Zagrajmy w...
Jak nagrywać dźwięk z gry i mikrofonu na osobnych scieżkach - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Jak nagrywać dźwięk z gry i mikrofonu na osobnych scieżkach (/showthread.php?tid=359)



Jak nagrywać dźwięk z gry i mikrofonu na osobnych scieżkach - groxor - 21-06-2011 18:12

Tak jak w temacie.:)


RE: Jak nagrywać dźwięk z gry i mikrofonu na osobnych scieżkach - punio7 - 21-06-2011 19:01

Musisz posłużyć się dwoma programami i każdemu kazać nagrywać coś innego. Najlepiej we frapsie zaznaczyć standardowo nagrywanie z mixu stereo, natomiast w drugim programie (np. Audacity) nagrywać dźwięk z mikrofonu. Problem jest taki iż nie da się uruchomić obu nagrywań jednocześnie więc będziesz musiał posiadać jakiś punkt odniesienia, wobec którego potem dokonasz korekty w programie do edycji wideo. Ja np. uruchamiam najpierw nagrywanie mikrofonu w Audacity, następnie przy zaczynaniu nagrywania we Frapsie mówię start.

Jeżeli nie wiesz jak skonfigurować oba programy to wal tutaj.


RE: Jak nagrywać dźwięk z gry i mikrofonu na osobnych scieżkach - groxor - 21-06-2011 19:05

Wiec chyba tak zrobię tylko czekam na odpowiedzi z innego forum.Tylko powiedz jak skonfigurować audacity.


RE: Jak nagrywać dźwięk z gry i mikrofonu na osobnych scieżkach - punio7 - 21-06-2011 19:15

Hmmmmm. Gafę strzeliłem, ponieważ ja używam do nagrywania mikrofonu oddzielnej karty dźwiękowej. Wtedy w Audacity wchodzę w Edytuj>Ustawienia i w polu Nagrywanie wybieram właśnie ją. Myślę, że w twoim przypadku w Audacity nic nie będziesz musiał zmienić, tylko we właściwościach nagrywania miksera audio ustawić aby nagrywanie szło tylko z mikrofonu. Wtedy Audacity będzie nagrywał sam mikrofon. O ile pozostawisz we Frapsie "Detect best sound output" to mimo ustawień mixera powinien on nagrywać dźwięk z gry.


RE: Jak nagrywać dźwięk z gry i mikrofonu na osobnych scieżkach - groxor - 21-06-2011 19:44

A gdzie ustawić aby nagrywanie szło tylko z mikrofonu


RE: Jak nagrywać dźwięk z gry i mikrofonu na osobnych scieżkach - punio7 - 21-06-2011 19:53

[Image: startc.jpg]
By punio7 at 2011-06-21

[Image: panelsterowania.jpg]
By punio7 at 2011-06-21

[Image: dwikiurzdzeniaaudio.jpg]
By punio7 at 2011-06-21

[Image: regulacjanagrywania.jpg]
By punio7 at 2011-06-21



Regulacja nagrywania może wyglądać inaczej u ciebie, zależnie od sterowników karty dźwiękowej.


RE: Jak nagrywać dźwięk z gry i mikrofonu na osobnych scieżkach - groxor - 21-06-2011 20:39

Poradziłem sobie inaczej.Okazało się że jeżeli mam włączoną grę to audacity nie nagrywa mi dźwięku z gry:)