Zagrajmy w...
Roszczenia o prawa autorskie a soundtrack z gry - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Roszczenia o prawa autorskie a soundtrack z gry (/showthread.php?tid=2882)

Pages: 1 2


Roszczenia o prawa autorskie a soundtrack z gry - McSayerPL - 05-02-2013 15:49

Witajcie, ostatnio przesłałem kolejny film z serii darksiders II i otrzymałem wiadomość o roszczeniach autorskich, lecz utwór którego dotyczy ten problem jest utworem zaimplementowanym w grę i jest to utwór niekomercyjny dokładniej - soundtrack. Czy to roszczenie jest bezzasadne czy może jednak faktycznie nie powinienem tego utworu tam dopuścić?


RE: Roszczenia o prawa autorskie a soundtrack z gry - Tectologic - 05-02-2013 17:17

A czy to nie jest przypadkiem marna próba reklamy filmu?
Film wrzucony dziś i już przysapali się o muzykę? Nie sądzę.
Nie słyszałem jeszcze o roszczeniu o prawach, jeżeli muzyka jest zrobiona specjalnie pod grę.


RE: Roszczenia o prawa autorskie a soundtrack z gry - appareil - 05-02-2013 17:21

Quote: jest to utwór niekomercyjny tj. soundtrack
Ciekawy ciąg przyczynowo-skutkowy. I zupełnie błedny.


RE: Roszczenia o prawa autorskie a soundtrack z gry - McSayerPL - 05-02-2013 17:48

Tectologic Wrote:A czy to nie jest przypadkiem marna próba reklamy filmu?
Film wrzucony dziś i już przysapali się o muzykę? Nie sądzę.
Nie słyszałem jeszcze o roszczeniu o prawach, jeżeli muzyka jest zrobiona specjalnie pod grę.
Mówię ci, pytam się tylko więc może mi odpowiedz zamiast mnie oskarżać.... Podałem moment w którym zaczyna się utwór. A jeśli chodzi o "ciąg przyczynowo-skutkowy" to bardziej nie o to chodziło. Po prostu napisałem że nie jest komercyjny i jest soundtrackiem. Film przez chwilkę był prywatny bo chciałem dodać adnotację, został wrzucony gdzieś około 4 w nocy dnia 5 lutego.
Utwór nazywa się: "The Makers Overworld" a panowie którzy się przysapali pochodzą z firmy AdRev Publishing


RE: Roszczenia o prawa autorskie a soundtrack z gry - fszeker - 06-02-2013 22:05

Oni sami się nie przyczepili... Automat YouTube pewnie wykrył. Jeśli masz potwierdzenie, że to jest muzyka nie komercyjna czyli CREATIVE COMMONS z prawem na komercyjne wykorzstanie to możesz zgłosić spór bez problemu, jeśli nie masz informacji lub nie jesteś pewien to na 99% jest Copyright więc nie masz szans nic z tym zrobić


RE: Roszczenia o prawa autorskie a soundtrack z gry - Malix - 07-02-2013 00:44

Tectologic mi też przysapali się od razu po wysłaniu filmiku, mam z Falloutem 1 rozszczenie.

Wyślij im wiadomość że muzyka jest nierozłączna częścią gry.


RE: Roszczenia o prawa autorskie a soundtrack z gry - fszeker - 07-02-2013 16:36

@up
A czy to oznacza, że możesz sobie ominąć copyright?! NIE!
To nie jest wytłmuaczenie. YouTube odpisze twój problem i da ci 1 ostrzeżenie (na 3)


RE: Roszczenia o prawa autorskie a soundtrack z gry - Rexlu - 07-02-2013 16:40

(05-02-2013 17:17 )Tectologic Wrote:  A czy to nie jest przypadkiem marna próba reklamy filmu?
Film wrzucony dziś i już przysapali się o muzykę? Nie sądzę.
Nie słyszałem jeszcze o roszczeniu o prawach, jeżeli muzyka jest zrobiona specjalnie pod grę.

A i owszem, mogą się przyczepić :)
Np muzyka na wstępie do Black Ops 2


RE: Roszczenia o prawa autorskie a soundtrack z gry - Malix - 07-02-2013 16:45

fszeker - żeby nie łamać praw autorskich nie mogę w ogóle według ciebie grac w gry i ich nagrywać? To tak samo jakbyś chciał pozwać kogoś bo usłyszał fragment piosenki w sklepie :D


RE: Roszczenia o prawa autorskie a soundtrack z gry - McSayerPL - 07-02-2013 18:53

Malix Wrote:fszeker - żeby nie łamać praw autorskich nie mogę w ogóle według ciebie grac w gry i ich nagrywać? To tak samo jakbyś chciał pozwać kogoś bo usłyszał fragment piosenki w sklepie :D
To nie do końca tak działa. Nadal jest to używanie czyjegoś utworu bez jego pozwolenia, mimo że jest to trochę bezsensowne, bo nie wiem czy ktoś chciałby pobrać ten utwór (jego kawałek) z mojego filmu i to na dodatek z moim komentarzem. Czemu w takim razie osoby które umiejszczają filmy typu "OST" nie płacą ogromnego odszkodowania, dlaczego chociażby taki tivolt nie ma z tym problemów? No właśnie to jest ciekawe pytanie :)
W takim razie, co mogę teraz zrobić?