Zagrajmy w...
Mikrofon Let's Playera - Printable Version

+- Zagrajmy w... (http://zagrajmyw.keep.pl)
+-- Forum: Zagrajmy W... (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Thread: Mikrofon Let's Playera (/showthread.php?tid=383)



Mikrofon Let's Playera - NeheTh - 27-06-2011 14:01

Czym nagrywacie , i co polecacie do nagrywania głosu , słuchawki + mikrofon a może coś na statywie lub na własnej podstawie , mikrofony dynamiczne , pojemnościowe .
Czyli w skrócie wszystko o "nagrywaczach" waszego głosu .


RE: Mikrofon Let's Playera - punio7 - 27-06-2011 14:26

Nie mam dobrych relacji z mikrofonami headsetowymi, zazwyczaj służą one do komunikacji z drużyną a nie do nagrywania czegoś. Ktoś na forum polecał zestaw słuchawki zwykłe + mikrofon "przypinany" (Więcej w tym temacie: http://zagrajmyw.pl/f/showthread.php?tid=339). Najwyższą jakość dają mikrofony pojemnościowe ale jest to znaczny wydatek i do nie-profesjonalnych zastosowań raczej zbędny.


RE: Mikrofon Let's Playera - Gorth - 27-06-2011 15:33

Hmmm... wydaje mi się, że mikrofon ze słuchawkami jest dość wygodny. Nie musisz się wtedy martwić czy jesteś za daleko czy blisko i ogólnie jest to dostosowane pod Ciebie. A ze stojącymi to już ty musisz się pod niego dostosować, sprawdzić czy jesteś blisko czy daleko ja akurat kupiłem dość cichy i krótki mikrofon stojący i teraz muszę stawiać jakąś grubszą książkę by był trochę bliżej moich ust no i bardziej do biurka muszę się podsuwać :D Ale wydaje mi się, że lepiej trochę się z tym stojącym pomęczyć bo daje on o wiele lepszą jakość dźwięku.


RE: Mikrofon Let's Playera - CTSG - 27-06-2011 16:25

(27-06-2011 15:33 )Gorth Wrote:  Nie musisz się wtedy martwić czy jesteś za daleko czy blisko i ogólnie jest to dostosowane pod Ciebie.
Jak dla mnie to bardziej kwestia "nie możesz" niż "nie musisz". ;] Mając na głowie headset jesteś skazany na mówienie prosto do mikrofonu nawet kiedy bekasz, kichasz, sapiesz czy ziewasz. Jasne, że można to później wyciszyć sprzętowo, ale przykładowo w 40m materiale takie korekty stają się czymś kłopotliwym.

Co do tematu, to poszukaj przeglądów sprzętu podcastowego. Jest masa takich zestawień na internecie.


RE: Mikrofon Let's Playera - Kern3l - 27-06-2011 17:28

Tutaj jest także i o interesującej Ciebie kwestii <- z czasem będzie coraz więcej. Koniecznie sprawdź porównania jakości dźwięku (link na samym początku działu Audio).

Czego tam jeszcze nie ma, a mogę szybko powiedzieć (i potem tam wkleić):
Pojemnościowy vs. Dynamiczny
Pojemnościowy ma przeciętnie większy zasięg nagrywanych częstotliwości - jednakże prawie żaden głos tego nie wykorzysta. Dynamiczne są często skrojone "na miarę" do normalnych częstotliwości głosu. Jeśli chcesz nagrywać tylko głos - weź dobry dynamiczny. Jeśli chcesz nagrywać także instrumenty itp. - pojemnościowy.
Pojemnościowe potrzebują prądu do pracy - jest podawany przez zwykłe wejście analogowe (najczęściej wtyczka mini-jack), podłączane do zwykłych kart dźwiękowych PC. Nazywa się to moc "fantomowa". Dynamiczne do pracy potrzebują siły głosu - dlatego trzymasz je blisko ust, za to po odsunięciu się gwałtownie tracą moc - świetne, wyrzuca głosy otoczenia. Dynamicznym nie wolno podawać prądu - większość nie ma bezpieczników i spalisz. Jeśli nie jest na USB, to konieczny jest przedwzmacniacz (preamp).

Analog vs. USB - masz w temacie.

Sugerowane mikro - j.w., choć dobrze byłoby rozbudować o nowe warianty szczególnie dla mid/hi-endu z headsetów. Co prawda nie ma większego sensu kupować drogi headset, ale jeśli ktoś się uprze, to niech ma jakiś polecony z dobrym dźwiękiem.

Ja bym polecał Dynamiczny z portem USB - takie combo minimalizuje wszelkie zakłócenia. Rode Podcaster jest właśnie takim mikrofonem, a także ma pewien "killer feature" - wyjście audio na nim - bez lagów słyszysz jak brzmisz. Co lepsze - możesz puszczać audio gry na to wyjście - jak moja sztuka przyjdzie, to właśnie tam będę podłączał słuchawki ;]

Aha, takie moje przypuszczenie: myślę, że jeśli mówisz do mikrofonu stojącego przy Twojej twarzy, to bardziej będziesz zwracał uwagę, by nie mówić zbyt cicho. Oczywiście to tylko przypuszczenie, więcej i bardziej "pewnie" dopiero za dłuższy czas będę mógł powiedzieć.


RE: Mikrofon Let's Playera - Verlaiden - 27-06-2011 17:59

Ja tam używam Headset Fatal1ty gaming HS-800 ponieważ używa go wielu zagrajmerów i wcale nie jest zły. Jakość dźwięku przechwytywanego przez mikrofon jest dobra lecz jest bardzo cichy i nagrany materiał trzeba zawsze podgłaśniać.
Cena słuchawek: ok. 100zł


RE: Mikrofon Let's Playera - Kern3l - 27-06-2011 18:17

W HS-800 kluczową sprawą jest dobre ustawienie mikrofonu, by nie było "pop"ów i było głośno. Sprawdź przytoczony przeze mnie temat, a tam:
Nagrywanie>Sprzęt>Audio>Headsety>Ustawienie mikrofonu