Zagrajmy w...
Niechciane obszary reklamowe na YouTube - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Dyskusje (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Thread: Niechciane obszary reklamowe na YouTube (/showthread.php?tid=3027)



Niechciane obszary reklamowe na YouTube - procjon - 28-02-2013 17:55

Wczoraj wieczorem zauważyłem, że na stronie głównej mojego kanału pojawiło się miejsce na reklamę. Sprawiłem kilka innych kanałów i okazało się, że mają to samo. Wcisnęli to w zakładkę [Polecane]. Sporo twórców ustawiło, aby ich kanał otwierał się właśnie w tej zakładce i przestrzeń reklamowa średnio tam pasuje.

[Image: reklh.png]

Nigdy nie ustawiałem u siebie żadnych reklam. Również żaden z moich filmów nie narusza czyichś praw tak, aby podpinali mi pod ten film reklamę. Czy to oznacza, że YT planuje umieszczać reklamy na wszystkich kanałach?

Wiecie coś więcej o tej zmianie?


RE: Niechciane obszary reklamowe na YouTube - Andzia639 - 28-02-2013 18:25

Stawiam na to że adblock nie został zaktualizowany względem kolejnych mini-update'ów Youtube


RE: Niechciane obszary reklamowe na YouTube - Andre - 28-02-2013 18:45

Ja się dziwię, że jeszcze tego nie zrobili.


RE: Niechciane obszary reklamowe na YouTube - procjon - 28-02-2013 18:58

Ale mi nie chodzi o kwestię adblocka, którego swoją drogą nigdy nie używałem. Chodzi o fakt, że chyba pierwszy raz na kanałach YouTube mogą pojawić się reklamy, których w żaden sposób "właściciel" kanału nie może usunąć bezpośrednio lub pośrednio (poprzez usunięcie filmu z jakimiś prawami). Możliwość blokowania ich przez widza za pomocą programów to inna sprawa.


RE: Niechciane obszary reklamowe na YouTube - fszeker - 28-02-2013 22:45

YouTube sam ci dyktuje gdzie i jakie masz reklamy. Nawet jak masz ju monetyzację i "niby" wyłączysz reklamy to i tak możesz je mieć i zysk pójdzie na YT.


RE: Niechciane obszary reklamowe na YouTube - Andre - 01-03-2013 00:22

Wiadomo przecież, że yt nie jest instytucją charytatywną i "hajs" na czymś trzepać musi :)


RE: Niechciane obszary reklamowe na YouTube - Sou - 01-03-2013 10:06

Ja bym się tam nie dziwił, że firma na swojej stronie ma reklamy;) Wydaje mi się, że zawsze tak było z tymi bocznymi na kanale:p


RE: Niechciane obszary reklamowe na YouTube - procjon - 01-03-2013 10:09

(01-03-2013 10:06 )Sou Wrote:  Wydaje mi się, że zawsze tak było z tymi bocznymi na kanale:p
Nie, nie, nic takiego wcześniej nie było. W każdym razie obszar reklamowy zniknął póki co. Mam nadzieję, że nie wróci.


RE: Niechciane obszary reklamowe na YouTube - john - 01-03-2013 11:36

Była tam czasami reklama, widziałem tam kiedyś np banner Orange, ale nie wiem czemu czasami a nie zawsze/nigdy


RE: Niechciane obszary reklamowe na YouTube - procjon - 01-03-2013 11:58

(01-03-2013 11:36 )john Wrote:  Była tam czasami reklama, widziałem tam kiedyś np banner Orange
Z tego co wiem, to baner w tym miejscu mógł pojawić się tylko wtedy, gdy załączyło się na swoim kanale możliwość wyświetlania reklam lub jeśli głównym polecanym filmem w tym module był materiał z elementami należącymi do "osób trzecich".

No już nieważne. Mam nadzieję, że na siłę tam nic nie wcisną.