Zagrajmy w...
Nagrywanie dźwięku w XP - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Nagrywanie dźwięku w XP (/showthread.php?tid=3250)



Nagrywanie dźwięku w XP - Mankom - 21-04-2013 12:37

Witam. Mam problem z nagrywaniem dźwięku. Chciałbym nagrywać dźwięki z windowsa i mikrofon nie używając stereo mixa. Przy samodzielnym nagrywaniu nie sprawia to problemu, jednak gdy chcę nagrywać z kimś, on słyszy wszystko to, co ja, czyli jednocześnie i siebie i kończy się to failem.
W systemie mam tylko jedno działające wejście, w którym mam mikrofon, stereo mix i wejście liniowe. W MSI Afterburner jest możliwość nagrywania na 2 tracki, jednak mam tak tylko ten rear input, w którym jest mikrofon i stereo mix. Chciałbym jakoś rozbić to tak, żeby stereo mix był w jednym inpucie, a mikrofon w drugim i nagrywać je jednocześnie, a w skype'ie mieć wybrany mikrofon. Z góry dzięki i pozdrawiam.


RE: Nagrywanie dźwięku w XP - WinterWolf - 14-06-2013 14:37

Rozwiązaniem Twojego problemu jest albo mikrofon na USB, albo zewnętrzna karta dźwiękowa na USB, do której podłączysz sobie mikrofon. Od dawna nie widziałam na runku mikrofonu Logitech USB desktop microphone, który był chyba najtańszym dostępnym mikiem na USB (poniżej 100 zł), więc jeśli masz dobrej jakości mikrofon na minijacka to taniej wyjdzie zakupić kartę dźwiękową na USB (najtańsze chodzą po mniej jak 10 zł, ale warto przyjrzeć się różnym opcjom, sądzę, że to inwestycja rzędu ok. 50 zł).

EDIT: Huh, po napisaniu posta zauważyłam, że odkopanie tego wątku zakrawa już na rozkopywanie grobu -_- Sorka.


RE: Nagrywanie dźwięku w XP - appareil - 15-06-2013 20:27

Quote:EDIT: Huh, po napisaniu posta zauważyłam, że odkopanie tego wątku zakrawa już na rozkopywanie grobu -_- Sorka.
Akurat problem dość ogólny i popularny, więc nie ma problemu.