Zagrajmy w...
Youtube - Ubisoft i EA Prawa Autorskie - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Youtube - Ubisoft i EA Prawa Autorskie (/showthread.php?tid=2610)



Youtube - Ubisoft i EA Prawa Autorskie - Dawchal - 05-01-2013 22:22

Witam mam taki problem ponieważ przy każdym moim filmiku gry Ubisoft'a - Far Cry 3 mam "Dopasowanie z materiałami innych podmiotów" narazie mam mało widzów i wyświetleń ale niechce żeby mi te filmy w przyszłości usuneli.

Niby EA i Ubisoft pozwalaja no publikowanie recenzji z gier itp.
Ale mimo tego youtube dalej się czepia o prawa autorskie.


RE: Youtube - Ubisoft i EA Prawa Autorskie - nVm - 06-01-2013 09:53

Nie usuna nie martw się. Tylko nie możesz na nich zarabiać to wszystko co sie dzieje jak Ci sie to pokazuje :) Prawdopodobnie jest jakas muzyka puszczona w tle w ktoryms momencie. Nie masz sie czym przejmowac. Jesli nie usuneli go na samym poczatku jak dodawales , to teraz tez nie.


RE: Youtube - Ubisoft i EA Prawa Autorskie - WinterWolf - 09-01-2013 13:18

@Dawchal: To co publikujesz to faktycznie recenzje są czy jednak są to typowe LP?


RE: Youtube - Ubisoft i EA Prawa Autorskie - Rexlu - 09-01-2013 14:50

Hmm Winter, pod takim stopniem tego nie sprawdzają, aczkolwiek jeżeli była poważniejsza cutscenka, film czy muzyka to będą się czepiać. Generalnie cutscenek i muzyki nie można :).
Sam mam to samo, gdyż umieściłem W jednym z odcinków początkowy film, cutscenke, w jednym się czepiają o muzykę (BO2) a w drugim o wizualną treść (Heroes VI)


RE: Youtube - Ubisoft i EA Prawa Autorskie - WinterWolf - 09-01-2013 14:58

Mi chodzi o to, że w przypadku recenzji jesteś w stanie się wybronić i zdjąć roszczenia, bo masz prawo do krytyki i nawet chyba YT wspomina o tym, że możesz na tym całkowicie legalnie zarabiać (do sprawdzenia, bo nie pamiętam szczegółów tych ich zapisów). A reklamy od dewelopera z powodu zgłoszenia roszczeń uniemożliwiają to całkowicie (reklamy idą wtedy na rachunek twórców gry). W przypadku LP trzeba z tym żyć, krytyka to nieco inna para butów.


RE: Youtube - Ubisoft i EA Prawa Autorskie - Rexlu - 10-01-2013 01:22

Wszystko jedno, lecz dłuższych "filmów" z gry nie można publikować, tak samo muzyki, która się tam znajduje.

"Remove cinematic cut-scenes and do not play licensed commercial music in your videos, even if they are in the game." - Jeden z cytatów od firm, w tym wypadku TGN