Zagrajmy w...
Formatowanie - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Formatowanie (/showthread.php?tid=3095)



Formatowanie - Miwoli - 15-03-2013 14:17

Witam
Jak zapewne wiecie, po nagraniu filmiku FRAPS'em waży on niemiłosiernie dużo. Dletego należy go sformatować (zkompresować). W tym celu wykorzystywałem Format Factory. Jednakże jakość wtedy znacznie spada, a widziałem inne Zagrajmy, gdzie była jakość dobra po formatowaniu. Sięgnąłem więc po Freemake Video Conventer, który ponoć ma lepszą jakość formatowania i pliki ważą mniej. I tu pojawia się problem. Po sformatowaniu kiedy puszczam, by zobaczyć jak wyszło, gra idzie bez dźwięku, po chwili staje, czas na nagraniu leci, a obraz w grze się nie rusza. Po jakiś 10 min postać porusza się z dźwiękiem, ale klatkuje ją. po chwili znowu staje i tak dalej.
Wiecie może dlaczego tak się dzieje i jak mogę tego uniknąć?


RE: Formatowanie - punio7 - 15-03-2013 22:21

Użyć prawdziwego programu do edycji wideo?


RE: Formatowanie - The Meldero - 15-03-2013 23:19

Ja ze swojej strony polecę użyć Camtasia Studio, Sony Vegas PRO. Fraps to przeżytek, polecam przesiąść się na coś nowszego i lepszego - "Action!".


RE: Formatowanie - Miwoli - 16-03-2013 13:44

Nagrywać będę Action!, ale żeby odcinki przed renderowaniem w Movie Maker Live nie ważyły 30 Gb, trzeba je sformatować, i tu jest problem.


RE: Formatowanie - john - 16-03-2013 13:56

a czemu od razu nie renderować? po co dodawać sobie roboty?


RE: Formatowanie - punio7 - 16-03-2013 14:07

Właśnie robisz najgorszą rzecz jaką może robić jakikolwiek edytor filmów: fundujesz swoim filmom niepotrzebne kodowanie. Raz przed edytowaniem i raz podczas renderowania. To o 100% za dużo. Za każdym kodowaniem spada jakość filmów, dlatego robi się to tylko raz. Montowałem filmy, których materiał źródłowy zajmował dziesiatki GB i Camtasia Studio bez problemów sobie z tym radzi. Nie wiem jak Movie Maker, ale ten program raczej służy do zabawy niż produkcji.