Zagrajmy w...
Dziwny głos - Samson G-Track - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Dziwny głos - Samson G-Track (/showthread.php?tid=3384)

Pages: 1 2


Dziwny głos - Samson G-Track - Wybielaczz - 26-06-2013 21:39

Hey.
Już po raz enty mam problem z jakością mojego G-Tracka. Jakiś czas temu kolega polecił mi, abym odszumiał samplem szumu w Adobe Audition CS6. Sprawdzało się to, ale jest kolejny problem. Gdy mówię trochę ciszej lub gdy odwracam głowę w stronę monitora (mikrofon lekko na lewo), to wtedy na nagraniu mam lekko "odszumiony głos z głosu".
Jeżeli macie jakieś pomysły to piszcie. Ogólnie chciałbym mieć efekty przynajmniej podobne jak ma np. skkf, bo przecież większość Minecrap-owców ma G-Tracki i mają znakomite jakości.


RE: Dziwny głos - Samson G-Track - LamaTiVi - 26-06-2013 22:17

wrzuć kawałek tego, swoją droga to ciekawe że teraz prawie wszyscy na yt mają mikrofony po 200-300 zł :)


RE: Dziwny głos - Samson G-Track - Wybielaczz - 26-06-2013 22:48

Proszę: https://soundcloud.com/wybieelacz/probka-1
Słychać taki przytłumiony głos, mi przeszkadza. : /
Robię to tak, że nagrywam swój głos w Audacity. Po nagraniu go zapisuję i edytuję w Adobe Audition CS6. Odszumiam moim samplem szumu (przygotowałem go tak, że nagrywam szum i usuwam takie większe kawałeczki, czyli normalny sampel ; p) i tyle. Wcześniej jeszcze dodawałem jeden efekt, ale była już tragedia. xP


RE: Dziwny głos - Samson G-Track - appareil - 27-06-2013 00:20

Zrób podobną próbkę, taką samą edycję jak zwykle, ale bez odszumiania. Prawdopodobnie w odszumianiu coś na rzeczy.


RE: Dziwny głos - Samson G-Track - LamaTiVi - 27-06-2013 09:05

no najlepiej by było jakbyś ak zrobił bo nie wiem dalej o co Ci chodzi


RE: Dziwny głos - Samson G-Track - Wybielaczz - 27-06-2013 12:29

Okej, to jest próbka bez odszumiania: https://soundcloud.com/wybieelacz/probka-2
Fakt faktem, że szum jest mały, ale teraz nie grałem, więc prawie nic z komputera "nie leciało". W grę wchodzi odszumianie też, ale jeżeli macie inne sposoby, to z chęcią się z nimi zapoznam.
Z edycji jedynie odszumiam, nic więcej.


RE: Dziwny głos - Samson G-Track - LamaTiVi - 27-06-2013 16:13

w audacity próbowałes jak dla mnie to nie masz żadnego problemu :)


RE: Dziwny głos - Samson G-Track - Wybielaczz - 27-06-2013 18:50

Właśnie mam, bo nie chcę tego pogłosu po odszumianiu, które wykonuję w Adobe Audition. A zależy mi również na odszumianiu, bo to jedyny moment, gdzie szum nie był wielki, gdyż nie miałem odpalonej żadnej gry (czyt. nie grzały się podzespoły, a nawet temperatura dochodzi do 80 stopni...)


RE: Dziwny głos - Samson G-Track - Wybielaczz - 29-06-2013 21:00

Odkryłem jedno - mój sampel szumu (ten jak i każdy inny sampel szumu oraz zwykłe odszumianie) powoduje to, że gdy mówię "większym" basem lub gdy mówię ciszej, to w takim momencie przytłumia mi głos.
Oznacza to pewnie tyle, że jakiekolwiek odszumianie odszumia mi nagranie, ale jednocześnie psuje mi jakość głosu.
Macie pomysły?


RE: Dziwny głos - Samson G-Track - appareil - 30-06-2013 16:37

Quote:powoduje to, że gdy mówię "większym" basem lub gdy mówię ciszej, to w takim momencie przytłumia mi głos
To właśnie podejrzewałem, ten sam problem miał m.in. CTSG.

Przesłuchałem próbkę bez odszumiania i szum jest na akceptowalnym poziomie. Więc albo go zostaw albo zmniejsz poziom odszumiania, powinno pomóc na zniekształcenia.

Przede wszystkim, nie używaj jednej próbki szumu na wszystkie nagrania. Pokój to nie studio, gdzie warunki są praktycznie cały czas te same, w pokoju dużo jest zmiennych, począwszy od samego komputera.