwórnie muzyczne, oraz inne firmy, od jakiegoś czasu znowu zaczynają truć dupę użytkownikom, i dlatego się przyczepiają kogo się da o byle gówno, byleby było o nich głośno tak jak w 2009 r.

A ten poradnik powinien pomóc, bo mi osobiście zawsze pomaga: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ob-aalbbpeM


RE: Ciągłe bezzasadne roszczenia na YouTube - yoji720 - 02-01-2013 10:06

Powiem Ci, że za każdym razem używam podobnej formułki i niestety nie zawsze to działa. W moim przypadku w 15/20%.

Co do samych roszczeń to widzę, że Full Screen ładnie atakuje moje konto. Dziś przybyły dwa kolejne. Z tego co napisała Andzia639 to sytuacja wygląda tak jak w przypadku z Agorą. No nic będę czekał te 30 dni i zobaczymy jak się to rozwiąże.


RE: Ciągłe bezzasadne roszczenia na YouTube - yoji720 - 16-02-2013 14:05

Powiem wam, że wszystkie spory zakończyły się dla mnie pozytywnie, ale niestety dopiero po 30 dniach. Straszna lipa i YouTube powinien coś z tym czasem oczekiwania zmienić.

Udało się wygrać spór w filmikiem z Forzy Horizon, który ma dość dużo wyświetleń (roszczenie wtedy poszło od DieSuperHomies (drugi screen), a tu dziś jakiś Network SevenOne dopieprzył się do tego samego filmu i do tej samej minuty nawet. Widziałem, że największy kanał należący do tej sieci to jakiś Niemiec, więc pewnie ma jakieś powiązanie z DieSuperHomies. Sama sieć ma tylko kilka kanałów. Słyszeliście w ogóle coś o nich ?