Zagrajmy w...
Prawa autorskie na YT - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Prawa autorskie na YT (/showthread.php?tid=372)



Prawa autorskie na YT - FratelloAgito - 25-06-2011 14:33

Nie wiem czy w dobrej kategorii zakładam temat... jeśli zły to proszę o przeniesienie.

Mam pytanie odnośni praw autorskich, czasami pod niektórymi moimi filmikami (dokładniej pod liczbą wyświetleń), ze muzyka należy do takiej lub jakieś tam osoby... i tu pytanie, czy YT może mi za to usunąć ten filmik? No i co ważniejsze czy mogę usunąć moje materiały (chodzi mi o LP) z komputera, czy lepiej to sobie zgrać na płyty lub coś.


RE: Prawa autorskie na YT - RomanPL79 - 25-06-2011 15:04

Yt nie powinien ci usunąć tego filmu - co najwyżej ci go zablokuje. Na twoim miejscu zgłosiłbym spór, bo mogą być z tymi roszczeniami później problemy, a nie naruszasz w LP żadnych praw autorskich (jest to tz. "dozwolony użytek").

A co do materiałów, to lepiej je sobie gdzieś zgraj lub po prostu zostaw sobie je gdzieś na dysku, bo potem mogą się przydać (już parę razy się o tym przekonałem z resztą)


RE: Prawa autorskie na YT - TheMcTomex - 25-06-2011 18:42

Zgłoś spór. Ja zgłosiłem i przyjęli. Nie mam już praw innej firmy.


RE: Prawa autorskie na YT - Kern3l - 25-06-2011 18:51

Jak stara ludowa mądrość głosi: "Ludzkość dzieli się na dwie części. Tych, którzy robią backupy, oraz tych, którzy będą je robili".


RE: Prawa autorskie na YT - MrSetoKami - 25-06-2011 22:30

Niestety przy większej ilości takich przypadków, będziemy mieli odpowiednio więcej zajętego miejsca na dysku :P

Ja np. przechowuje kopie ale te ściągnięte z YT po wrzuceniu .mp4 :) Mniej ważą, choć już mi trochę się tego nazbierało.


RE: Prawa autorskie na YT - Kern3l - 25-06-2011 22:52

(25-06-2011 22:30 )MrSetoKami Wrote:  Ja np. przechowuje kopie ale te ściągnięte z YT po wrzuceniu .mp4 :) Mniej ważą, choć już mi trochę się tego nazbierało.

+1


RE: Prawa autorskie na YT - MrSetoKami - 26-06-2011 09:56

Dzięki dzięki :P
Aha i może taką jedną radę małą dam. Żeby zawsze sprawdzić ten ściągnięty filmik tak skacząc suwakiem aż do końca bo zdarza się dosyć często, że owszem ściągnie się ale nie do końca. I np w połowie filmik się "kraszuje". Nie wiem czy ja mam takie problemy tylko bo używam do tego wtyczki mozilli "DownloadHelper" ale warto sprawdzić :)


RE: Prawa autorskie na YT - Kern3l - 26-06-2011 12:44

(26-06-2011 09:56 )MrSetoKami Wrote:  Dzięki dzięki :P
Aha i może taką jedną radę małą dam. Żeby zawsze sprawdzić ten ściągnięty filmik tak skacząc suwakiem aż do końca bo zdarza się dosyć często, że owszem ściągnie się ale nie do końca. I np w połowie filmik się "kraszuje". Nie wiem czy ja mam takie problemy tylko bo używam do tego wtyczki mozilli "DownloadHelper" ale warto sprawdzić :)

Nie tylko Ty, nie czuj się wyjątkowy ;>


RE: Prawa autorskie na YT - MrSetoKami - 26-06-2011 13:10

(26-06-2011 12:44 )Kern3l Wrote:  Nie tylko Ty, nie czuj się wyjątkowy ;>

Dobra, dobra już nic nie mówię :P
:D


RE: Prawa autorskie na YT - Kern3l - 26-06-2011 13:35

(26-06-2011 13:10 )MrSetoKami Wrote:  
(26-06-2011 12:44 )Kern3l Wrote:  Nie tylko Ty, nie czuj się wyjątkowy ;>

Dobra, dobra już nic nie mówię :P
:D

Dobrze, że mówisz - inni nie będą zaskoczeni po fakcie.