Zagrajmy w...
Ciekawostki w kolekcji - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Inne (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Forum: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Thread: Ciekawostki w kolekcji (/showthread.php?tid=266)

Pages: 1 2 3


Ciekawostki w kolekcji - Gik - 09-05-2011 19:18

Oglądałem ostatnio na YT kilka chłamowatych filmików, w których to autorzy - próbując zadać kłam twierdzeniu, że Polacy nie kupują oryginalnych gier - pokazywali swoją szałową kolekcję maks. 6/7 gier, po czym dumnie ogłaszali, że kupują tylko oryginały. Pewnie, chyba w waszych snach...

W każdym razie te filmiki skłoniły mnie do pewnej refleksji. Każdy z tych "starych" (heh) graczy ma zapewne w swojej kolekcji gier tytuły jeśli nie szczególnie dla niego ważne, to na pewno ciekawe, godne wzmianki, a może i takie, które angole mogliby określić mianem "obscure".

Oto tytuły, o których chciałbym dzisiaj wspomnieć. Przy okazji możecie sobie zobaczyć kawałek mojego słit dywanu:

- Metal Gear Solid, wersja PC.
[Image: dsc02060o.th.jpg][Image: dsc02061h.th.jpg]

Pamiętam, że pojechałem tamtego dnia z rodzicami do Janek, bo chciałem sobie kupić jakąś chłamowatą grę z Gwiezdnymi Wojnami w tytule. "Phantom Menace" to chyba było. W każdym razie pudełka z pożadaną zawartością nie mogłem znaleźć na żadnej półce. Ale przecież nie mogłem wyjść ze sklepu z pustymi rękoma(tak, wiem, byłem rozpieszczonym bachorem)! Wybrałem MGS-a, bo pudełko wyglądało fajnie. Okazało się, że to było ogromne szczęście w nieszczęściu. Z czasem zacząłem uważać tą grę za swoja ulubioną i takie mniemanie mam o niej aż do dziś. Jest to - w moim przekonaniu - jedyny MGS z przekonującą grą aktorską, świetną muzyką, no i nie było w tej grze takich głupot, jak przeszczepiona ręka, która przejmuje świadomość drugiej osoby, a główny bohater nie był babochłopem. Wersja PC, oprócz grafiki w wyższej rozdzielczości w porównaniu z wersją PSX, posiada także zestaw Virtual Missions, czyli zestaw takich bonusowych minigierek. Drugą płytę gracze konsolowi musieli dokupywać oddzielnie.


- Codename Eagle
[Image: dsc02062i.th.jpg][Image: dsc02063s.th.jpg]
Gdy byłem w 2 klasie podstawówki, chodziłem do biura mojej mamy, gdzie komputery były lepsze od tego, który miałem w domu. Miałem płytę z demami FPS, które wcześniej wyczaiłem w koszu z taniochą w supermakecie. To była seria od Albionu, mieli jeszcze gry RTS, Wyścigi i Szachy. W każdym razie demko tej gry było na tej płycie. Jakiś czas później wypatrzyłem tą grę w sklepie, kosztowała może z 10/15 zł, więc ją kupiłem. Pograłem może z godzinę. Wkurzało mnie kiepskie sterowanie pojazdów. Chociaż trzeba przyznać, że gierka jak na swoje czasy (1999 rok) była dość rewolucyjna - podczas misji można było poprowadzić czołg, skuter, a nawet samolot! Ostatnio myślę nad daniem tej gry jeszcze jednej szansy, ale wątpię, by Windows 7 mi na to pozwolił. Ponadto, gierka dzieje sie w alternatywnej rzeczywistości, w której I wojna światowa nigdy się nie skończyła. Oprócz przeciętnego Iron Storm, nie jestem w stanie przypomnieć sobie żadnej innej gry w tych klimatach. No, chyba, że mówimy o IWŚ ogólnie, wtedy mamy jeszcze nieudanego polskiego NecroVision.

-Lew Leon
[Image: dsc02068b.th.jpg][Image: dsc02069c.th.jpg]

No, posiadanie tej gry to był punkt honoru każdego przedszkolaka z połowy lat 90-tych! Jako berbeć zagrywałem się tym do upadłego, chyba była to nawet moja pierwsza gra. Jeszcze pamiętam tą radość, gdy zobaczyłem pudełko z tą grą w moim pokoju, gdy wróciłem z przedszkola. A wtedy były takie kapitalne, duże tekturowe pudełka do gier, w których była malutkie pudełko na grę i cieniutka instrukcja obsługi. A to wszystko za marne 200 zł...
Nie chcę grać w tą grę. Jest to polska produkcja, na dodatek z lat 90-tych, więc na pewno jej poziom jest mierny. Nie chcę niszczyć sobie wspomnień.

- Worms
[Image: dsc02059u.th.jpg]
Ciekawe pudełko. Nie ma co o tym pisać, to jest Worms, klasyka. Gra wspaniale sprawowała się na wszelkich imprezach urodzinowych.

No i takie coś:
- Fortune Cookie
[Image: dsc02071su.th.jpg]

Gra kosztowała 10 zł. W latach 90-tych. Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jaki to był szit. Gra nie podobała mi się, nawet gdy byłem mały. Ciężko mi jest powiedzieć cokolwiek ponadto, że jest platformerem. Ale sama seria tanich gier była ciekawa. Sporo produkcji było w tej serii, niektóre mi się nawet podobały, jak taki jeden platformer z napakowanym, fioletowym kaczorem. Nazwy nie pamiętam, pudełka do tego też nie mam.

To na razie tyle. Gierki warte wzmianki: "Podwójne kłopoty Bud'a Tuckera", "Zagadki lwa Leona", "Pył" oraz "Hopkins FBI", ale tych pudełek póki co nie mogę znaleźć.

A co Wy macie w Waszej kolekcji? ;]


RE: Ciekawostki w kolekcji - kaszub - 10-05-2011 08:19

(09-05-2011 19:18 )Gik Wrote:  - Worms
[Image: dsc02059u.th.jpg]
Ciekawe pudełko. Nie ma co o tym pisać, to jest Worms, klasyka. Gra wspaniale sprawowała się na wszelkich imprezach urodzinowych.

Dokładnie. Wormsy były pewniakiem na udany prezent. Mam dokładnie identyczne wydanie Wormsów jedynki. Tylko, że potrafiło mi się zawiesić. Coś z płytą było chyba nie tak. Ale gierka była wyborna. Później w dwójkę zarzynałem (od kuzyna pożyczałem).

Jak będę w domu to też pochwale się moimi "jedynakami".


RE: Ciekawostki w kolekcji - Roofix - 10-05-2011 12:19

(09-05-2011 19:18 )Gik Wrote:  -Lew Leon
[Image: dsc02068b.th.jpg][Image: dsc02069c.th.jpg]

No, posiadanie tej gry to był punkt honoru każdego przedszkolaka z połowy lat 90-tych! Jako berbeć zagrywałem się tym do upadłego, chyba była to nawet moja pierwsza gra. Jeszcze pamiętam tą radość, gdy zobaczyłem pudełko z tą grą w moim pokoju, gdy wróciłem z przedszkola. A wtedy były takie kapitalne, duże tekturowe pudełka do gier, w których była malutkie pudełko na grę i cieniutka instrukcja obsługi. A to wszystko za marne 200 zł...
Nie chcę grać w tą grę. Jest to polska produkcja, na dodatek z lat 90-tych, więc na pewno jej poziom jest mierny. Nie chcę niszczyć sobie wspomnień.

Jej, ja tej gry w ogóle nie kojarzę. Ja pamiętam za to serie z Bolkiem i Lolkiem (głównie kolorowanki, puzzle, ale miałem też "zajebistą" płytkę z ortografią). A pierwszą gra, jaką miałem na plytce PC, była gra o Czrwonym Kapturku, składajacą się głównie na bajkę czytaną przez Cezarego Pazurę. W moim środowisku, gdzie komputer przypadał chyba na co 20 gospodarstwo domowe, do kawiarenki internetowej trza było 20 km do miasta jeździć, już wtedy wiedziało się za to, czym są Doom, Duke Nukem i Quake ;]


RE: Ciekawostki w kolekcji - kaszub - 10-05-2011 13:04

Lwa Leona pamiętam. Tzn kojarzę. Tej wersji nie mam, ale gdzieś na półce leży gra "Zagadki Lwa Leona". Bardzo przyjemna logiczna gra. Typowe zagadki logiczne. Coś musi gdzieś upaść, aby Leon mógł gdzieś dojść, etc.


RE: Ciekawostki w kolekcji - Gik - 10-05-2011 13:48

- Pył
[Image: dsc02074i.th.jpg][Image: dsc02075x.th.jpg][Image: dsc02076y.th.jpg]

Oto i on, ponoć pierwszy polski FPS w "pełnym" 3D. Nigdy w to nie grałem, w internecie nie można znaleźć z tego żadnego gameplay'u. Może kiedyś w to zagram, o ile uda mi się to uruchomić, ale z tego, co słyszałem o tej grze - nie warto. Tekst z tyłu okładki też niezły. Nie wiem, czy to widać na środkowym zdjęciu, ale jakość farby na płycie jest STRASZNIE niska. Intro do gry: http://www.youtube.com/watch?v=jvLR89QtNJE

P.S - okazało się, że jakimś cudem mam tego dwa egzemplarze. Chce ktoś ;]?

- Punky Duck
[Image: dsc02079j.th.jpg][Image: dsc02080f.th.jpg]

Może i zauważyliście, ale jako dziecko bardzo lubiłem zmuszać moich rodziców do kupowania mi przypadkowych gier, które wyciągałem z kosza z taniochą na zasadzie "bo fajne obrazki są". Zdarzały się perełki, jak "Podwójne Kłopoty Bud'a Tucker'a", ale co jakiś czas natrafiałem na coś takiego. Macie tu gameplay, który wyrazi więcej, niż tysiąc słów. Nie rozumiałem tej gry, gdy byłem dzieckiem, nie rozumiem jej teraz. Tak swoją drogą, to zwróćcie uwagę na tekst z tyłu pudełka zachęcający grę do kupna. Niektóre gry chyba zdają sobie sprawę ze swojej badziewności i próbują za wszelką cenę odstraszyć konsumenta...
http://www.youtube.com/watch?v=oJ0Nl6x5xr0

Quote:Lwa Leona pamiętam. Tzn kojarzę. Tej wersji nie mam, ale gdzieś na półce leży gra "Zagadki Lwa Leona". Bardzo przyjemna logiczna gra. Typowe zagadki logiczne. Coś musi gdzieś upaść, aby Leon mógł gdzieś dojść, etc.

[Image: dsc02081nz.th.jpg][Image: dsc02082k.th.jpg]

;]


RE: Ciekawostki w kolekcji - kaszub - 10-05-2011 19:33

(10-05-2011 13:48 )Gik Wrote:  - Punky Duck
[Image: dsc02079j.th.jpg][Image: dsc02080f.th.jpg]


[Image: dsc02081nz.th.jpg][Image: dsc02082k.th.jpg]

;]

Jajć! Gik! Punkiego też mam! No i ten piękny Leon. Ale Punkiego jak grałem, to pamiętam, że jarałem się jak znalazłem tą pigułkę z adrenaliną. Nawet udało mi się to przejść, czyli zrobiłem tratwę (bo to chyba o to w tym chodziło?


RE: Ciekawostki w kolekcji - Gik - 10-05-2011 21:09

Żartujesz? Ja w życiu pierwszego poziomu nie przeszedłem.


RE: Ciekawostki w kolekcji - kaszub - 10-05-2011 21:53

Poważnie. Pierwszą "misję" przeszedłem. Jakiś czas temu nie mogłem wytrzymać grając w to 5 minut...

Ja mam mało ciekawych gier.

Polanie
Mój pierwszy RTS. Grałem nałogowo. Gierka miała świetny klimat. Misję nie ograniczały się do "zbuduj bazę i rozwal wioskę wroga". Były też takie, gdzie miało się tylko małą grupkę wojów i trzeba było przeżyć etc.
[Image: img8362o.th.jpg]

Polanie II
Jak dowiedziałem się, że będzie druga część, to po premierze od razu kupiłem. Wielkie pudło box! Szkoda, że gra się nie przyjęła. Tryb RPG był całkiem znośny. Szkoda, że w RTS była tylko jedna "rasa". Ale nic nie przebije dojenia krów czy śmiesznych odzywek jednostek.
[Image: img8357m.th.jpg]

Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów
Polska przygodówka w wersji CD. Zawsze miałem problem z dźwiękiem jak ją włączałem. Dialogi się ucinały więc grałem bez dźwięku. Gra całkiem przyjemna. Można przejść w godzinę. Sami bohaterowie jak dobrze wiemy to nasze ojczyste odpowiedniki Asterixa i Obelixa. ;]
[Image: img8359c.th.jpg]

Skout (Scout)
Jakiś tam względnie stary (chyba 1999) FPS. Całkiem sporo krwi i przyjemna rozgrywka. Chyba sobie to przejdę. Ostatnio grałem w to 8 lat temu. Jak grę dostałem od wujka, to mój Pentium 166MX (133Mhz) i 3dfx nie mogły tej gry uciągnąć.
[Image: img8361d.th.jpg]

Do Polan, KiKa i Skouta miałem boxy, ale rodzice stwierdzili, że ich miejsce jest w piecu. ;]


RE: Ciekawostki w kolekcji - Lares838 - 05-06-2011 18:47

Wiedziałem, że kiedyś mi się to przyda :D

[Image: zdjcie005bo.jpg]

Do tego dochodzi Operation Flashpoint i Wiedzmin

Każda z tych gier coś w sobie ma, ale nie będę się rozpisywał. Macie wikipedie :P


RE: Ciekawostki w kolekcji - MrZupapl - 05-06-2011 19:47

Nie to było chyba tematem tematu (?)
Chodziło raczej o jakieś, stare perełki, które wypełniały dosyć szczególne miejsce w dzieciństwie. Nie gry szeroko dostępne w sklepach.