Zagrajmy w...
Wasze początki na YT - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Dyskusje (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Thread: Wasze początki na YT (/showthread.php?tid=2897)



Wasze początki na YT - Ashgan92 - 07-02-2013 12:28

Jak w temacie. Jak i od czego zaczęliście swoją przygodę na YT? Sam nagrywam od jakiegoś tygodnia i jak na razie mam 8 widzów :) nie wiem czy to dużo czy mało. Ale nie o to mi chodzi. Co sądzicie o nowych osobach, które nagrywają LP... czy Wy również jak zaczynaliście to również YT kipiał już "elitarną grupą" nieosiągalną dla zwykłych lets playerów ?


RE: Wasze początki na YT - Malix - 07-02-2013 14:24

Ja baardzo dawno temu nagrałem filmik z Minecrafta, lecz mi zablokowali z powodu muzyki, więc wrzuciłem na vimeo.com(http://vimeo.com/19596696 ), potem okazało się że mój komputer jest za słaby i dopiero pół roku temu zacząłem nagrywać filmy.


RE: Wasze początki na YT - Rexlu - 07-02-2013 14:27

Hmm kiedy wrzuciłem pierwszy film, to jeszcze nie kipiało tak tym, lecz ja sam również nie miałem zamiaru nagrywać jeszcze wtedy. Był to fajny film z Lineage 2 z fajna obróbką, osiągnął tam chyba 33 tyś wyświetleń. Aktualnie jest usunięty. By wydostać się po za ten niż na yt, trzeba mieć szczęście i umiejętności :)


RE: Wasze początki na YT - procjon - 07-02-2013 15:10

Pewnego dnia postanowiłem przejść "Diablo 2" na wszystkich poziomach trudności w trybie Hardcore. Wcześniej już mi się to udawało, więc pomyślałem, że fajnie by było, gdyby udało się takie coś zarejestrować, zwłaszcza że wybrałem paladyna, który jest mocno uzależniony od sprzętu, a moja gra nie zakładała zabijania kilka razy tych samych bossów.

Wrzuciłem pierwszy odcinek, widzów nie było. Zagrajmerów było już wtedy od groma i ciągle pojawiali się nowi. Nie myślałem o jakiejś wielkiej widowni, po prostu chciałem, aby ktoś zobaczył moje zmagania. Napisałem odpowiedni post na forum phx traktującym o D2. Przyszło trochę ludzi, zaczęli oglądać, spodobało im się. Mi też spodobało się nagrywanie i komentowanie. Zacząłem prezentować kolejne gry, wszystko bez wielkich reklam i znajomości. Z czasem popełniałem coraz mniej błędów, jeśli chodzi o nagrywanie i obróbkę. Widzowie jakoś tam trafiali na mój kanał i trafiają dalej od czasu do czasu.

Ogólnie jest fajnie :)


RE: Wasze początki na YT - OldshoolPL - 25-02-2013 21:37

Widzę wątek dla mnie :)
Zacznę od tego kiedy myślałem pierwszy raz o nagrywaniu Let's play. Kiedy miałem lat abc. A na poważnie, wychowałem się na grach konsolowych, a zacięcie perfekcjonisty pedanta nie pozwalało mi odejść od tytułu nigdy bez próby przejścia jej na granicy zdrowego rozsądku :) Potem z czasem jak dowiedziałem się co to internet i dorobiłem się w wieku (serio) 18 lat własnego laptopa (teraz mam 22) pomyślałem nieśmiało o możliwości pochwalenia się światu swoimi osiągnięciami.
Praktyka jak wiemy nie idzie w parze, z ...i do przełomowego momentu jaki była relacja SKKF-a o przekazaniu miesięcznego zarobku z YT (5k gold) nie myślałem by cokolwiek wrzucać. Dodatkowym motorem by coś w końcu ruszyć była konieczność pójścia do pracy przez co mój dzienny tryb pozwala mi mniej więcej regularnie zaplanować co nieco i oto jestem:)
Jak wyglądają moje początki? miernie, nie ukrywam :) Wyszedłem z założenia że jak robić to porządnie także do każdego filmiku wkładam tyle ile wiem i mogę na daną chwile licząc że dzięki pomysłowi i zapałowi w końcu coś osiągnę, i nawet tu nie myśląc już o pieniądzach (tak złapałem bakcyla :P miłe i ciekawe hobby).
Każdy z was pewnie pamięta jak na początku wręcz popuszczał z radości za każdym kolejnym "view" na kanale a o subskrypcji nie wspominając, i to właśnie przeżywam ja :)
Mam jednak proste założenie puki co... nie wciskać się na chama w świat poprzez wysyłanie zaproszeń nieznanym i w sumie znanych mi osobom... droga na skróty chyba nie jest najlepsza prawda?

Się musiałem wyżalić ;)

Pozdrawiam
Oldshool


RE: Wasze początki na YT - ZaltarPL - 03-03-2013 23:40

Moje początki wspominam bardzo źle, ponieważ zacząłem od gry Minecraft. Lecz nagrywałem go jeszcze przez "wielkim bum". Niestety wtedy moje materiały strasznie odstraszały jakością, zła rozdzielczość, brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem, takie tam. Po jakiś czasie usunąłem te filmiki i odstawiłem Let's playe na bok. Po około pól roku, wróciłem, nagrałem pierwszy odcinek Aion Online, miałem ochotę w niego pograć, uznałem więc "Czemu od razu nie nagrać". Szczęśliwym dla mnie zbiegiem okoliczności trafiłem akurat na okres kiedy Aion przechodził na F2P i dużo ludzi chciało trochę się dowiedzieć o grze, a jako że wcześniej grałem na prywatnych serwerach, miałem jakieś pojęcie o grze.
Dzień 1 - "20 wyświetleń, fajnie"
Dzień 2 - "50 wyświetleń WTF? O_o"
Dzień 3 - -
Dzień 4 - "200 wyświetleń - ok, chyba trzeba kolejny odcinek nagrać"
Na tą chwilę mam 37 widzów, z czego jestem bardzo dumny. Mam zamiar nagrać jeszcze 1 odc. Aion'a aby różne ciekawostki pokazać, ale najpierw muszę uporać się z kłopotami z moim głosem na filmach.


RE: Wasze początki na YT - DekanPLx - 09-03-2013 13:00

Jakoś niedawno temu oglądając z Hitmana (Chyba Tivolta) postanowiłem spróbować. Zacząłem tam jakieś filmy nagrywać i oswajać się z tym bardziej. Wreszcie w styczniu tego roku zacząłem nagrywać let`s play`e.
Może na razie moje materiały nie są idealne, ale myślę też, że nie jest tak źle. Oczywiście będę się starał robić lepiej i lepiej, ale na to też potrzeba czasu.
W ogóle to lubie grać w gry i to też mnie jeszcze bardziej motywuje bo robię to co lubię.

Pozdrawiam Dekan. :)


RE: Wasze początki na YT - ADominacja - 10-03-2013 03:46

"A walnę se letspleja". Tak się zaczęło. Byłem sam w domu, nudziłem się i postanowiłem coś nagrać. Niezbyt dobra motywacja, ale tak wyszło. Bawiłem się dobrze, ale obecnie z jakości zadowolony nie jestem- strasznie nierówna. Myślę nad powrotem z czymś nowym, może zupełnie innym.


RE: Wasze początki na YT - Rankoor - 12-03-2013 03:55

-Konto od połowy 2008
-Pierwszy film początek 2011
-Koniec kariery początek 2012, powód komp się w połowie zepsuł renderowanie trwało znacznie dłużej niż przed "popsuciem", po części też upload który wynosił 30kb/s, stanąłem na 750 +/- widzach i jakiś ~500k wyświetleń (dziś jest 604k) tematyka CS (kz/bh/pojedyńcze akcje) 370+ filmów... :)
-widzowie z całego świata

-Drugie konto listopad 2011 w sumie od razu zacząłem wrzucać filmy, tematyka głównie podcasty z pewnego radia, czasem jakieś sety z imprez/wytwórni
-Dane na dziś 2394 widzów, 363k wyświetleń, 128 filmów,
-i z czego jestem zadowolony to, że na 128 filmów tylko 5 łapek w dół ;))
-jakieś 150Gb wrzucone lolol


RE: Wasze początki na YT - Wasyl - 12-03-2013 15:21

Mi pomysł nasunął się jak siedziałem na kiblu. Pomyślałem, a czemu niby nie? Tak więc zrobiłem 1 odcinek z kumplem. Zobaczyłem, że się spodobało całkiem, to kręciłem kolejne :P

Ale nadal po 29 odcinkach odczuwam lekki stres i zapominam co chciałem powiedzieć. Kwestia przyzwyczajenia :P

Pozdrawiam- Wasyl :)