Zagrajmy w...
Regulamin "Waszych zagrajmy" - dyskusja i opinie - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Organizacja (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Thread: Regulamin "Waszych zagrajmy" - dyskusja i opinie (/showthread.php?tid=3568)

Pages: 1 2


Regulamin "Waszych zagrajmy" - dyskusja i opinie - appareil - 07-12-2013 23:11

Zainspirowany pewnym użytkownikiem, który skrytykował jeden z punktów regulaminu "Waszych zagrajmy" zakładam temat, gdzie można wszelkimi spostrzeżeniami się dzielić.

Jeśli uważacie, że regulamin jest w jakimś punkcie zbyt restrykcyjny i chcecie wyjaśnić, dlaczego tak uważacie, zapytać nas, dlaczego punkty są takie, a nie inne, poprawić nieścisłość czy literówkę czy też macie pomysł na poprawienie lub nowy punkt - możecie to zrobić tutaj.

Link do regulaminu, dla przypomnienia.


RE: Regulamin "Waszych zagrajmy" - dyskusja i opinie - punio7 - 08-12-2013 02:24

Jak dla mnie te wszystkie "subnij, zlajknij, zulubnij" zawszę kojarzy się z traktowaniem swoich widzów jak bydła, potrzebującego zaganiania do zagrody. Ale najwidoczniej sam YouTube uważa swoich użytkowników za bydło skoro sam doradza ludziom takie zagrania. Jest to ta część tworzenia filmów na YT która ma całkowicie zerowy, jeśli nie ujemny, wpływ na treść tworzonych filmów przez co zawsze będzie umykać mojemu zrozumieniu,


RE: Regulamin "Waszych zagrajmy" - dyskusja i opinie - Lugia007 - 08-12-2013 18:13

Przez ten prawie rok jak przeglądam serie "zagrajmy" w dziale, to olbrzymia większość łamiąca regulamin nawet w najmniejszym stopniu, to łączyło się ze śmieciową wartością materiału. Tylko niewielki procent z tej masy było mi nie raz żal wyrzucać do kosza. Dlatego jeżeli były ustępstwa, które dało się naprawić (np. prośba o suby w opisie lub adnotacjach, możliwość skończenia serii, błędy (nie w pisowni) w konstruowaniu wątku w dziale) to próbowałam się z taką osobą skontaktować w celu porozumienia. Jednak jak do tej pory tylko Tectologic czuł potrzebę naprawy błędów. Ale co ja poradzę, jeżeli ludzie traktują forum jako interakcję jednostronną - wrzucić serię do działu, by rozpromować kanał. Większość osób po napisaniu wątku już więcej na forum nie wraca.

Dla mnie regulamin jest dobrze wyważony i nie jednokrotnie dzięki niemu można odfiltrować atencyjną swołocz od reszty.

(08-12-2013 02:24 )punio7 Wrote:  Jak dla mnie te wszystkie "subnij, zlajknij, zulubnij" zawszę kojarzy się z traktowaniem swoich widzów jak bydła, potrzebującego zaganiania do zagrody. Ale najwidoczniej sam YouTube uważa swoich użytkowników za bydło skoro sam doradza ludziom takie zagrania.

Chociaż YT wykonało też dodatkowy w kierunku autorów gest w postaci przyciągającego uwagę, czerwonego przycisku "subskrybuj", to ludziom dalej mało. Zagrywka ma jedno małe usprawiedliwienie, kiedy chodzi o kontent, który wychodzi poza Youtube gdzieś dalej w sieć (m.in na fejsa) jak np. Abstrahuje, Maturatobzdura czy duże kanały z hip-hopem. Bo jakby spytać się przypadkowych ludzi czy znają i rozumieją co się kryje pod funkcją "lubię to" a "subskrybuj " (wiem, że ta funkcja nie ogranicza się tylko do YT), to raczej przychylili by się w większości do pierwszej opcji.


RE: Regulamin "Waszych zagrajmy" - dyskusja i opinie - vugrawgre - 09-12-2013 21:38

Zainspirowałem do dyskusji ale ostrzeżenie dostałem :)

Tak jak napisałem posta. To jak ktoś kończy odcinek to jego sprawa. Czy mówi "Jeśli Wam się podobało to łapa w góre" czy też "Jak Wam się podobało wyślij sms o treści... i rejestruj się ze wszystkich 30 reflinków w opisie" to jest jego sprawa. Ten punkt regulaminu wymusza zmianę w nagrywaniu materiałów : " Inaczej się pożegnam w tej serii, bo chciałbym choć raz się pochwalić na zagrajmyw.pl"


RE: Regulamin "Waszych zagrajmy" - dyskusja i opinie - punio7 - 09-12-2013 21:51

(09-12-2013 21:38 )vugrawgre Wrote:  Tak jak napisałem posta. To jak ktoś kończy odcinek to jego sprawa.

No nie, skoro przychodzi tutaj i chce pokazać swoje filmy to również sprawa tego forum. Reguły są ustalane wspólnie i to jest dział do dyskusji nad nimi, więc również możesz brać udział w ich zmianie. Oczywiście pod warunkiem, ze potrafisz wypluć z siebie coś więcej niż "łeee zasady są be bo każą mi coś zmienić :((".


RE: Regulamin "Waszych zagrajmy" - dyskusja i opinie - vugrawgre - 09-12-2013 22:12

(09-12-2013 21:51 )punio7 Wrote:  
(09-12-2013 21:38 )vugrawgre Wrote:  Tak jak napisałem posta. To jak ktoś kończy odcinek to jego sprawa.

No nie, skoro przychodzi tutaj i chce pokazać swoje filmy to również sprawa tego forum.

Więc po co prezentować je tutaj skoro nie można pokazać swojego stylu, jak, co się robi skoro trzeba dostosowywać się do zasad panujących na forum? Wiesz o co mi chodzi? Należy dostosować content aby przeszedł przez szereg zasad do upublicznienia postu.
Nagrywam od 3 tygodni. Mam 400 subów i chciałem zaprezentować serię która na moim kanale się najbardziej podoba, co lepsze z gry nie konwencjonalnej dosyć i nie mogę bo na końcu powiedziałem "Jeżeli Wam się podobało to odwdzięczcie się jakoś (do kamerki pokazałem kciuk w góre a jeśli Wam się nie podobało to hejty w komentarzach mile widziane, Na razie" I za ten krótki tekst cała seria jest sprzeczna z forum.
EDIT// Proszę nie odbierajcie tego jako bólu dupy. To tylko czysta argumentacja bezsensowności tego punktu regulaminu :)

Takie zabiegi to zabieg kierowania ruchem na stronie. Mówiąc bezpośrednio do widza i proponowaniu mu czynności to cały rozdział szkole dla twórcy od YT.
Zobaczcie na duże popularne kanały. Adbuster SciFun, Polimaty. Każdy stosuje ten chwyt marketingowy i nikt nie widzi w tym nic złego.
Po za tym, słabemu materiałowi to i tak nie pomoże nawet namawianie do lajka z ofertą zapłaty za to. Bo nikt nie dotrwa do końca materiału.


RE: Regulamin "Waszych zagrajmy" - dyskusja i opinie - punio7 - 10-12-2013 11:04

Ty nazywasz to "stylem", tutaj zostało to ustalone jako "zła praktyka". Nikt ci nie nakazuje tego zmieniać, po prostu to forum nie będzie wspierać twórców z takim "stylem".

I argument typu "bo inni tak robią" to nie argument. To wymówka.


RE: Regulamin "Waszych zagrajmy" - dyskusja i opinie - vugrawgre - 10-12-2013 17:02

(10-12-2013 11:04 )punio7 Wrote:  Ty nazywasz to "stylem", tutaj zostało to ustalone jako "zła praktyka"
Zła praktyka która jest rozdziałem w poradników dla twórców treści Youtuba.
Ale zły jest ten Pan Youtube.
Moim zdaniem to przy*ierdalanie się do czegokolwiek byle by się przy*ierdalać i łechtać swoje ego " jestem bardziej prawdziwy bo ja tak nie robię jak te wielkie jutubery kłamliwe"


RE: Regulamin "Waszych zagrajmy" - dyskusja i opinie - punio7 - 10-12-2013 17:48

(10-12-2013 17:02 )vugrawgre Wrote:  Zła praktyka która jest rozdziałem w poradników dla twórców treści Youtuba.

Tak wiem o tym, i osobiście się z tym nie zgadzam. Przeczytaj mój pierwszy post w tym temacie- napisałem dlaczego. To, że YT tak napisał to nie musi oznaczać że to jest święte i niepodważalne, ludzie nie zgadzają się ze zmianami jakie ostatnio wprowadza YT do serwisu i to nikomu nie przeszkadza. Ja się nie zgadzam z tym co napisali w swoim poradniku i to wg. ciebie jest przypierdalanie się. Odwołaj się do mojego pierwszego posta, podejmij dyskusję zamiast rzucać pustymi stwierdzeniami.


RE: Regulamin "Waszych zagrajmy" - dyskusja i opinie - Elwood - 10-12-2013 17:56

Quote:Moim zdaniem to przy*ierdalanie się do czegokolwiek byle by się przy*ierdalać i łechtać swoje ego " jestem bardziej prawdziwy bo ja tak nie robię jak te wielkie jutubery kłamliwe"
Tak, zazdrość to zawsze bardzo łatwy sposób, aby tłumaczyć wszelkie negatywne opinie. Szkoda, że rzadko kiedy ma jakiekolwiek podstawy, ale po co one komu.
Jeżeli masz o swoich widzach tak niskie mniemanie, że obawiasz się, iż sami nie będą wiedzieli, czy ocenić film, go on.