Zagrajmy w...
Czy mój komputer sie nadaje - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Czy mój komputer sie nadaje (/showthread.php?tid=2833)

Pages: 1 2 3


Czy mój komputer sie nadaje - TheGlober - 28-01-2013 23:06

Od niedawna zaczołem nagrywać swoje zagrajmy w ale zauważyłem że w nowszych grach przy użyciu frapsa mam strasznie mało FPS'ów i moje pytanie do was czy mój komputer nadaje się do nagrywania zagrajmy w

Procesor: Pentium Dual-Core CPU E6500 @ 2.93 GHz

4 GB RAM

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GT 610

Prosiłbym o pomoc jesli nie mam wcale złego komputera, to jeśli ktoś może mi pomóc i powiedzieć jak zwiększyć fps byłbym wdzięczny. Jeśli wypadało by cos dokupić albo wymienić też prosiłbym o zaproponowanie czegoś oczywiście nie jakiejś części Bóg wie za ile złotych.

Pozdrawiam TheGlober


RE: Czy mój komputer sie nadaje - Malix - 28-01-2013 23:26

Procesor jest za słaby, potrzebujesz 4 rdzeniowca, no i dokupiłbym 4GB RAM. Poza tym podałeś zbyt mało informacji(płyta główna, zasilacz, RAM(DDR3 czy inne)


RE: Czy mój komputer sie nadaje - TheGlober - 28-01-2013 23:41

RAM DDR3, na płyte główną i zasilacz raczej i tak bym nie miał pieniędzy na wymiane więc to mnie zbtnio nie interesuje. Dzięki za pomoc czas zacząć zbierac pieniądze :)


RE: Czy mój komputer sie nadaje - Malix - 29-01-2013 01:40

No lepiej jakbyś podał, bo może się okazać że płyta będzie miała nie ten socket, a zasilacz nie pociągnie 4 rdzeniowca D:


RE: Czy mój komputer sie nadaje - TheGlober - 29-01-2013 01:49

nieno dobra juz sobie poradze z kolega obgadam on mi tu zajrzy tylko bylem ciekaw czy moj komputer nadaje sie do takiegop czegos :P dzieki za pomoc teraz wiem ze musze cos dokupic :D


RE: Czy mój komputer sie nadaje - punio7 - 29-01-2013 08:49

Może na najnowsze gry się nie nadaje, ale cała masa trochę starszych tytułów będzie Ci działać bez problemów. Możesz poprzeglądać CDA i popatrzeć czy coś Ci się spodoba, z pewnością coś znajdziesz.


RE: Czy mój komputer sie nadaje - WinterWolf - 29-01-2013 11:03

Nowe gry z zaawansowaną grafiką - o nagrywaniu zapomnij. Karta graf. to budżetówka, a ten procek z tego co się orientuję do najmłodszych nie należy. 4 GB RAM spokojnie wystarcza do nagrywania nawet na 64-bitowym systemie (do niedawna na takiej ilości RAM-u spokojnie sobie funkcjonowałam), choć oczywiście zawsze warto mieć zapas.

Starsze gry i gry nowe o niezbyt zaawansowanej grafice i niezbyt wysokich wymaganiach sprzętowych - możesz śmiało próbować. Owszem, część gier i tak będzie nagrywać się słabo, ale większość powinna dać radę.

Jeśli chcesz nagrywać gry nowe i z wypaśną grafą to polecam zacząć zbierać na nową maszynę.


RE: Czy mój komputer sie nadaje - TheGlober - 29-01-2013 20:05

Wiem ze zawracm glowe ale znalazłem chyba w miare dobrą maszyne ale zbytnio się na tym nie znam oto parametry:

Procesor - Core i3-2120 ( 3.3 GHz / 2 rdzenie / )

Płyta Główna - H61 LGA1155 mATX

Karta Garficzna - GeForce GT 220 ( 1GB DDR3/ 128bit )

Pamięć RAM - 8GB ( PC1333 OEM / 2x4GB )

Dysk Twardy - 1TB STATA III

Napęd - DVD REC

Obudowa - I-BOX RICO 529 ( Zasilacz 400W 12CM M-ATX )

jeśli jestem kretem i tam machina prawie sie nie rozni od mojej aktualnij bylbym wdzieczny za podrzucenie linka do jakiegos ciekawego komputerka z odpowiednim sprzetem :)


RE: Czy mój komputer sie nadaje - Rostanga - 29-01-2013 20:29

Płyta głowna, karta graficzna, i obudowa do wymiany. Graf dusi się przy średnio/wysokich ustawieniach w Skyrimie. Budżetowe zamienniki :
Płyta : MSI B75MA-E33
Grafa: Radeon 6770
Obudowa: Cooler Master Elite 430
Najtańsze i w miarę trzymające poziom zamienniki.


RE: Czy mój komputer sie nadaje - WinterWolf - 29-01-2013 21:12

Lepiej podaj jaki masz budżet to ktoś pomoże Ci złożyć coś sensownego.