Zagrajmy w...
Pomocy Fraps i Windows XP - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Pomocy Fraps i Windows XP (/showthread.php?tid=302)

Pages: 1 2


Pomocy Fraps i Windows XP - KumandoS - 29-05-2011 12:17

A więc tak zacznijmy od początku ... Zacząłem nagrywać Zagrajmy w i wstawiać na yt . W pierwszym odcinku w ustawieniach frapsa miałem zaznaczone : Record Sound >> Detect best sound input . I przy takich ustawieniach Fraps nagrał mi wszystko bardzo ładnie lecz nie było słychać mojego głosu . Fraps jak by wyłączał mi mikrofon bo nawet przez skype kolega mnie nie słyszał . Po wyłączeniu nagrywania wszystko wróciło do normy .
Tutaj link do 1 odcinka z samym dzwiękiem : http://www.youtube.com/watch?v=bqtSBljSIXY

Potem kolega polecił mi zaznaczenie tej drugiej opcji czyli : Use Windows input.
Lecz w takiej konfiguracji mój głos został nagrany bardzo dobrze ,lecz dźwięku z gry nie było słychać prawie wcale . Tutaj link : http://www.youtube.com/watch?v=y64bI-bG9Z8

Jak ustawić żeby było słychać dobrze dźwięk z gry ,a także mnie Proszę o pomoc . Męczę się już z tym ponad 5 godzin i nic .


Jeżeli to pomoże to jak zaznaczę Detect best sound input to w rameczce na dole jest napisane : Stereo Mix (Realtek AC97 Audio) . A jeżeli zaznaczę Use Windows input to w rameczce jest :
Wejście liniowe (Realtek AC97 Audio).


Dodam jeszcze ,żę w właściwościach regulacji głośności w podpunkcie Odtwarzanie mam zaznaczone :


[X]Regulacja głośności
[ ] Wave
[ ] Syntezator SW
[ ] Front
[ ] Side
[ ] Subwoofer
[ ] Center
[ ] Rear
[X] SPDIF
[X] Odtwarzacz CD
[ ] Wejście liniowe
[X] Mikrofon
[ ] Linia Telefoniczna
[ ] Głośniki Pc


A w podpunkcie Nagrywanie :

[ ] Mono Mix
[X] Stereo Mix
[ ] SPDIF
[X] Odtwarzacz CD
[X] Wejscie Liniowe
[X] Mikrofon
[ ] Linia Telefoniczna


Przy takich ustawieniach i zaznaczeniu 1 opcji Jest bardzooooo głosno w grze wszystko trzeszczy i szumi a mój głos słychać słabo pomimo tego że mam ustawioną głosność w grze tak ze głos w grze powinien być normalny . Jeżeli potrzeba będzie jeszcze jakiś info to dopisze .


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - punio7 - 29-05-2011 12:46

http://zagrajmyw.pl/f/showthread.php?tid=219&pid=2018#pid2018


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - KumandoS - 29-05-2011 14:39

Nie ma jakiegoś programu który mógł by nagrać dzwięk z gry i mikrofonu ?
Słyszałem trochę o Camtasia Studio 7 ale mam tak ,żę gdy ściągnę ten program z oficjalnej strony i próbuję uruchomić instalację to cały komp mi się ścina i nic się nie dzieje .
A jak by się nie dało to jak w programie Sony Vegas pro 9.0 nagrać narrację do filmu ? Czyli że film leci a ja nagrywam dźwięk oglądając film .


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - Dembalak - 29-05-2011 14:57

Jeżeli chcesz narracje oddzielnie nagrywać to polecam program audacity. Później scieżkę z komentarzem i video montujesz w camtasii albo sony vegasie i voila.


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - punio7 - 29-05-2011 15:03

(29-05-2011 14:39 )KumandoS Wrote:  Nie ma jakiegoś programu który mógł by nagrać dzwięk z gry i mikrofonu ?
Słyszałem trochę o Camtasia Studio 7 ale mam tak ,żę gdy ściągnę ten program z oficjalnej strony i próbuję uruchomić instalację to cały komp mi się ścina i nic się nie dzieje .
A jak by się nie dało to jak w programie Sony Vegas pro 9.0 nagrać narrację do filmu ? Czyli że film leci a ja nagrywam dźwięk oglądając film .

Jeżeli chcesz nagrywać komentarz po nagraniu filmu to możesz to zrobić w dowolnym programie do montażu, jeżeli chcesz nagrywać komentarz w trakcie gry to pozostaje jedynie karta USB bądź Virtual Audio Cable (ale tej opcji kompletnie nie polecam).


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - KumandoS - 29-05-2011 15:07

A teraz mam taką prośbę do was jeszcze . Bo kombinowałem jak głupi i tak zjechałem ustawienia ze już nawet nie mogę zrobić tak jak na początku ,że nagrywam sam dzwięk z gry.
proszę powiedzcie co mam zaznaczyć a co odznaczyć ,że jak nagrywam żeby był tylko głos z gry a mikrofon mi wyłączało jak gdyby . U góry w 1 poście macie schemat jak to wygląda teraz . Napiszcie mi takim schematem jak to powinno być . Z góry dziękuję za odpowiedzi .


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - punio7 - 29-05-2011 15:09

"Detect best sound input" we Frapsie w zakładce "Movies".


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - KumandoS - 29-05-2011 15:11

Tak to ja wiem . Ale teraz jak już to daje to już mam coś porypane ,że trzeszczy i nawet dźwięk z mikrofonu nagrywa . Tak się stało po poprzestawianiu w opcjach . Ale spróbuję od nowa ściągnąć sterowniki do karty dźwiękowej to się powinny ustawienia zresetować .


Niestety ponowne zainstalowanie sterowników nic nie daje . Pomóżcie jak ustawić we właściwościach . ?
Tutaj macie schematy jak mam teraz . Napiszcie jak ma być ustawione .::

Odtwarzanie :

[X]Regulacja głośności
[ ] Wave
[ ] Syntezator SW
[ ] Front
[ ] Side
[ ] Subwoofer
[ ] Center
[ ] Rear
[X] SPDIF
[X] Odtwarzacz CD
[ ] Wejście liniowe
[X] Mikrofon
[ ] Linia Telefoniczna
[ ] Głośniki Pc



Nagrywanie :

[ ] Mono Mix
[X] Stereo Mix
[ ] SPDIF
[X] Odtwarzacz CD
[X] Wejscie Liniowe
[X] Mikrofon
[ ] Linia Telefoniczna

Przy takich ustawieniach jak zaznaczę we Frapsie opcję : Detect best sound input .
Dalej nagrywa mi dźwięk z mikrofonu ale bardzo cicho a dzwięk z gry Strasznie charczy i jest głosny .
Powiedzcie jak mam ustawić by było tak jak na początku . Czyli zaznaczam opcję Detect best sound input i nagrywa mi tylko dźwięk z gry .


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - punio7 - 29-05-2011 15:38

Co oznacza X w opcjach odtwarzania? Jeżeli wycisz to należy odznaczyć to przy regulacji głośności. Jeżeli "nie-wycisz" to odznacz mikrofon i zaznacz Wave (nie chcesz mieć mikrofonu). Podobnie spróbuj z opcjami nagrywania.


RE: Pomocy Fraps i Windows XP - KumandoS - 29-05-2011 16:38

Wysyłam ci screena z moimi ustawieniami . Przy tych ustawieniach wszystko trzeszczy charczy a dzwięk nagrywa sie bardzo głośno i niewyraźnie . Proszę o powiedzenie jakie są ust. Domyślne .

[Image: helpo.png]