Zagrajmy w...
Jeden z tych dwóch mikro oraz dysk twardy - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Jeden z tych dwóch mikro oraz dysk twardy (/showthread.php?tid=3400)



Jeden z tych dwóch mikro oraz dysk twardy - ZabojcaPL - 06-07-2013 14:55

1. Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie kupna mikrofonu( nie do nagrywania ale przede wszystkim do skype , ponieważ do nagrywania zbieram aktualnie na jakiś dobry :) ) . I znalazłem dwie dość tanie oferty na komputroniku . Czy mógłby ktokolwiek z Was polecić bądź powiedzieć który z nich jest lepszy?

http://www.komputronik.pl/product/96235/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/Tracer_TRS_3_S3.html

http://www.komputronik.pl/product/182965/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/Hama_mikrofon_Desktop_CS_198.html



2. Czy mógłby ktoś mi podać ''dobre'' dyski twarde mające ok. 1TB? Jestem zielony w tym dlatego tak napisałem ;d


RE: Jeden z tych dwóch mikro oraz dysk twardy - Tectologic - 06-07-2013 22:58

Te mikrofony to ścierwa :) Jeżeli chcesz je do skype to nie różnią się niczym od tych za 20 zł.
Będziesz 5 dych w plecy.
Oddałem kumplowi mikro za 12 zł z randomowego sklepu i da się z nim normalnie gadać na skype.

Co do dysków 1TB to możesz wziąć WD Black WD1002FAEX-00Z3A0 (1TB, 7200 obr/min, 64 mb cache, mały pobór mocy) ~300zł, bądź Seagate SV35 ST1000VX000 1TB, który w testach wypadł lepiej, a kosztuje raptem 270zł.

Jeżeli zależy Ci na szybkim przesyle to poszukaj dysku 10500 obr/min tylko tutaj cena może "troszeczkę" wzrosnąć :D


RE: Jeden z tych dwóch mikro oraz dysk twardy - ZabojcaPL - 07-07-2013 12:31

Okej dzięki a takie jedno pytanie, jaki mikrofon polecacie do nagrywania gier? Oczywiście nie chodzi mi żeby od razu ktoś mi wskakiwał z Blue Yeti albo innym ale chciałbym jakąś rozsądną cenę. W sumie masz rację wolę wydać więcej i mieć taki do nagrywania i skype i niż być te 50 dych w plecy


RE: Jeden z tych dwóch mikro oraz dysk twardy - Tectologic - 07-07-2013 15:00

Zdecydowanie każdy mikrofon na usb da sobie radę. Z własnego doświadczenia mogę Ci polecić
słuchawki Natec Genesis HX55 (cena ~80zł).
5.1, świetny mikrofon, usb.
A nie tak jak większość poleca gówniane fatality za 100zł wzwyż.. jeszcze na mini-jack.
Fatality nie są warte nawet 50 zł :)


RE: Jeden z tych dwóch mikro oraz dysk twardy - ZabojcaPL - 07-07-2013 21:46

Okej ale ja bym prosił sam mikrofon taki do recordu gier choć zastanawiam się również nad tymi słuchawkami :)


RE: Jeden z tych dwóch mikro oraz dysk twardy - Tectologic - 08-07-2013 05:17

Właśnie chodzi o to, że (mimo, że to headset) to mają świetny mikrofon.
Inaczej nie polecałbym Ci ich. Są wręcz idealne, bo nie dość, że masz dobry mikrofon, to gratis świetne słuchawki 5.1.
Sam mikrofon na usb kosztuje więcej. Ja za swój dałem 150zł, a jest on bardziej upierdliwy, bo zbiera wszystko z otoczenia.
Dałbym Ci film z tym, co one potrafią, ale zaraz dostane % za reklamowanie, więc musisz uwierzyć na słowo lub obejrzeć jakąś reckę :)


RE: Jeden z tych dwóch mikro oraz dysk twardy - punio7 - 08-07-2013 09:13

Ze swojej strony dodam iż miałem duży problem z zakłóceniami sieci elektrycznej- akurat nie mam w pokoju żadnego gniazdka z uziemieniem. Wszystkie mikrofony na jacka skrzeczały jak zarzynane świnie, dopiero mikrofon pod USB poradził sobie z tym problemem.