Zagrajmy w...
Podstawowe pytania od początkującego zagrajmera - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Podstawowe pytania od początkującego zagrajmera (/showthread.php?tid=2705)



Podstawowe pytania od początkującego zagrajmera - Gaer56 - 12-01-2013 21:43

Witajcie!Mam parę pytań odnośnie nagrywania
1.Nagrywane na żywo, jak to robić?Trzeba mieć dwie karty dźwiękowe(FAQ mówi że tak).Z postów wynika że nie potrzeba.
2..Jak długo trwa wam renderowanie 15 min. filmu?Przeciętnie, mi wychodzi 20-30 min. Na pięcio-minutowy film 480p.

Edit:Jak nagrywać "na żywo"?
Fraps+Audacity=Fraps nagrywa a Audacity nie wykrywa dźwięku,po wył.FrapsaAudacity działa normalnie
Jakieś inne propozycje, czy po zakupie drugiej karty będzie inaczej

Usunięto parę pytań i wrzucono. nowe.


RE: Podstawowe pytania od początkującego zagrajmera - Jakvbek - 12-01-2013 22:06

Hej ;) Ja nagrywam bezpośrednio na dysk wewnętrzny. Co do montażu, to ja używam:
-Rejestruję dźwięk Audacity
-Odszumiam za pomocą Adobe Audition
-Podnoszę tony za pomocą GoldWave
-Montuję za pomocą Corel Video Studio
-Konwertuję za pomocą Freemake Video Converter
Mam nadzieję, że pomogłem :)


RE: Podstawowe pytania od początkującego zagrajmera - Malix - 12-01-2013 22:18

1. Ja przeznaczyłem 160GB partycję na nagrywanie i jest wporzo.
2. Nie potrzebujesz 2 kart dźwiękowych by nagrywać głos i dźwięki z gry jednocześnie ;) Wystarczy że dźwięk z gry nagrasz frapsem lub innym programem do nagrywania, a głos Audacity.
3. Polecam Camtasie, łatwa w użyciu. Kiedyś ściągnąłem Vegas Pro, ale strasznie cienko mi szło z ogranięciem.


RE: Podstawowe pytania od początkującego zagrajmera - Gaer56 - 12-01-2013 23:08

(12-01-2013 22:18 )Malix Wrote:  1. Ja przeznaczyłem 160GB partycję na nagrywanie i jest wporzo.
2. Nie potrzebujesz 2 kart dźwiękowych by nagrywać głos i dźwięki z gry jednocześnie ;) Wystarczy że dźwięk z gry nagrasz frapsem lub innym programem do nagrywania, a głos Audacity.
3. Polecam Camtasie, łatwa w użyciu. Kiedyś ściągnąłem Vegas Pro, ale strasznie cienko mi szło z ogranięciem.

1.Z miejscem u mnie jest cienko, bo mam tylko 10GB...(problemy z drugim dyskiem...)
2.Próbowałem już tak, ale zanim włączam frapsa dźwięk jest, a w tracie nagrywania dźwięk znika :/
3.Słyszałem że jest dobra, ale nie korzystałem.O Vegas Pro słyszałem różne opinie, nie jestem do niego przekonany.

(12-01-2013 22:06 )Jakvbek Wrote:  Hej ;) Ja nagrywam bezpośrednio na dysk wewnętrzny. Co do montażu, to ja używam:
-Rejestruję dźwięk Audacity
-Odszumiam za pomocą Adobe Audition
-Podnoszę tony za pomocą GoldWave
-Montuję za pomocą Corel Video Studio
-Konwertuję za pomocą Freemake Video Converter
Mam nadzieję, że pomogłem :)

Dzięki!Nie mam tylko 2programów:Corel Video Studio i Freemake Video Converter
Jak narazie nagrywałem video bez głosu(od wczoraj), ale być może się to zmieni ...


RE: Podstawowe pytania od początkującego zagrajmera - Miwoli - 13-01-2013 19:09

Ja nagrywam:
-Frapsem głos i grę (audacity niszczyła mi jakość).
-Formatuję FormatFactory
-Renderuje Windows Live Movie Maker


RE: Podstawowe pytania od początkującego zagrajmera - Gaer56 - 13-01-2013 19:20

Ok.Problem rozwiązany, teraz zostaje odszumianie i wyłączenie dźwięku(z tym być może będzie problem) w frapsie.
Używam Goldvave(dźwięk i głos)+Fraps(ekran)
Mikrofon z Headsetu:Presigio CNR-CP7SP-HS


RE: Podstawowe pytania od początkującego zagrajmera - Malix - 13-01-2013 19:48

Sprawdź czy przy kliknięciu "nagrywaj", nie wycisza Ci systemowo dźwięków. Miałem taki sam problem.


RE: Podstawowe pytania od początkującego zagrajmera - fszeker - 17-01-2013 05:22

Dxtory + Audition. Pamiętaj o dobrym ustawieniu: Mikrofon w Audacity, tylko dźwięku systemu w Frapsie.

2. 15min w FullHD (1080p) około 5 min.